Gold Note PH -10

Zaczęty przez paul_67, Wrzesień 16, 2020, 20:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartolo

 8) >:D
ładny jest, to trzeba przyznać... :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

virtualfan

No masz, popatrz ile tam "czarnych skrzynek" w środku, magię czynią po prostu  :D

Też jestem szczęśliwym posiadaczem cacka o nazwie PH-10. Gra wybornie, zanim się na niego zdecydowałem porównywałem go z Haiku SOL MM, który brzmi bardzo poprawnie, jednak Włoch wygrał w cuglach. Możliwość zmiany charakterystyki daje fajne możliwości eksperymentowania. Czasem RIAA wcale nie brzmi najlepiej.

Soft warto zmienić, daje możliwość przyciemnienia wyświetlacza, który na ustawieniu 100% strasznie daje po oczach  :D

A wracając do zasilacza - można go bez problemu wypożyczyć od dystrybutora do posłuchania.  Rozmawiałem z jego posiadaczem, który ujął to tak: bez zasilacza PH 10 gra bardziej jak CD, z zasilaczem robi się bardziej analogowy. Cokolwiek to znaczy.
Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603

Therion

Cytat: virtualfan w Wrzesień 18, 2020, 23:56Czasem RIAA wcale nie brzmi najlepiej.

No wreszcie ktoś jeszcze :)

To teraz, spalą nas obu na stosie. Gdy tylko znajdą zapałki.

Zawsze to raźniej.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Ponad 10 tysięcy za phono z zasilaczem, no nie wiem u siebie nie testowałem.
Słuchałem go tylko u Bartolo i jednak w tamtej konfiguracji chyba Sensor wypadał lepiej ale nie pamiętam już czy robiliśmy bezpośrednie porównanie. Zdaje się że nie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

michał_flaga

Piotr, jeśli masz ochotę, chetnie ci go pożyczę... z zasilaczem lub bez ale tylko  wersja czarna:(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

paul_67

Bartolo, design Gold Note kojarzy mi się z włoskimi samochodami sportowymi, ale ta Twoja wersja to już prawdziwe Ferrari :)

paul_67

Cytat: wiki w Wrzesień 18, 2020, 21:26To naprawdę kosztuje 4000?
Czego się dziwić, jak kawałek kabla potrafi kosztować więcej?

paul_67

Cytat: Bartolo w Wrzesień 18, 2020, 21:23ładny jest, to trzeba przyznać...
Właśnie dlatego do RCM nawet nie podchodziłem.Lubię ładne rzeczy i często kupuję oczami.W tym przypadku trochę nie wypada chować PH-10 między półkami.

paul_67

Cytat: virtualfan w Wrzesień 18, 2020, 23:56Soft warto zmienić, daje możliwość przyciemnienia wyświetlacza, który na ustawieniu 100% strasznie daje po oczach  :D
W moim przypadku mam taką możliwość.Z tego wychodzi,że to już  nowsza wersja oprogramowania.Nawet nie sprawdzałem.

Bartolo

Cytat: Piterski w Wrzesień 19, 2020, 00:28
Ponad 10 tysięcy za phono z zasilaczem, no nie wiem u siebie nie testowałem.
Słuchałem go tylko u Bartolo i jednak w tamtej konfiguracji chyba Sensor wypadał lepiej ale nie pamiętam już czy robiliśmy bezpośrednie porównanie. Zdaje się że nie.
Lepiej wypadł Pathos... Ale PH grał zacnie. Może w obecnej konfiguracji zagrałby jeszcze inaczej.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Therion

Cytat: paul_67 w Wrzesień 19, 2020, 08:58
Cytat: virtualfan w Wrzesień 18, 2020, 23:56Soft warto zmienić, daje możliwość przyciemnienia wyświetlacza, który na ustawieniu 100% strasznie daje po oczach  :D
W moim przypadku mam taką możliwość.Z tego wychodzi,że to już  nowsza wersja oprogramowania.Nawet nie sprawdzałem.

I podobno mniej szumów. Ja u siebie jakichś strasznych szumów nie zauważyłem, dlatego nie zmieniałem softu.

Nie chce mi sie go odsyłać.

Mi nie swieci w oczy jakoś strasznie. Listwa sieciowa, ta dopiero dawała niebieskim laserem.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

virtualfan

Cytat: Therion w Wrzesień 19, 2020, 10:11I podobno mniej szumów. Ja u siebie jakichś strasznych szumów nie zauważyłem, dlatego nie zmieniałem softu.

Tutaj masz listę zmian ze strony GoldNote https://www.goldnote.it/update-ph-10/

The latest firmware (FW) v.153 includes:

– Implemented 4 steps Display light dimming, 100% light power, 50% light power, 25% light power, Off selectable options.
– Storage of all functions selected including the light dimmer options even after the unit is switched Off.
– Corrected some minor bugs in the Micro Control Unit (MCU).

For all units having serial number <56802it is necessary to update the unit for the first time at your GN dealer or GN authorised service.

Ważne jest to co na czerwono; ja tak miałem, ale ponieważ do Częstochowy mam względnie niedaleko...


Cytat: Therion w Wrzesień 19, 2020, 10:11
Nie chce mi sie go odsyłać.

Nie musisz, wystarczy przewód USB-Mini USB i kilka minut przy kawie. Dołączam instrukcję, a jakże - po naszymu  :)
Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603

virtualfan

Cytat: Therion w Wrzesień 19, 2020, 00:03
Cytat: virtualfan w Wrzesień 18, 2020, 23:56Czasem RIAA wcale nie brzmi najlepiej.

No wreszcie ktoś jeszcze :)

To teraz, spalą nas obu na stosie. Gdy tylko znajdą zapałki.

Zawsze to raźniej.


A czemu zamykać się na nowe doznania, mając takie możliwości? Czyż nie o to w tej chorobie audiofilizmem zwanej chodzi? Ja tam lubię ciepełko  >:D
Np. wszystkich first pressów Davida Bowie słucham tylko na Decce  :) 
Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603

Therion

Cytat: virtualfan w Wrzesień 19, 2020, 12:15Dołączam instrukcję, a jakże - po naszymu 

A niech Ci Bozia to wynagrodzi Dobry Człowieku
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Cytat: michał_flaga w Wrzesień 19, 2020, 06:24Piotr, jeśli masz ochotę, chetnie ci go pożyczę... z zasilaczem lub bez ale tylko  wersja czarna:(
Lechu, jeśli jest taka możliwość to bardzo chętnie skorzystam. Pisał bym się na to po przyszłym weekendzie bo wybieram się  z wizytą do Lublina.
Najlepiej komplet pre z zasilaczem.
Kolor nie będzie więc dodatkowym atutem, Sensor też jest czarny  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

#66
Cytat: virtualfan w Wrzesień 19, 2020, 12:15
For all units having serial number <56802it is necessary to update the unit for the first time at your GN dealer or GN authorised service.

Ale pech. Moj SN to 56281.

Czyli jednak muszę wysłać? Chociaż... <56802 oznacza wyższe niż? (kiepski byłem z matmy). Czyli, jezeli mam SN mniejszy, to moge?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Twój podpada. Masz numer niższy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

#68
To teraz wyłazi problem z angielskim :

Ja rozumiem to tak: jezeli masz SN wyższy niż 56802 pierwszy update musi zrobić dealer lub serwis. Mam numer niższy, czyli mogę robić update. To robimy.

Na macu dupa, bo misiowie z apple zmusili mnie do przejściówki (brak usb) i już kolejny raz cos nie startuje.

Sprobujemy z windowsem.

...

Windows oczywiscie sie aktualizuje najpierw...
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

virtualfan

Cytat: Therion w Wrzesień 20, 2020, 18:43
Ale pech. Moj SN to 56281.

Czyli jednak muszę wysłać? Chociaż... <56802 oznacza wyższe niż? (kiepski byłem z matmy). Czyli, jezeli mam SN mniejszy, to moge?

No to niestety, masz tak jak ja - tylko dealer  :(
Chyba że jakimś cudem Ci pójdzie, ważne jest żeby po podpięciu do PC rozpoznał urządzenie i pokazał zawartość.
Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603

Therion

Niestety, chyba się uszkodził.

Komputer nie widział go a teraz w ogóle przedwzmacniacz nie reaguje.

Fuck.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

paul_67

Cytat: Therion w Wrzesień 20, 2020, 19:08jezeli masz SN wyższy niż 56802
Odwrotnie.Jeśli masz numer niższy...

Bartolo

#72
Cytat: Therion w Wrzesień 20, 2020, 20:58
Niestety, chyba się uszkodził.

Komputer nie widział go a teraz w ogóle przedwzmacniacz nie reaguje.

Fuck.
Jak nie odpalisz, i bedziesz musiał wysyłać, moge Ci pożyczyć Pathosa. żebyś miał na czym słuchać.

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Therion

Dziękuję za przemiłą ofertę. Fajnie byłoby nawet porównać brzmienie. Póki co jestem zdołowany, moje piękne cacuszko umarło. I to sam je zabiłem.

Musi być jakiś myk, żeby je odpalić. Tylko jaki. Pamięć się skasowała? Raczej przeszedł w jakiś tryb awaryjny...
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

paul_67

Masz jeszcze gwarancję? Pisz, dzwoń do sprzedawcy.