Styk igly z plytą

Zaczęty przez amati74, Listopad 22, 2020, 13:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

frywolny trucht

Cytat: amati74 w Listopad 23, 2020, 17:51
Przepraszam ale nie moge poradzić sobie z lepszym ujęciem foto
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i cenne uwagi

Ale to nadal jest wyraźnie kopnięte. Na słuch co wyszło?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

audiokawosz

Cytat: frywolny trucht w Listopad 23, 2020, 19:36Ale to nadal jest wyraźnie kopnięte.
Na oko VTA jest za wysoko . Strzelam że jest więcej góry a mniej średnicy. Bas szybszy.
Moje wkładki tak się zachowują. 
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

amati74

Cytat: frywolny trucht w Listopad 23, 2020, 19:36
Cytat: amati74 w Listopad 23, 2020, 17:51
Przepraszam ale nie moge poradzić sobie z lepszym ujęciem foto
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i cenne uwagi

Ale to nadal jest wyraźnie kopnięte. Na słuch co wyszło?
Ja takiego słuchu jak wy nie mam ją słyszę tylko  muzykę . Źle nie jest, ale nie mam poruwnania do innego sprzętu.

amati74

Musi tak zostać w tym ramieniu odkręcasz dwie śrubki i ramię wali Ci się w dół albo wyciągasz je do góry zero płynnego ustawienia. Jak kładłem maleńka poziomice to było ok

amati74

Cytat: audiokawosz w Listopad 23, 2020, 19:39
Cytat: frywolny trucht w Listopad 23, 2020, 19:36Ale to nadal jest wyraźnie kopnięte.
Na oko VTA jest za wysoko . Strzelam że jest więcej góry a mniej średnicy. Bas szybszy.
Moje wkładki tak się zachowują.
Czyli jeśli jest za wysoko to podnoszę podstawę ramienia tak?

audiokawosz

Opuszczasz.
Tylko ja bym się tym nie sugerował. Swoje VTA ustawiłem na słuch. Poza tym i tak płyty maja różną grubość  >:D
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

paul_67

Swoje VTA ustawiałem tak, aby ramię było równolegle do płyty.Nie patrzyłem prze lunety, teleskopy czy mikroskopy i jest dobrze :)

Pboczek

Cytat: paul_67 w Listopad 23, 2020, 20:34Swoje VTA ustawiałem tak, aby ramię było równolegle do płyty.

🤔 Nie ramię, tylko koszyk ma być równolegle do płyty.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

audiokawosz

Powiedz to Anglikom  ;D . Na ramieniu SME jest linia do której się musisz dostosować . Do tego dodali mega podziałkę  >:D
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

paul_67


audiokawosz

Jak kupiłem ramię ustawiłem na poziomicę . I grało mi to bardzo przeciętnie . Po konsultacji z Elemem który ma SME V i dokładniejszym przejrzeniu instrukcji ustawiłem jak zalecała fabryka i jest ok. Na cienkich płytach mam na bank podniesione bo ustawiałem na winylu 180g .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

paul_67

Też ustawiałem na grubszej płycie i nie zmieniam z każdym położonym LP.

Pboczek

Cytat: audiokawosz w Listopad 23, 2020, 20:42Powiedz to Anglikom  ;D .
No ale oni mają tam inne jednostki przecież. 🙂 Nie wiem czy u innych też tak wychodzi?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

paul_67

Ustawiałem na dolną część ramienia przystawiając do niego bloczek z akrylu z naniesioną podziałką.No, ale ja się nie znam.

audiokawosz

VTA jest ważne ale przykład SME sprowadził mnie z audiofilskiego księżyca na ziemię . Koszyk jest ewidentnie krzywo. Poziomica pokazuje że VTA jest zdecydowanie za wysoko . A jednak ta ma być i tak gra najlepiej. Wniosek mam taki że najlepiej ustawić na słuch .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

paul_67

Cytat: audiokawosz w Listopad 23, 2020, 21:01Wniosek mam taki że najlepiej ustawić na słuch .
Mi akurat to się pokrywa.Ramię równolegle do płyty gra mi w moim przypadku najlepiej

amati74

Cytat: audiokawosz w Listopad 23, 2020, 20:30
Opuszczasz.
Tylko ja bym się tym nie sugerował. Swoje VTA ustawiłem na słuch. Poza tym i tak płyty maja różną grubość  >:D
Grubość płyt rzeczywiście bywa różna

amati74

Cytat: Pboczek w Listopad 23, 2020, 20:41
Cytat: paul_67 w Listopad 23, 2020, 20:34Swoje VTA ustawiałem tak, aby ramię było równolegle do płyty.

[emoji848] Nie ramię, tylko koszyk ma być równolegle do płyty.
Koszyk?

paul_67

Cytat: amati74 w Listopad 23, 2020, 21:09Grubość płyt rzeczywiście bywa różna
Chyba nie zmieniasz VTA z każdą położoną płytą?

paul_67


amati74

No to mam problem bo na słuch nie ustawie bo nie słyszę dużych różnic, zostaje mi tylko ustawić poziomo do płyty i tyle, ja mam stały headshel i jest w tym samym poziomie co ramię. Może ustawie równolegle do lini na wkładce i będzie ok

paul_67

Cytat: amati74 w Listopad 23, 2020, 21:15No to mam problem bo na słuch nie ustawie bo nie słyszę dużych różnic
Jak nie słyszysz różnicy to po co się męczyć? :)

amati74

Cytat: paul_67 w Listopad 23, 2020, 21:17
Cytat: amati74 w Listopad 23, 2020, 21:15No to mam problem bo na słuch nie ustawie bo nie słyszę dużych różnic
Jak nie słyszysz różnicy to po co się męczyć? :)
Paweł, poprostu nie lubię byle jakości, lubię czuć że jest dobrze zrobione. Co do słuchu, być może jak bym mial dobry sprzęt to bym słyszał więcej. Mnie się jednak zdaje, tak jak już kiedyś pisałem frywolnemu, że ja poprostu słyszę muzykę jako całość. Słysze kiedy płyta jest źle nagrana, ale jakies większe dyskusje o dźwiękach to nie ja [emoji1]

paul_67

OK, rozumiem.Żartowałem.Mam podobne podejście do tych spraw.