Boozhound Laboratories JFET Phono Preamp

Zaczęty przez jjacek, Luty 11, 2021, 06:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

jjacek

Witam! Chcialem zapytac czy ktos probowal zbudowac ,przetestowac Boozhound Laboratories JFET Phono Preamp. Probowalem zamowic cos takiego ale zawsze ...z powodu braku czesci nie moglem dokonac zakupu :(
https://diyaudioprojects.com/Solid/JFET-Phono-Preamplifier-Kit/
http://diyaudioprojects.com/Solid/JFET-Phono-Preamplifier-Kit/Boozhound-Laboratories-JFET-Phono-Preamp.pdf
https://www.youtube.com/watch?v=leYRqmzA9bg

Brakuje mi na tej stronie otwartego kanalu by porozmawiac o rzeczach ogolnych bez zakladania osobnego watku ...(a moze tylko przeoczylem).

christo

Porozmawiaj a Alexandrem - nie wiem czy jeszcze się tu pojawia. Swego czasu wybił mi to z głowy a również o tym myślałem. Z tego co pisał to konstrukcja zwana Le Pacific. Możesz spróbować złożyć to na podstawie ogólnodostępnych schematów na uniwersalnej PCB.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

jjacek

Znajde i zloze ..ale bardziej zalezy mi na testach i opiniach  ..czy jest sens.

christo

Cytat: jjacek w Luty 11, 2021, 07:33
Znajde i zloze ..ale bardziej zalezy mi na testach i opiniach  ..czy jest sens.
Mnie dość skutecznie odradził.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa

Cytat: jjacek w Luty 11, 2021, 07:33
Znajde i zloze ..ale bardziej zalezy mi na testach i opiniach  ..czy jest sens.
Napisz na prv do Alexandra. Czasami mam wrażenie że on zbudował już wszystko [emoji50]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Ostatni raz meldował się na forum w lipcu ubiegłego roku. Mam nadzieję, że zdrów  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek

Mam taki zestaw z HK.

Bedford

Cytat: jjacek w Luty 11, 2021, 16:03
Mam taki zestaw z HK.

Cytat: jjacek w Luty 11, 2021, 07:33bardziej zalezy mi na testach i opiniach  ..czy jest sens.

Najpierw kupujesz zestaw , a potem pytasz czy jest sens. Jest tu jakaś logika?
Pozostało to tylko polutować , na cynę wydasz 5zł. Godzina lutowania i będziesz wiedział , czy jest sens.

jjacek

Ten zestaw akurat dzisiaj dostalem od znajomego.. u ktotego przelezal w szufladzie ladna chwile. Nie chce tracic czasu ani...cyny na cos co poleci do kosza lub dalej bedzie lezakowac.
Ot i cala logika...

Bedford

#9
Więcej czasu stracisz tu na forum. Samo się nie zrobi.

jjacek

rezystory na miejscu...

jjacek

i gotowe...

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa

Cytat: jjacek w Luty 11, 2021, 19:42
i gotowe...
Miszcz spawu [emoji4]
Daj znać jak się sprawuje jak uruchomisz.

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Szybki jest skubaniec, gada, gada, a tu już polutowane.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

lammpagra

Zrobiłem niedawno ten pre więc kilka słów ode mnie (załączam zdjęcie ustrojstwa na desce).
Ten prosty układ ma dobre opinie w internecie, JFET'y po 3zł więc można to sobie złożyć stosunkowo niedużym kosztem.
Wykonałem go według załączonego schematu (wersja de lux) z dodatkowym stopniem wejściowym dla wkładek MC oraz z dodatkowym stopniem wyjściowym dopasowującym impedancję, ruskie kondensatory paper in oil, rezystory vishay/dale, kondensatory wyjściowe audyn, elektrolity złote nichicony.

Niestety pre miał trochę pecha bo w międzyczasie pojawił się u mnie EAR834P i gram głównie na EAR z tego powodu iż EAR ma niesamowitego kopa. Natomiast boozohound gra spokojniej i czyściej od ear'a. Winyle nagrane z dużą dynamiką potrafią na nim zagrać lepiej niż na ear. Np.: Siekiera Nowa Alexandria z empiku albo Lech Janerka Historia Podwodna z auchan na boozohound grają lepiej. Pacułą nie jestem i w egzaltowane teksty o wrażeniach sonicznych nie umiem :-). Aha, nie testowałem jak gra na wkładce MC, gram tylko na wkładce MM no i nie jest on moim podstawowym pre więc może jest jeszcze niewygrzany.   

vasa

Lubię pre z jfetami na wejściu [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jacek-k-wawa

2sk170 po 3 złote to brzmi mocno podejrzanie...
Generalnie i k170 i j74 to coraz trudniej kupić orginalne a jeśli jeszcze trzeba coś w jakiejś konkretniej grupie (np BL) albo nie daj boże sparowne N i P - to ceny ida w dziesiątki dolarów...

lammpagra

Chciałem zapłacić więcej ale cóż sprzedawca się nie zgodził  ;D
Wiesz elektroniką zajmuję się dopiero od paru miesięcy i nie mam doświadczenia w rozpoznawaniu podróbek. Tranzystory kupowałem w AVT i zapewniali mnie, że to produkcja Toshiby.
Pomożesz mi rozpoznać czy te jfety które mam są oryginalne? - załączyłem zdjęcie.

Wydra

łatwo dostępny jest 2sk117 i też jest dobrym tranzystorem jfet :)
Analog: Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM**Marantz PM80MK2**DENON DR-M22
Cyfra: Mytek Brooklyn DAC/ADC**DENON AVR 3803**DENON DCD 655