Menu główne

Garrard nasz Pan

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 04, 2021, 19:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Vasa mi chodzi po głowie wymiana tego kabla Cardasa (w wersji podstawowej jest "tani" Cardas) na najwyższy oferowany przez Kuzma miedziany Cardas. Mogłem zrobić taką zamianę kiedy zamawiałem ramię . Ale dopłata do wyższej wersji Cardasa wynosi 3500zł. Teraz musiałbym odesłać ramię do producenta , no chyba że taką usługę robi RCM w Polsce.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Marzec 08, 2022, 17:59
Vasa mi chodzi po głowie wymiana tego kabla Cardasa (w wersji podstawowej jest "tani" Cardas) na najwyższy oferowany przez Kuzma miedziany Cardas. Mogłem zrobić taką zamianę kiedy zamawiałem ramię . Ale dopłata do wyższej wersji Cardasa wynosi 3500zł. Teraz musiałbym odesłać ramię do producenta , no chyba że taką usługę robi RCM w Polsce.
Wiesz.
Ze mną o kablach to się słabo gada.
W tym przypadku chodziło mi o giętkość czy też wiotkość przewodów bo te co są fabrycznie założone (podobno) hamują ramię.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Sztywność?

Zalecam grzać powietrze suszarką do włosów. Non-stop. Będą wiotkie. ;)
Life is too short for boring HiFi.

miniabyr

Nie zaobserwowałem tego zjawiska lub nie przyjrzałem się. Samo mocowanie i zabezpieczenie tego delikatnego kabla wychodzącego z dzwonu ramienia jest genialnie zrealizowane. Prostota jest piękna!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19


pelot

Wygląda na Garrarda.
🤔chyba że masz coś innego na myśli .

masza19

Czy czerwoną (nieudolną) strzałkę ze znakiem zapytania tylko ja na fotce widzę?  :o

pelot

O widzę , na telefonie nam zawężony widok

Moriarty

Cytat: masza w Kwiecień 07, 2022, 19:08Co to może być?

Proste! To przecież sepulka 8)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

masza19

Cytat: Moriarty w Kwiecień 07, 2022, 19:30Proste! To przecież sepulka 8)
Fakt! Że na to nie wpadłem...  :)

tomasz_pianista

Tak patrząc pobieżnie na okablowanie wygląda na przedwzmacniacz phono.
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

#1311
Już jakiś czas minął, odkąd słucham muzyki na macie Achromat o grubości 5mm. Robiłem różne kombinacje , a to powróciłem do oryginalnej gumowej maty, skóry, czy kanapki z gumy i skory. Jednak najlepiej muzyka brzmi na macie Achromat . Zaznaczam ,że u mnie. Co się zmieniło na plus. Porządek w scenie muzycznej , scena wydaje się być szersza a instrumenty delikatnie wysunęły się do przodu. Złagodniało! Zauważył to nawet mój znajomy. Czasem zmiany bywają mało istotne, jednak przy tej zamianie te są namacalne i wyraźnie wpływają na jakość tego , co wydrapuje igła. Nie wiem na ile to specyfika konstrukcji Garrard'a i budowy tego napędu, ale warto spróbować i dobrać sobie coś innego, niż guma z dawnych lat. Jeśli ktoś ma ramię typu unipivot i maty będą o innej grubości, to koniecznie musi skorygować VTA
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Miniabyr, a z czego wykonana jest ta mata?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

#1314
A nie myślałeś pod taką matę dać matę karbonową.
U mnie bardzo dobrze się sprawdza jako nakładka w CD.
Może w analogu też dałaby pozytywny efekt.
Podobno karbon tłumi drgania, a to raczej porządany efekt.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Jest tyle opcji do wypróbowania, że nie starczyło by życia na eksperymenty. Ja robiłem wiele podejść do wyboru mat, jednak zawsze traktowałem to jako eksperyment . Było raz lepiej, raz gorzej. Wpływ tej  Achromat był odczuwalny od razu jako pozytywny i nie budził wątpliwości, że to dobre zmiany. Do dupy jest sytuacja, kiedy zastanawiamy się czy jest lepiej czy tylko inaczej . Ma być jednoznacznie lepiej! Ta mata "gra" już u mnie na Garrard. To był właśnie takie efekt skoku jakości, a nie dreptania wokół. Jak już pisałem talerz w Garrard 301/401 dzwoni pięknym dzyyyyń kiedy się w niego stuknie. Wszystkie maty niwelowały ten efekt ,ale dodawały coś od siebie, niekoniecznie dobrego. A to tony wysokie grały jeszcze bardziej dobitnie lub bas był rozmyty Achromat pogodziła ogień z wodą. Jest po prostu świetnie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Orzeł wylądował [emoji846]

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


vasa

Cytat: goky w Lipiec 16, 2022, 23:39Orzeł wylądował
Kawał ptaszyska.
I co teraz maturzysto? Nowa płyta czy nowa plinta?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Goky witaj w klubie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Cytat: miniabyr w Lipiec 17, 2022, 10:49
Goky witaj w klubie !
Cześć cześć [emoji846]
Plinta pewnie za chwilę jakaś się urodzi, na ramię trzeba będzie poczekać.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


goky

Tak wygląda powolny powrót do Idlera po 10 latach [emoji28]

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


miniabyr

Mimo że chyba jeszcze nie jest ten twój G401 wyszykowany, to jak pierwsze wrażenie? Patrząc na fotkę, to który  to model  SME ? Jeśli to SME.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

To Acos Lustre patrząc na fotkę:)
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Tak mi coś nie pasowało z tym ramieniem. Ponieważ nie jestem fanem SME , to nie jestem z nimi opatrzony.
Paweł jak to teraz gra . Ale bez cukrowania proszę !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Brak czasu na słuchanie, mata już wylądowała.
A plinta już dogadana [emoji846]

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka