Menu główne

Garrard nasz Pan

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 04, 2021, 19:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Cytat: masza w Marzec 05, 2021, 20:29
Spod Wrocka  :)
To należało wpaść w odwiedziny. Jak się udało w Polsce znaleźć?

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 05, 2021, 20:30Weź ogarnij jakąś prowizorkę na ten rider weight.

Ogarnąłem. Na zapałkę  ;D
Zapałka z klinem w miejsce sprężynki unieruchamia ciężarek na tym "pałąku"  >:D

masza19

Cytat: GB w Marzec 05, 2021, 20:31To należało wpaść w odwiedziny. Jak się udało w Polsce znaleźć?

Kiedy leciałem 180 do domu z pełną pieluchą jak dziecko prlu po Matchboxy do Pewexu ;D
Wisiał sobie na olx  :o

bat73

Witamy w klubie  :)

tomasz_pianista

Uuu, co to za SME tam wyrosło na drugim planie? Nie chwaliłeś się:)
Grupa ratowania poziomu.

masza19

bat, masz piękny gramofon w jeszcze piękniejszej plincie  :np:

bat73

#56
Plinta typu Lorricraft. Robiona wg mojego pomysłu przez kolegę z sąsiedniego forum
Generalnie chodziło o to żeby na jak najmniejszej plincie zmieścić 9 i 12 cali
A ramię takie :

bat73

A Twój werk wygląda przepięknie. Jak nowy.

masza19

 V, marzenie  ::)
Mogłem kiedyś kupić leciutko używane za 8k to mnie wąż w kieszeni pokąsał. Teraz dealer w UK sprzedaje nowe za... 45 tysięcy  >:(

bat73

Mnie się trafiła na licytacji. Nie sądziłem że za kwotę którą ustawiłem na strzał da się kupić, Byłem mile zaskoczony.
Choć jak widać u mnie to mistrz drugiego planu. Pierwsze skrzypce gra Ortofon Mono. Do tego Garrard jest stworzony...

miniabyr

Bat 73 mam do ciebie pytanie . Czy ja widzę na twoim talerzu Outring? Jeśli tak to powiedz coś więcej ,bo to będzie kolejny zakup na mojej liście! Co to  jest i za ile ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: masza w Marzec 05, 2021, 20:21Staruch zostaje. Ze wstydem przyznam, że gra lepiej od współczesnych markowych gramofonów ze średniej półki. Sporo lepiej
No to czekamy na relacje qfa mać . Czyżby szykowało się QJP?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Może chodziło o marketowe gramofony, a nie markowe gramofony? :P
Grupa ratowania poziomu.

masza19

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 05, 2021, 21:14marketowe gramofony,
Z całą pewnością marketowe  ;D
Kupowałem tylko te ze złączem USB  >:D >:D >:D

masza19

Cytat: miniabyr w Marzec 05, 2021, 21:08Czyżby szykowało się QJP?
Daj mi chwilę na ogarnięcie cierpliwości i ustawienie na chłodno wkładki. Potencjał na QJP jest  :np:

bat73

Jeśli chodzi o outerring to dość dawno temu pewien koleś sprzedawał je na Alle. Były niedrogie. Patent dosyć prosty i myślę że możnaby się pokusić o wykonanie. Outerring składa się z 3 sklejonych pierścieni. 2 obejmują talerz i są obciążeniem. Trzeci o biewielkiej grubości kładzie się na płycie przy użyciu centrującego szablonu z plexi. Działa. Zdażyły mi sie dosłownie 3-4 starsze płyty o zbyt małej średnicy

masza19


bat73

Nigdy go nie zważyłem. Wytoczył mi go znajomy z kawałka aluminium. Myślę że ma jakieś 400 gram. Jak zważę to napiszę

bat73

SPU Mono w akcji  :D


bat73


miniabyr

Bat płyta z epoki i w "prawdziwym" mono  ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

bat73

Luty 63. Mono. Pierwsze chyba, francuskie tłoczenie. Oni robili inne okładki.

masza19

Uff....
Czyszczę właśnie pieluchę  :)
Włączam garriatrie a tu lewy kanał prawie niesłyszalny...  :'(
Kabelki w headshellu są już mocno zmęczone wiekiem i przy zapinaniu jeden praktycznie się urwał.
Na szczęście miałem jakieś badziewie to założyłem a teraz czas na zakupy. Chyba oryginalne SME 4899 brać?

masza19

Może Furutecha za 1,5k zł  ;D

miniabyr

No pięknie ,ale co siedzi w ramieniu? Te druty w headshel'u  robi sporo firm i futurech i ortofon i cardas i w sumie jest w czym wybrać . Ale qrwa nie za 1700 zł  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !