Vinius z Polski rodem.

Zaczęty przez Pboczek, Wrzesień 09, 2021, 19:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

masza19

#50
Cytat: wiki w Wrzesień 21, 2021, 19:21
Zwykłe dwa transformatory.... A może niezwykłe?
Zerknąłem na cenę  :pij:

Starczyłoby na spore Tannoye  :D

wiki

Cytat: masza w Wrzesień 21, 2021, 19:26
Cytat: wiki w Wrzesień 21, 2021, 19:21
Zwykłe dwa transformatory.... A może niezwykłe?
Zerknąłem na cenę  :pij:

Starczyłoby na spore Tannoye  :D
Nooooo, cena jest zaskakująca.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19


wiki

Cytat: masza w Wrzesień 21, 2021, 19:35
Ciekawe jak przy nim Glasshouse wypada.

https://www.hificollective.co.uk/catalog/glasshouse-passive-preamplifier-p-1459.html
Też już przejrzałem internet pod kątem TVC.....
Trochę tego jest.....
.
.
.
Mniejsza o większość....
Masza, gdybyś słyszał to co ja słyszę to nie zastanawiałbyś się ceną tylko.... się zachwycał dźwiękiem.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jafi

Cytat: masza w Wrzesień 21, 2021, 19:35
Ciekawe jak przy nim Glasshouse wypada.

https://www.hificollective.co.uk/catalog/glasshouse-passive-preamplifier-p-1459.html

Ha! Jest i pętla!

Maciek mam go i wiem jak gra. Złożony przez kolegę, w purystycznym wydaniu na moją prośbę:
tylko z jednym wejściem - bez przełącznika źródeł.

W porównaniu do Viniusa gra jak ubogi krewny:)

masza19

Cytat: jafi w Wrzesień 21, 2021, 20:57W porównaniu do Viniusa gra jak ubogi krewny:)
Wierzę bo i kosztował 1/10 jak był dostępny.
W zasadzie cały myk to odpowiednie trafa.

wiki

Tak czułem.........
...
..
.
Dziś opad szczęki z tą płytą......
Z Viniusem znaczy się..... 😀😀😀

Anouar Brahem
"Thimar" 1998

Się słucha.....

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kto i co tam gra......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

To najlepsza jego płyta reszta ,według mnie, to nudziarstwo.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jafi

Cytat: masza w Wrzesień 21, 2021, 20:58
Cytat: jafi w Wrzesień 21, 2021, 20:57W porównaniu do Viniusa gra jak ubogi krewny:)
Wierzę bo i kosztował 1/10 jak był dostępny.
W zasadzie cały myk to odpowiednie trafa.
"Myków" jest więcej z tego co wiem, ale trafa są jak najbardziej ważne. I sami nawijają.

tomasz_pianista

Cytat: miniabyr w Wrzesień 21, 2021, 21:12
To najlepsza jego płyta reszta ,według mnie, to nudziarstwo.

Nie zgadzam się - Astounding Eyes of Rita jest genialne! Byłem na koncercie, nie zapomnę tego nigdy:) Bjorn Meyer na basie jest genialny, grał również w zespole Nika Bartscha.

Temat wątku ciekawy, ja mam też pasywne pre, ale inne, Khozmo, czyli po prostu drabinka rezystorowa. Ale efekt w systemie był taki, jak opisuje Wiki.
Grupa ratowania poziomu.

Pboczek

Wiki nie wiem czy googlowałeś, Vinius to postać historyczna, był generałem. Uważam że nazwa jest trafiona, oddaje charakter klocka.
Zastanawiam się czy taki dźwięk może się komuś nie spodobać i do czego by się tu przyczepić? Cena? To jest trochę szukanie dziury w całym, porównując kwoty w zaawansowanym audio. Ten rynek jest szalony.

Wiki słuchasz głośno, jaki masz decybel?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

ahaja

Na dobrą sprawę to nie jest preamp (który z definicji wzmacnia) - a selektor źródeł z regulacją głośności na trafach. ;-)

  TVC jako taki to transformatory, zatem nie mają określonej impedancji WE/WY.
To na jakim poziomie są te wartości zależy bezpośrednio od impedancji wyjściowej źródła i wejściowej odbiornika (wzmaka/końcówki etc.) bo trafo z definicji transformuje również impedancje 'widziane zarówno od strony źródła sygnału jak i odbiornika' - tutaj oprócz naturalnie tłumienia sygnału.

Sowter ma takie trafa m. in. za +- 170 Elżbiet/szt. . Do tego jakiś porządny przełącznik obrotowy ... i można się bawić.
To, że będzie to kolorować - klasyk by powiedział 'pięknie kłamać' ... to wiadomo ... ;-)


Pboczek

Masza, czy Ty myślisz o jakiś spawach? Przemyśl to jeszcze.  8)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

Absolutnie nie. Zapragnąłem (jak dla mnie) lepiej spożytkować w audio takie pieniądze  :)
Upgreadujemy analog  U+1F44D

Kangie

#66
Na stronie www producenta widnieje zapis, że maksymalny poziom sygnału wejściowego tego transformatorowego selektora wejść to 1,5V.
Co zatem z maksymalnym sygnałem np. z CD, który wynosi maks. 2V i wchodzi do selektora? Czyżby przesterowanie?

http://viniusaudio.pl/viniusaudio.pl/VINIUS_TVC_-_03_RCA.html

Kangie

P.S. Ahaja słusznie zauważył, że to nie jest przedwzmacniacz.

Pboczek

Może i nie pre, ale robi za wzmocnienie. Wyobrażam sobie tylko co pasywki mogą robić z dźwiękiem, skoro piszecie o podbarwieniach. Nie mam słuchu że hej, tylko słaby ale w tym podbarwień nie zauważyłem. To jest takie delikatne jakby zamierzać pokazać powiew dymu z papierosa, gęstość powietrza w którym rozchodzą się nutki. Wydaje się że to co na scenie staje się przeźroczyste, efemeryczne. Widać że ta wrażliwość, okupiona jest brakiem mięsa w dźwięku. Na szczęście jest moc. Gała dodaje wypełnienia, masy i gazu ale kolorem bym tego nie nazwał.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

Miał się najsamwpierw odezwać Jacenty ale przepadł.
Nie wiem jak długa jest lista oczekujących ale chciałbym się na nią wpisać do posłuchania. Kupiec ze mnie będzie raczej kiepski ale nigdym nie słuchał regulacji głośności na trafach i jak będzie możliwość to z przyjemnością i wdzięcznością  :)

sonus_fan

Cytat: Pboczek w Wrzesień 25, 2021, 18:11Może i nie pre, ale robi za wzmocnienie.

Urządzenie to nazywane jest przedwzmacniaczem, bo tak się w audiofilski, światku przyjęło. Wystarczy, że coś ma selektor wejść i tłumik i od razu jest to przedwzmacniacz.

Vinius ma "wzmocnienie" 1:1, o czym można wyczytać na stronie producenta. To dwa transformatory z odczepami. Impedancja wyjściowa zależy od impedancji wyjściowej aktywnego w danym momencie źródła, co czasami może stwarzać pewne problemy, ale nie powinno, bo przekładnia jest tu zawsze mniejsza od 1.
Działa to jak SUT, tyle że przekładnia jest mniejsza lub równa 1:1. Jeśli są jakieś podbarwienia, to znaczy, że coś jest nie tak z transformatorami. Mój SUT ma charakterystykę idealnie płaską w pasmie akustycznym, a ponieważ ma przełącznik "bypass" można to stwierdzić nausznie (oczywiście po wyrównaniu głośności :) )

A to, że gała dodaje "wypełnienia" to efekt działania naszego słuchu (patrz krzywe izofoniczne).

masza19

Przekonuję się do tego rozwiązania  U+1F44D

sonus_fan

Cytat: Kangie w Wrzesień 22, 2021, 09:00Co zatem z maksymalnym sygnałem np. z CD, który wynosi maks. 2V i wchodzi do selektora? Czyżby przesterowanie?

To zależy od traf. Zbyt wysoki poziom może spowodować nasycenie rdzenia co skutkuje zniekształceniami. Trzeba dopytać producenta jaki przyjął margines przy projektowaniu trafa. Myślę, że 2V nie powinny zaszkodzić.

Pboczek

Cytat: Pboczek w Wrzesień 25, 2021, 18:11Gała dodaje wypełnienia, masy i gazu ale kolorem bym tego nie nazwał.

Muszę się skorygować. Gaz to on ma od samego początku nie trzeba do tego kręcić gałą.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi

Cytat: masza w Wrzesień 25, 2021, 18:19
Miał się najsamwpierw odezwać Jacenty ale przepadł.
Nie wiem jak długa jest lista oczekujących ale chciałbym się na nią wpisać do posłuchania. Kupiec ze mnie będzie raczej kiepski ale nigdym nie słuchał regulacji głośności na trafach i jak będzie możliwość to z przyjemnością i wdzięcznością  :)

Już jestem:) Byłem zajęty "życiem"...
Ustalcie między sobą szczegóły przekazania Viniusa.