Reed Muse 1C napęd idlerowy lub paskowy

Zaczęty przez jafi, Wrzesień 27, 2021, 10:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

jafi

Old Timers "Hold the Line". 1972.

Kolejna niezapomniana grupa, którą można kojarzyć z festiwalem "Złota tarka".
Była siła grania radosnego, bezpretensjonalnego jazzu w opozycji do nijakości, frazesu i nowomowy otoczenia.
Szczerość choć zapożyczona zamiast kłamstwa ze wschodniego importu.
Dobrze ilustruje to film "Był jazz" - półkownik zresztą, który opowiada o czasach katakumbowych polskiego jazzu.
Czasy trochę wcześniejsze - lata bezpośrednio powojenne i pięćdziesiąte, ale sens podobny.




jafi

Adam Harasiewicz gra Chopina.
Ciekawa postać, ale jakby zapomniana.
W 1955 roku A. H. wygrał międzynarodowy konkurs chopinowski i władza PRL-owska powinna nosić go na rękach.
Było inaczej - jego postać skrzętnie wygumkowano z pamięci zbiorowej.
Pewnie dlatego, że bez zgody władz pozostał na zachodzie.
W kraju pojawia się dopiero w latach 90-ych.
Zasiada w jury konkursu, którego był laureatem.


jafi

Halina Czerny-Stefańska.
Również laureatka Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego - 1949.
W odróżnieniu od Adama Harasiewicza była pupilką PRL-owskiej władzy.
Sama również podkreślała swoje poparcie dla tej władzy.
Jakże inne życiorysy dwojga pianistów wirtuozów.


jafi

Kolejny laureat Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego - z 1960 roku - Maurizio Pollini.
Tak się poukładało bez mojej wcześniejszej wiedzy o tym fakcie tzn. przed zakupem płyty.
1949 - Halina Czerny-Stefańska
1955 - Adam Harasiewicz
1960 - Maurizio Pollini



jafi

Zmiana instrumentu.

Narciso Yepes.
Kilka krążków wirtuoza gitary mam już w kolekcji.
Ten jest kolejny, bo dobrego nigdy za wiele. ;)


jafi

"Peer Gynt" i pieśń Solvegi dobrze znam.
Czas żeby poznać Symfonię C-Mol.
Edvard Grieg.




jafi

Przeglądam katalog tegorocznej wystawy w Monachium i znalazłem taki gramofon.


TomFon2017

Napewno będzie grał bajecznie, ale gdyby tak dodać jeszcze ośkę ze szlachetnej stali to twórcy utworu który nagrali padli by z zachwytu :P :-* :'(
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

jafi

Otóż nie wiem jak on zagra i nie wiem czy się dowiem...
Coś mi podpowiada jednak, że skoro wykonali go Japończycy - specjaliści od urządzeń precyzyjnych, to można na coś liczyć, a może i na więcej.
Zapytam ich o to i owo.

miniabyr

Oczywiście to tylko fotografia , ale mnie zastanawia czy to błąd ,czy jakaś nowa forma justowania wkładki . Wkładka ze zdjęcia nie ma ustawionego kąta prowadzenia . Nie wiem czy to tylko tak zrobiona fotografia , czy może jakiś nowy ficzers  a ja stary i nic nie kumam ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jafi

Monachium 2023

Znalazłem taką relację o gramofonach na YouTube:



Dosyć długa, po angielsku, ale są gramofony i ramiona Reed, a także ten japończyk ze zdjęcia powyżej.
No i coś tak drogiego i dużego, że można złapać się za głowę.
Zobaczcie.

miniabyr

Obejrzałem. Nie ma się z czego cieszyć- ceny.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jafi

Cytat: miniabyr w Maj 20, 2023, 14:50ceny
15 tys euro pojawia się często za napęd, ale 70-80 tys euro za urządzenie wypowiadają wystawcy bez zająknięcia.


jafi

Ramię Reed 5T o którym niedawno więcej pisałem tutaj sparowane z napędem TechDAS.


jafi

Czy znacie sposób "na anglika"? >:(

Piszę tutaj, bo chodziło o zakup ramienia Reed 1H.
Ktoś, a właściwie miał imię i nazwisko: Kenneth Weiss skierował do mnie zapytanie o dostępność tego ramienia.
Kilka maili i dochodzimy do rozpoczęcia transakcji.
Podaję numer konta, warunki wysyłki (wysyłka po zaksięgowaniu środków na moim koncie) i za godzinkę otrzymuję rzekome potwierdzenie przelewu.
Tu zaczynają się schody, a właściwie oszustwo "na anglika".
Na potwierdzeniu z banku (niemieckiego) widnieje co prawda imię Kenneth, ale nazwisko jest inne.
Tu dochodzimy do sedna sprawy: na potwierdzeniu widnieje klauzula, która upoważnia bank do wypłaty środków na moje konto po moim udokumentowaniu wysłania ramienia zgodnie z listem przewozowym.
Czyli ja wysyłam towar, towar jest w drodze do adresata, powiadamiam jego bank (ciekawe jak?) i otrzymuję pieniądze.

Oczywiście nie dałem się zrobić w trąbę i natychmiast zawiadomiłem Kennetha, że żadnej wysyłki nie będzie bo wszystko brzydko pachnie.

P.S.
Kenneth Weiss według Wikipedii jest wybitnym klawesynistą i dyrygentem.
Ten mój to był zwykły oszust.
Czuwaj!

jafi


jafi

Bumek przebrany za bacę?
Za Janosika się przebierz.

jafi

Prowizorka Jazz Band - kto zna? :)

Grupa powstała 13.12.1981 i grała radosny jazz choć nikomu wtedy do śmiechu nie było. :(


jafi

Rok 1981 łączy kolejny krążek z poprzednim. Tylko.

Teddy Tejrup "Klavier"




jafi

Mozart na nowy tydzień. :)

Zarówno solista jak i orkiestra z tych legendarnych, wydanie Philipsa, czyli bardzo dobre.


jafi

Nieczęsto sięgam po ten rodzaj muzyki: tenor + fortepian, czyli pieśni.
Tym bardziej, że kompozytor Jerzy Gablenz jest mi zupełnie nieznany.
No ale tu śpiewa Wiesław Ochman, którego cenię zarówno jako śpiewaka jak i człowieka.


jafi

Wkładka Hana MH grała w naszym systemie na ubiegłorocznej wystawie AVS w Warszawie. Przywiózł ja zespół Reed`a. Tak nam się spodobała, że zamówiłem ją i od jakiegoś czasu gra na ramieniu Reed 5T.
Możecie zobaczyć/usłyszeć jak na moim filmiku na Youtube:

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi


Pboczek

Na pewno coś tam gra ale co to za słuchanie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite