Zakupy spoza UE

Zaczęty przez christo, Październik 21, 2021, 12:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ale widzę że te ramię to Hong Kong czy jest szansa że będzie taniej?
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Przyszło ramię z Japonii ale poczta polska napisała mi list że sam mam sobie opłacić cło. Ktoś już tak robił?
Jaka jest procedura takiej opłaty? Ktoś mi objaśni?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Bacek

A poczta nie napisała nic? W przed pandemicznym czasie po prostu byłem w urzędzie celnym, wypełniłem deklarację, zapłaciłem  i tyle.

GregWatson

Aaa, zadzwonię do UC u nas i się dowiem. Poczta napisała o wszystkim tylko nie o tym jak dalej postępować.
Trochę tego i trochę tamtego też.

zeroqll

Jeżeli wartość przesyłki przekracza chyba 1000E to wtedy Poczta Polska nie cli przez swoją agencję celną (w odróżnieniu od firm kurierskich). Trzeba zrobić to samemu, lub zlecić jakiejś agencji celnej- koszt ok 150-200zl.

GregWatson

Czyli oprócz samego cła to dodatkowy koszt jak podałeś 150-200 zł?
Pytam bo jeszcze nie byłem u siebie w UC.
Trochę tego i trochę tamtego też.

zeroqll

Jeżeli zlecisz załatwienie sprawy agencji celnej (firma która zrobi za Ciebie odprawę) to zapłacisz za to ok 150-200zl.

GregWatson

Ok. Rozumiem. Dzięki.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Bacek

To ostatnie to był mluch koło 100pln a i tak poczta mnie zaciągnęła do celników. Natomiast jak kupowałek Klipsche Forte to dali je gdzieś do centrum pod Warszawą. NIe pamiętam żeby to było jakimś wyzwaniem. Także jak urząd jest lokalnie to penie nie ma w ogóle co się zastanawiać i samemu powalczyć.

jjacek

W Szwecji - dostaje list z poczty , mowiacy o wielkosci oplaty celnej. Klikam place .Jesli nie... paczka jest odsylana do nadawcy. Szkoda tylko ,ze sa tak bardzo skrupulatni...Jesli sa jakies niejasnosci pytaja o szczegoly - wartosc zamowionej rzeczy.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

jjacek u nas poczta narodowa to robi ale do jakieś tam kwoty. Już wcześniej kupowałem ze świata i poczta wszystko załatwiała.
Trochę tego i trochę tamtego też.

zeroqll

Cytat: GregWatson w Grudzień 03, 2021, 07:05
jjacek u nas poczta narodowa to robi ale do jakieś tam kwoty. Już wcześniej kupowałem ze świata i poczta wszystko załatwiała.

Dokładnie, to chyba wynika z procedury celnej, bo do jakiejś kwoty (ok 1000E) jest uproszczona procedura celna, którą poczta załatwi, a powyżej trzeba zrobić pełną odprawę celną, której PP nie ogarnie.

GregWatson

Napisałem zapytanie do:

Dział Obrotu Zagranicznego
Region Dystrybucji w Katowicach
Pion Operacji Logistycznych
Poczta Polska S.A.

jak to dalej ma być i właśnie otrzymałem odpowiwdź:

"Witam,

Proszę o wysłanie całego potwierdzenia zamówienia towaru z podsumowaniem finansowym ze strony na której dokonano zakupu gdzie będzie widoczny rodzaj (w języku Polskim), ilość oraz wartość towaru, załączniki w formacie PDF lub JPG oraz potwierdzenie płatności bankowej. "



Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Cytat: GregWatson w Grudzień 03, 2021, 10:00"Witam,
Witać to może gospodarz w progu swojego domu. ;)
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Life is too short for boring HiFi.

GregWatson

No cóż. Takie czasy. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

GB

Cytat: kangie w Grudzień 03, 2021, 12:04
Cytat: GregWatson w Grudzień 03, 2021, 10:00(w języku Polskim
polskim.

Mała litera. K...a!

:D
Mocno prawicowy ten język polski, dlatego z dużej litery.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Czasy straszne.

Kiedyś można było oblać maturę za 3 błędy ort.

Greg, dać znać jak poszło.
Life is too short for boring HiFi.

ziko369

Cytat: GB w Grudzień 03, 2021, 12:53Mocno prawicowy ten język polski, dlatego z dużej litery
😋
Nie przesadzajmy...ktoś nie zauważył błędu, który popełnił komputerowy edytor...
Jak ktoś tworzy setki dokumentów miesięcznie...a kiedyś to robiłem...to niestety takie błędy popełniane przez edytory tekstu ma w pewnym momencie w dupie 😈

kangie

Języka polskiego nie wolno mieć w dupie będąc Polakiem. Co innego nie-Polacy.

Spoko. Miało byś wesoło, satyrycznie. Nie obrażajmy się na siebie.
Life is too short for boring HiFi.


Piterski

Cytat: kangie w Grudzień 03, 2021, 13:54Języka polskiego nie wolno mieć w dupie będąc Polakiem. Co innego nie-Polacy.

Spoko. Miało byś wesoło, satyrycznie. Nie obrażajmy się na siebie.
Nie jest to forum na którym posługujemy się slangiem, a że trafiają się błędy, no cóż nie bądźmy świętsi od papieża.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

No i dowalili 1865 zł podatku do zakupionego ramienia.  😲😲😲
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

To ile dałeś za ramię 8-10 tys?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.