Dobry wzmak z 300B

Zaczęty przez Janecek, Grudzień 20, 2021, 19:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

Janecek

Rozmyślam nad kupnem w Nowym roku wzmacniacza z  lampami 300B , podpowiecie coś godnego uwagi cena /jakość ;-)

julius-6

Dobry to pojecie wzgledne. Zależy czego oczekujesz i do jakich paczek.
Mi się podoba Haiku Sensei 300B, świetny stosunek cena jakosc ma Trafomatic 300b, którego mozna kupic za 5-7k uzywke.
Godny uwagi na pewno też Line Magnetic , czy chińskie klony Appluase kopia AN-kit1 i WE, oraz Yaqin 300b

Janecek

Jeszcze z tym biasem jakby sam się regulował

EmilioE

Ja mam Audion Silver Night 300B Anniversary i jestem bardzo, bardzo zadowolony.
Świetnie brzmiący, porządnie zbudowany i ładny wzmacniacz.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

goky

Uwielbiam 300b , zbudowałem kilka wzmacniaczy na tej lampie,  a lamp przetasowałem prawie wszystkie dostępne na runku + NOS

Co polecam w relacji cena/jakość  :

1) Sun Audio - bez apelacyjnie świetne trafa, prosta konstrukcja i dalej rozwojowa
2) Line Magnetic LM-210 IA - fantastyczna pancerna konstrukcja wzorowana na WE
3) SinusAudio na transformatorach Trafonici  - absolutny killer, szczególnie jak zrezygnuje się w nim z kondensatorów mundorfa w torze audio
4) TRAudio - tylko słuchać :)

teraz cos tańszego :

1) APPlauseAudio - chinczyk z ALI, sklonowany WE - zaskakujaco dobre trafa idealny do modyfikacji spory potencjał
2) Yaqin MS-300C - niezły na start, również dobra baza do modyfikacji ale już po odpaleniu sporo zalet

Nie jestem fanem FEZZa na 300b, uważam że dużo lepiej brzmi ich wzmacniacz na 2a3, Haiku głównie ze względu zastosowania sprzężenia zwrotnego celem poprawy stabilności, parametrów przy zastosowanych trafach głośnikowych.

Mógłbym ci jeszcze kilka polecić, ale te wypisane są mocno oczywiste :)

Zasadnicze pytanie, jakie będą podłączone zespoły głośnikowe ?



Kapitan Bomba

Mam i używam Yaqina  już ponad 3 lata. Oczywiście w swoim przedziale cenowym to dobry wybór (widziałem już używane za około 3k). Tradycyjna wymiana lamp na początek, przynajmniej ECC81 i sterujące. W ustawianiu biasu nie ma nic strasznego.
Zasadnicze pytanie to jaka kwota do wydania wchodzi w grę.
...Jak powiedział Sofronow.

kangie

Cytat: julius-6 w Grudzień 20, 2021, 21:19Zależy czego oczekujesz i do jakich paczek.
Cytat: goky w Grudzień 21, 2021, 08:16Zasadnicze pytanie, jakie będą podłączone zespoły głośnikowe ?
To najbardziej kluczowe pytanie.

@Janecek, jeśli przykładowo dysponujesz wielkimi B&W z 8-ma ohmami schodzącymi do 3,2 ohma, to z 300B po prostu zdechną... ;)
Life is too short for boring HiFi.

romeksz

Cytat: kangie w Grudzień 21, 2021, 11:40
Cytat: julius-6 w Grudzień 20, 2021, 21:19Zależy czego oczekujesz i do jakich paczek.
Cytat: goky w Grudzień 21, 2021, 08:16Zasadnicze pytanie, jakie będą podłączone zespoły głośnikowe ?
To najbardziej kluczowe pytanie.

@Janecek, jeśli przykładowo dysponujesz wielkimi B&W z 8-ma ohmami schodzącymi do 3,2 ohma, to z 300B po prostu zdechną... ;)
I wtedy dajemy SET jako Single Ended Transistor na MOSFET.

Janecek

Minimalna impedancja to 4,5 ohm a skuteczność 92db

Janecek

Miałem przyjemność posłuchać Sun audio przepiękne granie niestety drogi i nie często się trafia, jeśli yaqin mc 300b jest niezły to może faktycznie na początek by starczył

goky

Cytat: Janecek w Grudzień 21, 2021, 18:09
Miałem przyjemność posłuchać Sun audio przepiękne granie niestety drogi i nie często się trafia, jeśli yaqin mc 300b jest niezły to może faktycznie na początek by starczył
Ale jakie to zespoły głośnikowe ? To co producent podaję można sobie darować

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Janecek

Zastosowane typy lamp: 300B x 2, 6SN7 x 2, 12AT7 x 2, 274B x 1
Takie lampy tam siedzą,, kapitan bomba,, co byś podmienił?

Janecek


Janecek

Cytat: goky w Grudzień 21, 2021, 18:22
Cytat: Janecek w Grudzień 21, 2021, 18:09
Miałem przyjemność posłuchać Sun audio przepiękne granie niestety drogi i nie często się trafia, jeśli yaqin mc 300b jest niezły to może faktycznie na początek by starczył
Ale jakie to zespoły głośnikowe ? To co producent podaję można sobie darować

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka



Jmlab

goky

Które ? Miałem kilka byłem fanem tej marki. Skończyłem na mini utopiach

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Janecek

Cytat: goky w Grudzień 21, 2021, 18:25
Które ? Miałem kilka byłem fanem tej marki. Skończyłem na mini utopiach

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Jmlab Vega

Janecek

Bo mogę kupić yaqin 300b po modyfikacjach ze wszystkimi ,,lepszymi,, lampami,, może warto bo często się pojawią jako dość dobrze oceniany

goky

Aaaa to już wiem [emoji846] nie miałem okazji posłuchać u Wojtka.
Yaqin to dobry kierunek

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Janecek

Jaki ten świat ,,mały,,

Janecek

A takie pytanie , cd ma wyjścia xlr i optymalizacja czy może wzmak z takim wejściem istnieje? Czy dać sobie spokój i rca starczy

Janecek

Xlr i cyfrowe miało być

Kapitan Bomba

Wszystko istnieje i wszystko jest do kupienia na tym świecie kwestia opłaty za wymagania Klienta. U mnie Yaqin napędza Heco Direkt i wstydu nie ma na 8 Ohm.
...Jak powiedział Sofronow.

sonus_fan

Cytat: goky w Grudzień 21, 2021, 19:01Yaqin to dobry kierunek

A teraz niespodzianka. Ja wróg lamp, mam tego wzmaka i sobie chwalę. Na razie gra to z kolumnami o efektywności 86dB i w pomieszczeniu 30m2 daje radę bez problemu.

Janecek

Cytat: sonus_fan w Grudzień 21, 2021, 23:08
Cytat: goky w Grudzień 21, 2021, 19:01Yaqin to dobry kierunek

A teraz niespodzianka. Ja wróg lamp, mam tego wzmaka i sobie chwalę. Na razie gra to z kolumnami o efektywności 86dB i w pomieszczeniu 30m2 daje radę bez problemu.
W nowym roku kupię i się przekonam

Janecek

Znajomy znajomego ma na sprzedaż yaqin ms 2a3, już zgłupiałem może lepiej z lampą 2a3 ?? Nie wiem co robić, pomóżcie