Czy to Transrotor MM Uccello?

Zaczęty przez BloodHar, Grudzień 31, 2021, 16:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

sonus_fan

Cytat: BloodHar w Styczeń 02, 2022, 14:52
A czy ekran jest do przylutowania z obu końców przewodu do masy konektora chinch? Nie chce zrobić jakiegoś podstawowego błędu.

Jeśli są dwie żyły w ekranie, to ekran lutujemy zawsze tylko od strony źródła sygnału. I taki interkonekt jest "kierunkowy". Oczywiście nie ma to nic wspólnego z kierunkiem przepływu prądu, czy też "kierunkowością" o której piszą np. konstruktorzy Viniusa, bo to czyste voodoo.

BloodHar

W poniedziałek rano kupuje przewód, końcówki zabiorę ze starego przewodu. Chyba że macie też sprawdzone złączki?
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

Bacek

Wtyki i z 30pf mogą dodać. Także jak idziesz wyczynowo to i tu można lepiej i gorzej.

BloodHar

Jak macie jakieś propozycje co do końcówek, to bardzo proszę piszcie. Czy taki przewód się nadaje do połączenia pre do wzmacniacza? Jeśli nie, to też chętnie wysłucham podpowiedzi.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

Bacek

#29
Oczywiście że się nada, w drugą stronę może być gorzej. Tu aż taka niska pojemność nie będzie niezbędna.
Ale to też może zależeć od konkretnego sprzętu jakie minimalne pojemności toleruje.

Jak  ma być super mała pojemność to klony Eichmann Bullet Plug RCA albo oryginał jak ktoś ma fantazję i budżet.

Z tanich ostatnio korciły mnie takie ale nie wiem czy tam nie trzeba się postarać żeby obudowa nie miała kontaktu z masą.

BloodHar

Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

Bacek

To te z ruchomym kołnierzem masy. Nie miałem w ręku, nie wypowiem się.

BloodHar

Bacek, a gdzie można kupić te których zdjęcie wkleiłeś?
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

Bacek

#33
allegro, tu widzę że jest jakaś izolacja obudowy na jednej z fotek.

https://allegro.pl/oferta/2szt-wtyk-rca-z-miedzi-i-miedzi-cute-kabel-do-8-5-7309707577

z ciut droższych (porównywalnie z neutrikami) ciekwawie wyglądają też

RCA KáCsa RP-201G-9, ale żeby było jasne, żadnych z nich nie miałem tylko przyglądałem im się pod kątem budowy/niskiej pojemności (która przy żadnym z nich nie widzę żeby była podana).

ahaja

Te wtyki Neutrika Profi to jedne z najlepszych wtyków jakie istnieją. Materiały, jakość wykonania.

Bacek

Fakt, faktem że w zasadzie wszystko co miałem Neutrina w ręku to pod kątem jakości było super wykonane.

BloodHar

No to jutro kupię przewód i RCA. Dam znać jak wyszło.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

BloodHar

To już zapytam, może to się przyda komuś tak jak ja początkującemu. Jeżeli producent zaleca jak później:

Recommended load capacitance  -  150-300 pF

To im niżej w tym zakresie, tym lepiej? Czy też, właściwą odpowiedź brzmi to zależy?
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

Bacek

Właściwa odpowiedź to zależy. Najlepiej było by zmierzyć ale potem i tak sugerować się swoim gustem czy systemem.
Ale im mniej na kabelach to tym łatwiej potem to regulować w pre w górę jeżeli potrzebne.

sonus_fan

Cytat: Bacek w Styczeń 02, 2022, 20:14regulować w pre w górę jeżeli potrzebne.

Słusznie. Ale kolega ma zdaje się problem z basem.

Pboczek

Ciekawie się temat rozwinął, takich informacji nigdy dosyć.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bacek

#41
Cytat: sonus_fan w Styczeń 02, 2022, 20:21Ale kolega ma zdaje się problem z basem.

Powody oczywiście mogą być różne ale to może też być efekt podbicia wyższej średnicy (przez rezonans spowodowany zbyt dużą pojemnością). To może powodować wrażenie tego że basu jest mało.

sonus_fan

#42
Masz rację. Podobny efekt można uzyskać z niższą średnicą podbijając bas.
Zatem pytanie jest takie - brakuje niskiego basu, czy też wyższego?

Mnie to wygląda na niedopasowanie pre do wzmacniacza. Mogę się oczywiście mylić. Nie wiem jak wygląda stopińe wejściowy Roksana i stopień wyjściowy pre. Zapewne oba mają kondensatory - przy nieszczęśliwym zbiegu okoliczności i niefortunnych wartościach tych kondensatorów może to skutkować podwyższeniem dolnej częstotliwości granicznej całego toru (efekt zmniejszenia pojemności - szeregowe łączenie kondensatorów).

BloodHar

Postaram się kulawo opisać jak jest z tym basem. Chodzi o niższy bas (który jest na torze cyfrowym, stąd wiem że jest problem). Ten bas na gramofonie jest taki przytłumiony. Średnica jest bardzo fajna, góra też. A bas, niewyraźny i ściszony.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

sonus_fan

Zatem wygląda to na niedopasowanie impedancji. W takim układzie nawet kable mogą zacząć grać :)
Ale oczywiście mogę się mylić.

audiokawosz

Cytat: BloodHar w Styczeń 02, 2022, 21:27który jest na torze cyfrowym, stąd wiem że jest problem
To normalne tor z gramofonem będzie grać inaczej. Już Ci chyba pisałem że największą zmianę otrzymasz wymieniając lampy w pre. Co tam masz JJ ?
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

sonus_fan

#46
Cytat: audiokawosz w Styczeń 02, 2022, 21:44że największą zmianę otrzymasz wymieniając lampy w pre

Prezes ci to podpowiedział?

Widzę, że w tym Project'cie są ECC83, a one w pewnych przypadkach nie za bardzo nadają się do sterowania tranzystorowych wzmacniaczy., ze względu na zbyt niską impedancję wejściową (tranzystor oczywiście). Z reguły wymagana jest impedancja większa od 100k, a tranzystorowe wzmaki w tym Roksan K3 ma 47k. Skutkuje to między innymi brakiem basu.  Wymiana lamp w tym wypadku nic nie da, bo przecież będzie to ten sam typ, tylko innego producenta.

sonus_fan

#47
Cytat: BloodHar w Styczeń 02, 2022, 21:27
Postaram się kulawo opisać jak jest z tym basem. Chodzi o niższy bas (który jest na torze cyfrowym, stąd wiem że jest problem). Ten bas na gramofonie jest taki przytłumiony. Średnica jest bardzo fajna, góra też. A bas, niewyraźny i ściszony.

Próbowałeś wewnętrznego pre w Roksanie?
Właściwie to pytanie trzeba było zadać na początku :)

BloodHar

Tak, próbowałem. Ale to mi totalnie nie podeszło. Długo grałem na wbudowanym w gramofon. Po tym próbowałem różne do ~2000. Trochę przez przypadek wszedłem w posiadanie Tube DS. I to mi się bardzo spodobało. Słyszałem że te lampy w moim pre, to tak tylko na ozdobę. Ale słychać to jednak. Średnica i góra bardzo fajna. Na bas narzekam, ale jest go więcej niż było przy pozostałych pre (Roksan, wbudowane Technics). To pre mi pozwoliło zobaczyć różnicę między cyfrą a analogiem. Bo np. mam na CD i w winylu, At Fillmore East The Allman Brothers Band. I kiedyś wygrywała cyfra, teraz wolę tego słuchać na gramofonie. Czyli jest dużo fajniejszy kolor w tym nagraniu (może właśnie filtr zrobiony przez rzeczoną lampę?). Widziałem wątek z wymianą lamp w Tube DS. Ale na razie się za to nie będę brał. Sprawdzę trop z przewodem. Może to uwalało od początku ten mój bas, a ja się zastanawiałem nad Bóg wie czym.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

audiokawosz

Cytat: BloodHar w Styczeń 02, 2022, 22:56Może to uwalało od początku ten mój bas, a ja się zastanawiałem nad Bóg wie czym.
Coś tam zmieni. Wymiana wkładki na rondo wniesie na pewno sporo. Jak kupisz wkładkę MC pożycz od kogoś MC transformer i podłączył się na wejście MM. Dobre wzmocnienie czyni cuda.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny