zakup DACa

Zaczęty przez PatiJ, Sierpień 01, 2022, 21:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

julius-6

Cytat: Piterski w Wrzesień 22, 2022, 22:16To co piszecie pokazuje jak różne są gusta i jak nie należy całkowicie polegać na cudzych opiniach tylko traktować je jako wskazówkę co warto samemu posłuchać.
Gusta jedno, systemy to drugie...

Cytat: pr1nce w Wrzesień 22, 2022, 23:12Bartoka miałem tylko dwa dni i słuchałem krótko, gdyż nie dawał mi przyjemności.
Grał dynamicznie, przestrzennie ale tak jakby bezdusznie. Dobry do analizy muzyki, wyprany z emocji. Słuchałem tylko przez USB.
Ja słuchałem kilka razy, ale nie w swoim systemie więc cięzko mi powiedzieć coś o jego charakterze. Grało to z monosami Passa i kolumnami na Acutonach i grało to technicznie super, ale za serce nie rwało -  natomaist u mnie była wtedy lampa SE, papierowe głosniki i często winyl , więc to były kompletnie rozne szkoly grania.

Z Chordów znam tylko Qutesta i co by nie mowiąc chodzi noga przy tym DACu, choć można bez problemu znaleźć cos bardziej angażującego w srednicy.

pr1nce

Cytat: pantagruel w Wrzesień 23, 2022, 07:37
Cytat: pr1nce w Wrzesień 22, 2022, 10:28Bardzo Dobry DAC który doskonale znam i mogę polecić to Accurate Audio D1000 Ultimate z Chin.
To jest Rockna Wavedream Balanced w innej obudowie. Kupiłem ją, posłuchałem i porównałem z oryginalną Rockną Wavedream Signature którą posiadałem i oryginał sprzedałem.

To dość ciekawe, obrazki rzeczywiście podobne, chociaż chyba nie do końca identyczne. Jak to się dzieje, dalej kradną hurtowo i po całości?


Tak, dalej kradną

pr1nce

#27
Cytat: julius-6 w Wrzesień 23, 2022, 08:19
Cytat: Piterski w Wrzesień 22, 2022, 22:16To co piszecie pokazuje jak różne są gusta i jak nie należy całkowicie polegać na cudzych opiniach tylko traktować je jako wskazówkę co warto samemu posłuchać.
Gusta jedno, systemy to drugie...

Cytat: pr1nce w Wrzesień 22, 2022, 23:12Bartoka miałem tylko dwa dni i słuchałem krótko, gdyż nie dawał mi przyjemności.
Grał dynamicznie, przestrzennie ale tak jakby bezdusznie. Dobry do analizy muzyki, wyprany z emocji. Słuchałem tylko przez USB.
Ja słuchałem kilka razy, ale nie w swoim systemie więc cięzko mi powiedzieć coś o jego charakterze. Grało to z monosami Passa i kolumnami na Acutonach i grało to technicznie super, ale za serce nie rwało -  natomaist u mnie była wtedy lampa SE, papierowe głosniki i często winyl , więc to były kompletnie rozne szkoly grania.

Z Chordów znam tylko Qutesta i co by nie mowiąc chodzi noga przy tym DACu, choć można bez problemu znaleźć cos bardziej angażującego w srednicy.

DCS technicznie gra świetnie, tylko dla mnie najpierw musi być przyjemność/emocje.. a tak się składa niestety, że w świecie w którym nie ma ideałów, najbardziej emocjonalnie grają stare kości (grając jednocześnie mniej poprawnie technicznie, wzgledem ESS czy AKM). Klasyczne coś za coś.

Dla mnie DCS może nie istnieć. Słuchałem Bartoka i Rosinniego i dla mnie emocji tam nie ma, a w muzyce to dla mnie absolutny priorytet. Generalnie gdy myślę o swoich preferencjach i tym co oferuje rynek (niezależnie od kosztów) dla mnie droga ponownie zatoczy koło i wracam do AD1865 z lampami, ale w wydaniu własnym, sam zrobię, pod swój gust.
Audio Note DAC4 też miałem z pięć lat temu i szału nie było, za dużo tantali.

Żeby nie było kolorowo, żeby AD1865 zagrał super, ogranicza się do standardu red book, wejscia spdif, braku high res i DSD (natywnego), do tego lampy ,specyficzne zasilacze, zwykle lekki brum/szum. Także są kompromisy.

wiki

Cytat: pr1nce w Wrzesień 23, 2022, 09:56Żeby nie było kolorowo, żeby AD1865 zagrał super, ogranicza się do standardu red book, wejscia spdif, braku high res i DSD (natywnego), do tego lampy ,specyficzne zasilacze, zwykle lekki brum/szum. Także są kompromisy.
Powoli przymierzam się też do tego scalaka.
Ale u mnie będą transformatorki na wyjściu, nadal analogowo ale bez szumu.
Pod warunkiem, że się sprawdzą transformatorki przy tym scalaku.... Się okaże....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

ingoodtone

Ktoś coś mi powie o DACu Nostromo Hypnos? Wart jest 1250zl z zasilaczemi liniowym?

pantagruel

A może ktoś z Was przesłuchiwał dac soul note d-1n? Wygląda ciekawie, ale żadnych testów, opinii nie znalazłem, ciekawe... Zachwalany jest d-2, stopień wyżej, ale oczywiście i drożej.

pr1nce

Cytat: wiki w Wrzesień 23, 2022, 17:43
Cytat: pr1nce w Wrzesień 23, 2022, 09:56Żeby nie było kolorowo, żeby AD1865 zagrał super, ogranicza się do standardu red book, wejscia spdif, braku high res i DSD (natywnego), do tego lampy ,specyficzne zasilacze, zwykle lekki brum/szum. Także są kompromisy.
Powoli przymierzam się też do tego scalaka.
Ale u mnie będą transformatorki na wyjściu, nadal analogowo ale bez szumu.
Pod warunkiem, że się sprawdzą transformatorki przy tym scalaku.... Się okaże....

U siebie już wyeliminowałem szum. Pierwszy montaż zrobiłem na szybko i popełniłem duży błąd, już go poprawiłem i szumu nie ma.

U mnie NA RAZIE jest tak:
Transformator Hammond 250-0-250  do tego odczep 5V i 6.3V
Lampa prostownicza 5u4g lub 80  --> Sprague Vitamin Q 10uf --> dławik Partridge 7H --> Unicon 100uf --> dławik Partridge 7H --> Sprague Vitamin Q 10uf
to jest zasilanie analogu, prostego SRPP na lampie 5687, rezystory katodowe 620R MŁT (celowo dałem te a nie inne)
na siatkę lampy wchodzę przez kondensator 3.3uf Jupiter VT. W katodzie lampy jest kondensator ERO EKU 220uf/16v (balekitowa obudowa). Wychodzę przez 1uf, na razie mam Vitamin Q 96P

Żarzenie 5687:  mostek z diod shottky, Philips 6800uf snap in, regulator na 6V i Philips 3300uf seria 136 na wyjsciu.

DAC na AD1865R
rezystor konwersji 470R Shinkoh 2W
kilka stabów 7805
kondensatory tylko Philips, Elna Silmic i ERO EK lub EKU
okablowanie to stara miedz USSR w teflonie

siwmad

Witam kolegów,

jaki DAC polecacie w budżecie 1500-2000 (może być używany) do streamera budżetowego wiim mini (czekam na zasilacz liniowy)? W przyszłości będzie lepszy streamer prawdopodobnie node. Aktualnie u mnie gra wzmacniacz C375bee i B&W685S2. Na tą chwilę myślę nad D50s ale kusi mnie też D70 bo w sumie jak doda się koszt zasilacza liniowego to wychodzi to samo.
NAD C365BEE, NAD C565BEE, B&W 685S2, Interkonekty RCA MELODIKA Neutrik 50, WiiM mini, Listwa PF-500, AudioQuest SLiP-DB 14/4 kable do kolumn

julius-6

Te wyzsze topingi graja chudziej, bardziej analitycznie
Nie wiem czy to jest cos czego potrzebujesz przy NAD i BW... Musisz sam sobie odpowiedzieć.

siwmad

Dzięki za odpowiedz. Dobrze mnie wyczułeś jeśli chodzi o ta chudość, w takim razie kupię 50s. Protestuje i dam znać jak wrażenia.
NAD C365BEE, NAD C565BEE, B&W 685S2, Interkonekty RCA MELODIKA Neutrik 50, WiiM mini, Listwa PF-500, AudioQuest SLiP-DB 14/4 kable do kolumn

julius-6

Dzis jest b duzy wybor jesli chodzi o dac
staraj sie cos wypozyczyc i osłuchaj.
Ja mam swietne doswiadczenia z Xiang Sheng ktory kosztował mnie wowczas bodaj 1100zł, są wersje , ktore mozna za drugie tyle upgradeować i jest jeszcze sporo lepiej.
Ten przetwornik wcale nie ustępował wiele Luminowi D2, a kosztuje ułamek kwoty

siwmad

Który model dokładnie polecasz? O ten chodzi XiangSheng DAC-06A AK4495. Faktycznie zaciekawił mnie.
NAD C365BEE, NAD C565BEE, B&W 685S2, Interkonekty RCA MELODIKA Neutrik 50, WiiM mini, Listwa PF-500, AudioQuest SLiP-DB 14/4 kable do kolumn

julius-6

Ja miałem 05a bodaj. na forum AS jest uzytkownik Gustavo i cały wątek, w ktorym ludzie dziela sie doswiadczeniami.
Wszystkie sa spoko, ale jedne są lepiej modowalne inneg gorzej.

Ważny jest tez transport u mnie byl to auralic aires mini + bdb liniówka i naprawdę ten set grał znakomicie.
Transportu nie mozna lekcewarzyć, bo z lipnym nawet dac za 10k zagra bardzo przeciętnie.