CD-Player dla wariata.

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 01, 2017, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

rafal478

Jak już jest 655 to warto coś z nim zrobić, tam jest PCM1702 z tego co widzę, więc może być fajnie. Ja popełniłem ten układ w DCD 1460 z PCM61, na płytce uniwersalnej , prześledziłem i skopiowałem schemat pilnując podłączenia lamp. Plus- jest OK, zwłaszcza w niskich rejestrach , minus- sprzęt pozostanie ze mną na zawsze , bo kto będzie chciał tak zgrzebany CD , tym bardziej że poszedłem na ostro i odłączyłem cały tor cyfrowy - nie działają oryginalne wyjścia i słuchawkowe,  sygnał jest podawany tylko na dodatkowe wyjścia które mu wstawiłem. Zalecam też układ czasowy z przekaźnikami opóźniającymi na wyjściach CD - brak fabrycznego wyciszenia powoduje skok sygnału jeżeli CD włączy lub wyłączy się przy już włączonym wzmacniaczu , co daje w tyłek głośnikom w kolumnach, a nie zawsze pamięta się o kolejności włączania. Niby jeszcze ich nie uszkodziłem , ale zawsze szkoda sprzętu. No i te nieszczęsne lampy - niestety, na tanich to można to testować czy wszystko OK, do słuchania trzeba zainwestować. U mnie np sprawdziły się Philipsy Jan 6922 , miałem też tańsze 6n23p i to zupełnie nie dawało efektu. Oczywiście przyjmuję że jest możliwość że te rosyjskie to jakaś malowana tandeta i dlatego tak słabo, ale ciekawi mnie jak działałoby to na lepszych lampach niż teraz, bo te Philipsy to też nie jest wysoka półka.

MAAX

Cytat: krzychc w Styczeń 11, 2023, 16:22Witajcie,
Witaj.
655 to dobry model pod lampizację, więc do dzieła - zachowaj środki bezpieczeństwa w trakcie pracy przy wyższych napięciach. Powodzenia
Pioneer A300, NAD 3020B, SANSUI A-80 B&S, monitorki T+A