Spendor Classic 1/2

Zaczęty przez GB, Luty 03, 2022, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Czym napędzić Spendory Classic 1/2, aby grały dobrze?

Specyfikacja techniczna:

3-drożna konstrukcja podstawkowa
Typ obudowy: bass-reflex

Głośnik wysokotonowy: 22 mm, kopułkowo-pierścieniowy

Głośnik średniotonowy: 150 mm, membrana Spendor EP77

Głośnik nisko-średniotonowy: 210 mm, membrana Spendor EP77

Efektywność: 87 dB (1 W, 1m)

Częstotliwość podziału: 415 Hz, 2.7 kHzPasmo przenoszenia: 30 Hz – 25 kHz

Impedancja nominalna: 8 ΩMoc wzmacniacza: 25-200 W

Złącza: zaciski podwójneWymiary (WxSxG): 621 x 308 x 374 mm

Waga: 22 kg/szt.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa



Cytat: GB w Luty 03, 2022, 21:51
Czym napędzić Spendory
Gdybym miał napędzić jakiekolwiek Spendory to poleciałbym do Piterskiego po Gryphona [emoji41]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

Cytat: vasa w Luty 03, 2022, 23:07


Cytat: GB w Luty 03, 2022, 21:51
Czym napędzić Spendory
Gdybym miał napędzić jakiekolwiek Spendory to poleciałbym do Piterskiego po Gryphona [emoji41]
Super. A coś dla normalnego zjadacza chleba?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa

Cytat: GB w Luty 03, 2022, 23:11Super. A coś dla normalnego zjadacza chleba?
Dużo prądu musi dawać.
Spawarka? ???

Nie wiem ile normalny zjadacz chce wydać? Spojrzałem na końcówki mocy na alle i za 13koła jest Krell, za 5kilo jest Yamaha a za ok 2000 można mieć Naima, NAD'a czy Rotela. Do wyboru do koloru.
Spendory to świetne kolumny tylko trzeba je do pracy skłonić.

A co? Kupiłeś czy rozważasz?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

#4
Cytat: vasa w Luty 04, 2022, 00:25
Cytat: GB w Luty 03, 2022, 23:11Super. A coś dla normalnego zjadacza chleba?
Dużo prądu musi dawać.
Spawarka? ???

Nie wiem ile normalny zjadacz chce wydać? Spojrzałem na końcówki mocy na alle i za 13koła jest Krell, za 5kilo jest Yamaha a za ok 2000 można mieć Naima, NAD'a czy Rotela. Do wyboru do koloru.
Spendory to świetne kolumny tylko trzeba je do pracy skłonić.

A co? Kupiłeś czy rozważasz?

Nie moje stare się nie sprzedały i leżą w kartonie.

Pomyślałem, żeby kupić coś co je napędzi i ustawić je w sypialni jako 2gi system.

Yamahę, który model?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Do tej pory pędziłeś je lampą w PP ok 30W i było dobrze to do sypialni weź sobie małego Caiyna A-55 TP. Jego 40W poradzi sobie nie gorzej niż Leben.
To mały, świetnie wyglądający i świetnie grający piecyk  U+1F44D
Wiem bo kilka miesięcy na nim pogrywałem.

Sklepowa cena nowego może dzisiaj zniechęcać ale z drugiej ręki za polowe tej ceny można kupić.
Zapewne dystrybutor ma na stanie jakieś używki.
To naprawdę fajny piecyk. Jeśli tylko 40W faktycznie potrafi napędzić Twoje Spendory.

Dzisiejsze wypusty sa jeszcze ładniejsze bo maja czarne gałki i czarnego pilota  :)

kangie

Bardzo ładnie grały u Grzegorza te Spendory. Miałem dodatkowo tę okazję aby posłuchać zarówno jednych i drugich kolumn, na przemian.

GB, gdybyś chciał, to na czas "braku" drugiego pieca mogę pożyczyć Ci Densena Beat B-100. 60W tranzystor z dużym transformatorem toroidalnym, który gra ciekawie. Zupełnie inaczej niż typowy "tani" tranzystor. Gra gęsto - z dobrą średnicą. Sam jestem ciekaw jak "pogoni" Twoje Spendory. Z drugiej jednak strony do sypialni nie chcę Ci wchodzić.  ;D ;)
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: masza w Luty 04, 2022, 07:50
Do tej pory pędziłeś je lampą w PP ok 30W i było dobrze to do sypialni weź sobie małego Caiyna A-55 TP. Jego 40W poradzi sobie nie gorzej niż Leben.
To mały, świetnie wyglądający i świetnie grający piecyk  U+1F44D
Wiem bo kilka miesięcy na nim pogrywałem.

Sklepowa cena nowego może dzisiaj zniechęcać ale z drugiej ręki za polowe tej ceny można kupić.
Zapewne dystrybutor ma na stanie jakieś używki.
To naprawdę fajny piecyk. Jeśli tylko 40W faktycznie potrafi napędzić Twoje Spendory.

Dzisiejsze wypusty sa jeszcze ładniejsze bo maja czarne gałki i czarnego pilota  :)
Chyba tym razem chciałbym spróbować coś bez lamp. Taka Ymaha as1200 wygląda całkiem nieźle. Muszę to sprawdzić.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

To nie, Cayin się nie sprawdzi. Próbowałem go włączyć bez lamp i dupsko... Nie chciał :(
Faktycznie Yamaha może sobie bez lamp lepiej poradzić U+1F44D

kangie

Yamahę odpuść. Nie podejdzie Ci, założę się.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Bardziej widziałbym Roksana K3 (full tranzystor), a jeszcze lepiej "nową" hybrydę dr Czyżewskiego.

Ale trzeba wpiąć i posłuchać ..
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: GB w Luty 04, 2022, 08:47Taka Ymaha as1200 wygląda całkiem nieźle.
Kierujesz się wyglądem czy dźwiękiem?

Zajrzyj do środka. Tam przecież zasilania nie ma!
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Kurna, żeby nie było, Grześ. Jeśli Yamaha spodoba Ci się, to uszanuję Twój wybór.
Life is too short for boring HiFi.

julius-6

Takie kolumny kalać tranzystorem ?  ::)
Z relatywnie tanich rzeczy (choć nie bardzo) wiem, że ze Spendkami świetnie radzi sobie Haiku Selene 6550 - z pilocikiem można chyba ok 7k dorwac używkę. Taniej, ale mniej rozdzielczo Origami 6550 - tu już lampka w SE. Z LARów wolałbym chyba IA30 tudzież dzisiejsze fifty-fifty

kangie

#14
30-stkę LARa mogę Grzesiowi pożyczyć.

Ale uczciwie zaznaczam - do sypialni nie wejdę.  :-* :P
Life is too short for boring HiFi.

Piterski

Spendor dobrze grał z Naim. Ale to było ze dwie dekady temu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Cytat: masza w Luty 04, 2022, 08:50To nie, Cayin się nie sprawdzi. Próbowałem go włączyć bez lamp i dupsko... Nie chciał

hehe
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GB

Cytat: Piterski w Luty 04, 2022, 09:27
Spendor dobrze grał z Naim. Ale to było ze dwie dekady temu.
Którym naimem?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: kangie w Luty 04, 2022, 09:24
30-stkę LARa mogę Grzesiowi pożyczyć.

Ale uczciwie zaznaczam - do sypialni nie wejdę.  :-* [emoji14]
30ki nie chcę - a ten co testowałeś kiedyś to był tranzystor. Do sypialni potrzebuje pilota.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Różne testowałem tranzystory. Który masz na myśli?
Life is too short for boring HiFi.

Piterski

Cytat: GB w Luty 04, 2022, 09:40Którym naimem?
Z nowych trzeba by sprawdzić, to był tak stary model że wygadał jak pudełko z pokrętłami typu kółka od ciężarówki (samochodu zabawki). Grało to bajecznie nawet ich szczytowy model 1/2 śmigał jak marzenie, a mój Copland CSA28 zdechł na nich i niższym modelu okrutnie. Mimo, że w HiFi i muzyka mi pisali że zagra.
Jeśli chodzi o kontrolę nad kolumną to najgorzej jest zawsze z basem i nie znam prostej recepty jak to dopasować bez odsłuchów. Faktem jest ze Diablo 120 w tym zakresie mnie mocno zaskoczył i dlatego go kupiłem.
Może powinieneś spróbować coś innego pod Tanoy, a obecny wzmacniacz zostawić do Spendorów ??.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kangie

Cytat: GB w Luty 04, 2022, 08:47Taka Ymaha as1200 wygląda całkiem nieźle. Muszę to sprawdzić.
Cytat: GB w Luty 04, 2022, 09:4130ki nie chcę
Spoko. Różnica między tą Yamahą i 30-stką będzie kolosalna w każdym aspekcie, ale to nie ja wybieram.

Vasa miał na myśli starą końcówkę mocy Yamahy za ok. 2000zł, a nie dzisiejsze tranzystorowe wydmuszki.
Life is too short for boring HiFi.

sheykk

Cytat: GB w Luty 04, 2022, 09:40Którym naimem?
Mam do sprzedania zestaw NAC 282+NAP 250,2+ DUAL TEDDY CAP sprzęt ok.12 lat końcówka po recapie ,sprzęt po przeglądzie, pomiarach w 04.2020.stan super mam wszystkie kartony itp.co tam naim dawał.
Ale cena nawet dla kolegi z forum który do tego ma Tannoye to mimimum 19 K.

GB

Cytat: kangie w Luty 04, 2022, 10:07
Cytat: GB w Luty 04, 2022, 08:47Taka Ymaha as1200 wygląda całkiem nieźle. Muszę to sprawdzić.
Cytat: GB w Luty 04, 2022, 09:4130ki nie chcę
Spoko. Różnica między tą Yamahą i 30-stką będzie kolosalna w każdym aspekcie, ale to nie ja wybieram.

Vasa miał na myśli starą końcówkę mocy Yamahy za ok. 2000zł, a nie dzisiejsze tranzystorowe wydmuszki.
Jakie stare można roważyć?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Cytat: GB w Luty 04, 2022, 11:37Jakie stare można roważyć?
B1, B2.

Ja bym w to nie szedł, bo:
1) niełatwe w zakupie
2) drogie
3) zazwyczaj wymaga remontu, a taki remont to kolejne pieniądze i znalezienie fachury, który podoła zadaniu, a i tak nie ma gwarancji, że ten sprzęt zagra tak, jak wtedy gdy był nowy.
Life is too short for boring HiFi.