Jaki słuchawkowy wzmacniacz lampowy?

Zaczęty przez Moriarty, Marzec 15, 2022, 20:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

Wygląda na to, że nie będę miał w przewidywanym czasie zbyt wielu okazji słuchania muzyki przez głośniki. Rozważam zatem kupno wzmacniacza słuchawkowego, na lampach. Najchętniej coś z półki "fajne a tanie" :)

Nie wiem, co dziś jest okazją za relatywnie nieduże pieniądze. Pewnie jakiś chińczyk, optymalnie z drugiej ręki. Jeśli się orientujecie, czego warto szukać, byłbym wdzięczny za wskazówki.

W dalszej kolejności mierzyłbym w słuchawki, pewnie Sennheisery, bo zdaje się mają dobrą relację jakości do ceny (nie wiem, czy aktualne). Ale to potem, na początek coś mam, nieszczególnie wyrafinowanego, ale ujdzie. 
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

OK, może niekoniecznie lampowy (choć preferowałbym, taka słabość). Przeglądając oferty z drugiej ręki trafiłem na Lovely Cube Premium z trzycyfrową ceną i przypomniało mi się, że słyszałem o tym wzmacniaczu dobre rzeczy. Poguglałem, i nawet mi Audiomaniacy wyskoczyli z pochwałami od Grega Watsona :)

Czy LCP nadal jest warty grzechu czy pojawiło się coś lepszego za te pieniądze?
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

lok

Polski Skorpion hv-1 lub Polska hybryda Linnart. Polski Felix Audio. Jaki wzmacniacz wybierzesz zależy od tego jakie słuchawki chcesz nimi pędzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

GregWatson

Tak,  potwierdzam. Bardzo fajny wzmacniacz. Trochę trza pożąglować opami i efekt jezt naprawdę dopry biorąc pod uwagę cena/możliwości.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Moriarty

Cytat: lok w Marzec 15, 2022, 20:59Polski Skorpion hv-1 lub Polska hybryda Linnart. Polski Felix Audio. Jaki wzmacniacz wybierzesz zależy od tego jakie słuchawki chcesz nimi pędzić.

Dzięki za rekomendacje! Niestety, chyba bym nie dał rady finansowo. Zerknąłem na ceny Felix Audio i wymiękłem.
Mój błąd, powinienem od razu określić górną granicę ceny, bo "niedrogo" dla różnych osób znaczy co innego. No więc pułapem jest circa tysiąc złotych. Może trochę więcej w przypadku jakiejś bajkowo nieprawdopodobnej okazji.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Cytat: GregWatson w Marzec 15, 2022, 21:01Tak,  potwierdzam. Bardzo fajny wzmacniacz. Trochę trza pożąglować opami i efekt jezt naprawdę dopry biorąc pod uwagę cena/możliwości.

Dzięki! Oferta, na którą trafiłem w serwisie aukcyjnym to 830 zł za LCP w podobno wypasionej wersji. Nie mam pojęcia, czy to jest dobra cena, ale jest w moim zasięgu. No ale dopiero zacząłem wgryzać się w temat, nie wiem na czym stanie.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

GregWatson

Myślę że przegięcia nie ma patrząc na co się dzieje na rynku audio.  Jeśli wypas to cena bardzo rozsądna. Na pewno nie stracisz.
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

ja mam od dobrych kilku lat Feliks Audio Espressivo, z czasem wsadzilem lampki Philipsa i jestem zadowolony.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Moriarty

Cytat: moon w Marzec 16, 2022, 11:41ja mam od dobrych kilku lat Feliks Audio Espressivo, z czasem wsadzilem lampki Philipsa i jestem zadowolony.

Dzięki, przyjrzę się! Choć trochę się boję, w ceny wzmacniaczy tej firmy w cenniku, który widziałem wczoraj, zaczynały się od paru tysi :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

moon

Cytat: Moriarty w Marzec 16, 2022, 14:21Dzięki, przyjrzę się! Choć trochę się boję, w ceny wzmacniaczy tej firmy w cenniku, który widziałem wczoraj, zaczynały się od paru tysi

kiedys Espressivo kosztowalo 600 pln:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Moriarty

Cytat: moon w Marzec 16, 2022, 14:29kiedys Espressivo kosztowalo 600 pln:)

Dziś się bardziej cenią :-\

Feliks-Audio Espressivo Mark II: Wzmacniacz Słuchawkowy OTL [FELIKS-ESPRESSIVO-MARK-II]
Cena wersji podstawowej: 4023,85 PLN ( 3271,42 PLN netto)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

moon

tak, wiem, nawet rozwazam powoli jakas zmiane, ale chyba bede szukal gdzie indziej:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

lok

Jest jeszcze polski http://earstream.eu/page/66/Black+Pearl/l tylko to nie jest lampa. Używane powinny być w twoim budżecie. Miałem go razem ze Skorpionem hv-1. Bardzo fajne granie.