Telefunken rb 25

Zaczęty przez Mikut1982, Kwiecień 30, 2022, 21:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Ja mam np. amplituner Luxmana R-1050.
Wiesz jak on fajnie gra..... Bardzo przyjemnie się go słucha....
Kiedyś kupiłem za grosze, dziś już sporo wołają....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Luxman dz 92 wylicytowalem za 15 zł sprawny.   A niedawno kupiłem telefunken v250 za 80 zł.   Także sprawny.  I on zdecydował że pozbyłem się saby 9250. Ale to trzeba siedzieć i szukać okazji.   Nawet w de ciężko teraz coś tanio kupić. 

wiki

Mówisz Mikut1982, że ten Telefunken zagrał lepiej od Saby?
A ta Saba tak chwalona.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Saba grała pięknie... bardzo długo ją miałem
.. ale telefunken bardziej mi podpadł...  jest dużo zapomnianych konstrukcji które wspaniale grają.    A nikt o nich nie mówi. Dlatego też że nikt ich nie zna.  Nie wszystko jestesmy w stanie odsłuchać i opisać.   Sam przeglądając z ciekawości internet znajduje ciekawe sprzety o których nigdy nie słyszałem, nie mówię że graja super- bo nie wiem. Ale trochę tego przerobiłem i każdy tak szczerze grał bardzo dobrze..  np ten Philips co teraz grzebie model hf 311  też nie wiedziałem że taki istnieje.   A z kolumnami beovox ht 1500 wypadł znakomicie..  ma tylko 2x10w  jest malutki a kondensatory 4000uf jeszcze trochę a by się nie zmieściły.. sporo pracy w niego wkładam.. i sporo godzin już przy nim siedzę.    Jeszcze 2 tygodnie i będzie skończony.  Nie wszystko jestem w stanie tu pokazać..  albo np..  mało znany korting neckerman 821/764  także zacny wzmacniacz... na germanach... pięknie brzmi.. on już zostanie w kolekcji.... niestety poprzedni właściciel zrobił inaczej obudowe  i kiepsko to wyglądało.  Robie się też nowa obudowa.   Mało słucham teraz,   praktycznie nic..    chce odnowić wszystko co mam i wtedy usiąść i się w pełni zrelaksować.. no chyba że znów mi odbije i znów coś kupię..  to znów będę grzebał 🤪

Mikut1982

To jest fajny środek do pielęgnacji oleju.

Mikut1982

Efekt po konserwacji jest.   Jutro zrobię jeszcze raz..  i będę montował resztę w niedzielę...

Mikut1982

...

wiki

Ładnie..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Jedną maskownice  niechcący ubrudziłem od farby..  jestem załamany...

kefas

Jak zwykle, pełna profeska  :np:

vasa

Cytat: Mikut1982 w Maj 14, 2022, 20:52Jedną maskownice  niechcący ubrudziłem od farby..  jestem załamany...
Złóż w tym miejscu swój autograf.
Wpadkę zamaskujesz a kolumny zyskają na wartości ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

Zobaczę jutro jak wyschnie maskownica bo troszkę wyczyściłem...

wiki

Aby nie zaraz po 24:00....... ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Kusiło mnie od rana by okleić obudowę fornirem.. ciekawi mnie efekt jaki wyjdzie po nałożeniu oleju na jabłoń indyjską.. 

Mikut1982

Plama na maskownicy prawie znikła....  myślę że będzie dobrze... plecionka fajna ale na płaszczyzny,   ona nie jest idealnie zrobiona,  ma niedoskonałości....jest też nie równa..  ale znajomy uparł się właśnie na taką maskownice..  środek kolumn pomaluje na czarno. Narazie jest dobrze bo kolumny nie śmierdzą... gorzej z głośnikami... je troszkę czuć.   Ale największy problem był w samych kolumnach.

vasa

Cytat: Mikut1982 w Maj 13, 2022, 19:48
To jest fajny środek do pielęgnacji oleju.
Myślisz że Tannoye można by czymś takim potraktować?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

Jeśli są olejowane to tak..  cienko trzeba nałożyć..  ale sam olej też można dać.. nie konieczne musi być ta konserwacja...

Mikut1982

Montaż narazie przebiega bez problemu.   Nowe okablowanie i kondensator, jantzen.

Mikut1982

Taki emblemat nadał by smaczku..  niestety posiadam tylko jeden.

Mikut1982

#94
Podłączyłem je z ciekawości pod lampe.   No powiem wam że szkoda że nie są moje..  naprawdę potęga,   wokal jaki z nich się wydobywa jak dla mnie jest świetny.. mocny dół... mam wrażenie jakby kolumny były 3 drożne... góra rewelacyjna.  Lampa wyciąga z nich wszystko co tylko możliwe..   niesamowite stereo. Dzwiek rozchodzi się po całym pomieszczeniu.. może dlatego że tyl jest otwarty. Z dedykowanym radiem telefunken opus tak nie brzmią..tam tylko wokal był dobry,  nie jestem dobry w opisywaniu ale te kolumny naprawdę dobrze brzmią.. najgorsze,jest to że słucham ich i chce takie same🤪 muszę jeszcze przykleić materiał na tył i będą całkowicie gotowe..   ale szybko ich nie oddam!!!

Mikut1982

Jeszcze zrobię test pod grundig sv 40... on jest idealny do szerkopasmowych....  mam nadzieję że się sprawdzi..

Mikut1982

O ile się nie mylę to jest glosnik średnio-wysokotonowy tak?

Piterski

Jak ten kondensator jest wpięty i jakiej jest pojemności?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

#98
10uf.   Wpięty na plusie.

Mikut1982

Z grundig sv 40 już nie mam tak fajnego dołu jak z lampy.   Ale za to góra jest lepsza.   Ja się cieszę że mam możliwość posłuchania różnych konfiguracji.