Gold Note Factory Tour

Zaczęty przez michał_flaga, Maj 05, 2022, 13:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

michał_flaga

Toskańska fabryka Gold Note mieści się już w nowym budynku. Po 10 latach z 12 osób w zespole zrobiło się blisko 50, każdy ma swój pokój, w wejściu kto®e jest nowoczesne i okazałe będzie galeria i dość duży basen z wodą. Nowoczesne wzornictwo wszystkiego powoduje, że od razu mamy wrażenie, że to wszystko jest "na poważnie" i "na bogato". NIe chce mi się dużo pisać - gramofony GN znacie lub nie, ale ich PHONO PH-10 i PH-1000 już chyba bardziej. Wszystko tu jest piękne na włoski sposób - nawet pokój odsłuchowy. Gold Note to jedyna duża firma produkująca gramofony w Italii. Pozorny brak zakupowych alternatyw nie powoduje, że nie mierzą się oni z typowymi dla rynkowej konkurencji sytuacjami. Firma jest poprawnie zarządzana i bez wątpienia "napiera do przodu", co przez wiele osób może być spostrzegane jako prosta chęć zysku odcinania coraz większej części analogowego tortu. Nie do końca tak jest, bo ich produkty bronią się same brzmieniem, a ze względu na swoją specyfikę i urodę mają zarówno zwolenników, jak i grono osób, które wybiera innych producentów.

Pozornie fabryka jak każda inna: porządek i ład, tablice wydajności i uśmiechnięci ludzie pracujący każdy przy swoim stanowisku. Prace projektowe skupiają się obecnie na nowym PHONO (to będzie fajna niespodzianka dla "taniofilów") oraz gramofonie, który widać na jednym zdjęciu (obecnie jest on dostępny tylko w wersji cyfrowej). Prace, obliczenia trwają, a część naszego pobytu związana była ze zbieraniem uwag dotyczących starszych modeli. Każdy, kto je sprzedaje, zna ich słabe strony i powiem wam, że nawet jedna sugestia została wzięta pod uwagę: GN rezygnuje ze swojego autorskiego, podobnego do SME wtyku, i po raz pierwszy pojawią się na obudowie gniazda RCA!

Za chwilę jadę do Monachium (wiem, że w tym roku jedzie z forum kilka osób), potem w czerwcu wystawa w Pradze i jeszcze wyjazd do Pro-Ject w Austrii... tym samym wyjaśniam, dlaczego mnie tak mało tu, bo doba ma nadal 24 godziny, a tu jeszcze pies, syn lat 18 oraz żona (kolejność przypadkowa:). Zresztą idąc tropem Pawła zmęczony jestem czasami tymi audiofilskimi przepychankami i brakiem mądrego podejścia do kwestii rynku audio. Najlepsze brzmienia czasami uda mi się wyczarować z tego, co mam w salonie - ostatnio Focal SOPRA... ale o tym osobny post bo jest o czym.     




Old Man Kensey

Dzięki za kolejny ciekawy artykuł!
Proszę o informację, co to znaczy "gramofon w wersji cyfrowej"? I jaki sprzęt mają Włosi w swoim studiu odsłuchowym?
Z góry dzięki 😊
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

michał_flaga

Gramofon, który widać na zdjęciu, to projekt - jest obecnie tylko w wersji cyfrowej (kiedyś się pisało/mówiło "na desce kreslarskiej"). Będzie miał wtyki RCA, co śmieszne na wizualizacji nie ma/nie było w ub. tygodniu złącza uziemiającego (grafik zapomniał, a w projekcie nie ma). Jest też wyświetlacz dotykowy, który nieomieszkaliśmy "skrytykować". Płaski pasek i antyscating, który musi być - choć Maurizio w niego nie wierzy i w jego domowym gramofonie jest zdjęty.... tyle śmiesznostek.

Teraz ważna informacja: ponieważ jestem przedstawicielem znienawidzonej przez wiele osób "branży", napiszę tak aby WBSiOC - Wilk był Syty... Salę odsłuchową "projektował" artysta i jest piękna. Oznacza to, że informacje takie należy czytać wybiórczo, ze zrozumieniem problemu, często pomiędzy wierszami. Stoją tam referencyjne urządzenią GN i zapewne innych tam nie zobaczymy/nie usłyszymy. Jest jak jest i inaczej nie będzie... podają do odsłuchów wino i to pomaga. Proszę się nie zaburzać - jest OK, zawsze może być lepiej.

vasa



Cytat: michał_flaga w Maj 06, 2022, 11:19
Gramofon, który widać na zdjęciu, to

Ładna bestyjka [emoji4]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Miło tak pojechać sobie do fabryki audio, pogadać, posłuchać..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

michał_flaga

Taka praca, ale cześć tych wyjazdów to moje prywatne inicjatywy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Old Man Kensey

#6
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Tak to jest we Włoszech, ma być pięknie, i chyba jest... Toskania w maju, lokalne wino, dobra muzyka, i można żyć 😊
Ps. Byłem ciekaw, czy do swej sali odsłuchowej wpuszczą sprzęt innych marek, no ale w sumie niby dlaczego mieliby to robić? Aluzju poniał 😉
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen