TELEFUNKEN OPUS STUDIO 2650

Zaczęty przez Mikut1982, Październik 05, 2022, 13:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Odgiąłem blaszki,  rozwierciłem tył i nie idzie rozebrać.  Ktoś wie jak to zrobić?

Piterski

Może musisz wszystkie blaszki odgiąć nie tylko na dwóch?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Miałem..  front niby powinien zejść jak w każdym i nic.  Nawet zeszlifowałem tył.  Także nic.  Znajomy stwierdził że nie ruszać.  Dla mnie to najważniejszy element. 

Piterski

Czy to co widać to jest zakończenie ośki pokrętła?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Dokładnie tak.  A było takie. 

Mikut1982

Rozwierciłem i nic..  a nie chcę  na siłę robić.

Mikut1982

Wymylem całe izopropanolem.  Cały środek sansui.  Oprócz trafa..  brud był dość spory, smród papierosów ogromny..

Mikut1982

Użyłem tylko i wyłącznie tego preparatu.   Nic wody..  to już drugi wzmacniacz który tak zrobiłem.  Oczywiście zrobiłem to ponad tydzień temu.. teraz podłączyłem i wszygra..  potencjometry suwakowe nie trzeszczą,  chodzą płynnie,  nie zacinają się jak poprzednio.. potencjometr od volume był cały wymyty,  miał kąpiel.  Niestety ścieżek oporowych nie udało się nasmarować.  Ale na szczęście nic nie trzeszcze jak przed zabiegiem.. selektory działają.  Jest sukces..  co do brzmienia to jest większe stereo, nie jest taki zamulony, no i jak gram cicho to wszystko ładnie słychać..  jeden potencjometr od dołu tylko trochę trzeszcze ale rozbiorego raz jeszcze i przeczyszcze.. ogólnie jest lepiej..  podjąłem ogromne ryzyko ale opłaciło się.  Ja się cieszę bo będę mógł sobie posłuchać czegoś nowego. 

Mikut1982

Teraz obudowa.  Ktoś pomalował ją pędzlem,  nawet panel frontowy.   Wiecie co jest najlepsze.. że w tydzień zrobię sansui a opusa jakoś nie mam czasu skończyć.. 

Mikut1982

Co chwilę sobie mówię że to już ostatnia rzecz i nic więcej nie robię..  ale już chyba jestem na to skazany.  Tu nie liczą się pieniądze za robotę, a satysfakcja... będę miał jeszcze do was pytanie o żarówki.   

Mikut1982

Półtorej godziny i Obudowa zrobiona.   

Mikut1982

Takie żaróweczki potrzebne. Gdzie kupić?

Mikut1982

Znalazłem je na schemacie..

wiki

Trzeba szukać w sklepach elektronicznych.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Żaróweczki przyszły i są zamontowane.. oprócz jednej, tej nie mogę znaleźć.  7v 350ma .. obudowa zrobiona.  Pierwsze odsłuchy już mam za sobą..  sprzęt wraca jutro do znajomego.  Niech cieszy oko i ucho.  Później pstryknę foty jak prezentuję się cały amplituner.. A opus ciągle czeka na to bym go skończył,  a już brakuje dosłownie niewiele.

Mikut1982

Sansui koniec.. opusa niestety nie dam rady skończyć w tym miesiącu....jakby nie sansui...to już cieszyłbym się opusem

wiki

Jak tu nie "kochać" takich klocków?
Piękności..... 😀😀😀

Mikut1982, jak zawsze profesjonalizm.... 💪💪💪
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Dzięki wielkie... teraz musze znaleźć czas i siłę na resztę.. 

wiki

Z tym czasem to tak zawsze......
Choć ja od jakiegoś czasu często zamiast coś robić to po prostu słucham.....
Jakoś tak to słuchanie przeważa..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Od czasu do czasu też coś tam posłucham...np...teraz ;)  ale najgorzej jest się za coś zabrać.  Sansui zajęło mi 7,5 godz.  Wszystko.. więc poszło elegancko.. 

Pboczek

Ten Sansui to jak widzę w quadro gra. Słuchałeś go z dwoma zestawami kolumn?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Mikut1982

Jeszcze nie słuchałem w quadro....  amplituner jest już u znajomego,  usłyszał różnicę w brzmieniu. Jest zadowolony... a w quadro posłucham u niego..  jak zrobimy kolumny sansui sp-x7700 i sp-x9700..   bo obudowy do 9700 muszę wykonać od podstaw.   

Piterski

Niektóre stare konstrukcje wizualnie maja to coś, takie trudne do pisania, coś jak taką elegancję w formie i jakąś ponadczasowość.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Koledzy jak mam tu wstawić fotki....teraz jest to dla mnie trudne..  widzę że się tu pozmieniało.  

Pboczek

Zacznij od przycisku Akcje użytkownika i wtedy pisz oraz wstawiaj zdjęcia.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite