Quadral Titan MK 3

Zaczęty przez spookyghost, Październik 22, 2022, 01:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

spookyghost

Przyszedł czas na zmianę kolumn ... po dość długiej walce i poszukiwaniach się udało, choć łatwo nie było. :)
Takie oto maleństwa zawitały w moich skromnych progach. :)
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

Tu z wcześniejszymi maleństwami, bardzo fajnie grały ale ...
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

A tak prezentuje się całość. Dość blisko siebie, ale jak  na dłuższe słuchanie zawsze można nabrać większego dystansu.
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

Trochę danych ...

Allgemein

Hersteller: Quadral
Modell: Titan Mk III
Baujahre: 1986 - 1990
Hergestellt in: Hannover, Deutschland
Farbe: Nußbaum antik, Mahagoni, Eiche rustikal, Eiche schwarz, Eiche natur; Sonderwünsche möglich
Abmessungen: 1530 x 500 x 600 mm (H x B x T)
Gewicht: 150 Kg / Stck
Neupreis ca.: 6.000,- DM/Stück

Technische Daten

Bauart: 3-Wege, Real-Transmission-Line, Standlautsprecher
Chassis:
Tieftöner: 1x 320 mm
Mitteltöner: 1x 132 mm
Hochtöner: 1x Bändchen
Belastbarkeit (Nenn-/Musikb.): 250 / 500 W
Wirkungsgrad: ? dB/1W/1m
Frequenzgang: 16 - 50.000 Hz
Übergangsbereiche: 220 / 3.800 Hz
Impedanz: 8 Ohm
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

Te moje są z 87 ... :P
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

A zwrotnica wygląda na schemacie tak. Ciekawe jest to że znajduje się z przodu... a dostęp jest przez bardzo mały otwór ... ciągle zastanawiam się jak ją wyciągnąć, ale chyba nie ma wyjścia i trzeba odkręcić spód kolumny ... taki zamysł...na samą myśl walki ze 150 kilogramowym maleństwem już nie mogę się doczekać. :)
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

Coś mi dzisiaj z tymi załącznikami nie idzie ...  :pij:
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

Tak się jeszcze ładnie prezentują. ;P. Oczywiście Arcusy.  ;)
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

A transport wyglądał tak.  :-X
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

tomasz_pianista

Ale czad! Wysokotonowe znam bardzo dobrze, w starych Technicsach SB7 była ta sama wstęga. (Dokładnie to jest leaf tweater). Świetny przetwornik, na blachach błyszczy.

150kg? Myślałem, że moje kolumny są ciężkie:D
Grupa ratowania poziomu.

spookyghost

A widzisz, tego nie wiedziałem, zawsze coś nowego. :). Na pewno jest strasznie ciężki. :)

Co do wagi to też myślałem, że wcześniejsze moje kolumny były bardzo duże i bardzo ciężkie, ale kiedy postawiłem nowe to stwierdziłem, że bardzo się myliłem. :)
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

Pboczek

Gratulacje, takie zakupy to zawsze święto. Ogromne to one są, jestem ciekawy porównania do poprzednich.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

tomasz_pianista

To są zamknięte konstrukcje?
Grupa ratowania poziomu.

spookyghost

Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

Cytat: Pboczek w Październik 22, 2022, 11:36
Gratulacje, takie zakupy to zawsze święto. Ogromne to one są, jestem ciekawy porównania do poprzednich.
Na zdjęciu widać to można porównać. [emoji14]

Jak znajdę chwilę to napiszę parę słów więcej, ale akurat w tym przypadku mniej znaczy więcej (chodzi mi o ilość głośników :)).

Generalnie z Arcus byłem bardzo zadowolony i moim zdaniem grały naprawdę dobrze, miały wszystko czego można oczekiwać od kolumn.

Niemniej jednak mocno się zaskoczyłem przeskokiem pomiędzy tymi kolumnami. Spodziewałem się że będzie lepiej a było dużo, dużo lepiej.

Arcus były na pewno głośniejsze bo skuteczność większa, 91 dB, a tu tylko 86 dB i to tyle, na pozostałych płaszczyznach spory przeskok... Szczegółowość, scena sama jakość dźwięku a o basie nie wspomnę.  :)
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

wiki

Byłem, słuchałem.....
Suuuuper kolumny.
Mnie też zadziwiły jakością.
Myślałem, że będą trochę lepsze od Arcusów.
Ale te Quadral naprawdę są niezłe! 😀

Tylko trzeba mieć pokój odpowiednio duży aby mieć gdzie je zmieścić.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka