Ortofon 2M Black

Zaczęty przez rudy-102, Luty 09, 2015, 10:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

winylowy_luke

No tak, ale kiedy odkorkują kanał... hgw:)

masza19

W TV mówią, że może to potrwać nawet kilka tygodni.
Armatorzy wycofują statki i pchają naokoło Afryki (dodatkowy tydzień i miliony ton spalonej ropy więcej).

Nie, oczywiście nie mam zamiaru czekać na fracht. Czekam do poniedziałku. Jeśli polskiemu dystrybutorowi nie uda się załatwić jednej dla mnie od niemieckiego dystrybutora to zwrot kasy i będę kombinował. Może od razu SPU?  >:D
No chyba, że SPU też są dostępne tylko wirtualnie...

audiokawosz

Cytat: masza w Marzec 27, 2021, 11:46Może od razu SPU? 
To jest najlepszy wyjście.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

winylowy_luke

Cytat: masza w Marzec 27, 2021, 11:46Może od razu SPU? 
Ja bym nigdy nie kupił wkładki z naciskiem zalecanym grubo powyżej 3.5grama >:D
Może sobie grać najlepiej na świecie, ale i tak nie...

audiokawosz

Z eliptykiem 4g

Tracking force range - 3.0-5.0 g (30-50 mN)
Tracking force, recommended - 4.0 g (40 mN)

Royal w bakalicie

Tracking force range: 2,5-3,5 g (25-35 mN)
Tracking force, recommended: 3,0 g (30 mN)
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Therion

Wracając do 2M Black.

Chyba zaczynam rozumieć jej obecną naturę i kierunek w ktorym zmierza (gra ok 15h).

2M vs 103R vs Rohmann. Jak widzicie ATOC9 odpadła z zawodów. Powód? Brak emocji, które są domeną porównywanych w tym momencie wkładek.

Diana Krall.

2M. Jest Diana i są wyraźnie zarysowane instrumenty, które oddziela przestrzeń. Jest wrażenie czystosci, poukładania. Rzekłbym nawet sterylnosci. Strylnosci, ale nie chłodu, bo ta wkładka nie jest chłodna. Jest gdzieś po środku piaskownicy.

103R różni się tym, że dodatkowo wypełnia tę przestrzeń muzyką, co jakby z jednej strony rozmazuje ten obraz, ale z drugiej, tworzy muzyczną aurę. Nie, nie nie zaciąga tej aury mgłą. Nadal wszystko jest tak samo, wyraźne, tylko już nie zwracamy uwagi na separację instrumentów, lecz chłoniemy całość jako jeden spektakl. I z tego powodu 103R sprawia wrażenie o pół stopnia Celciusza cieplejszej od 2M.

Rohmann robi to, co 103R z tym, że jeszcze bardziej + dodatkowo faluje dywanem, podłogą i ścianami. Muzyka wypełnia wszystko, nawet filiżankę z kawą. Wszystko sie kołysze, pulsuje i tętni w rytm.

Także taaak...
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

masza19

Jak masz fun w zabawie wkładkami to błagam, kup sobie Shure V15II albo III.
Gwarantowana jazda bez trzymanki  :np:

frywolny trucht

Dzień dobry. Ja w temacie zalecanego nacisku :) Można zupełnie inaczej, tylko pytanie czy łożyska ramienia dadzą radę :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Cytat: masza w Marzec 27, 2021, 17:28
Jak masz fun w zabawie wkładkami to błagam, kup sobie Shure V15II albo III.
Gwarantowana jazda bez trzymanki  :np:

Hmm... no i zaintrygowałeś mnie.

Przebije czarną 2M?

Miałem V15 III na CECu. Nie pamiętam cudów. Fakt, że i gramiak i wzmak był słaby.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

masza19

Ja nią grałem na Sondeku z SME 3009III
To były pierwsze dźwięki z gramofonu, które wyrwały mnie ze skarpet  :D
Tym zestawem wciągnął mnie analog.

moon

Cytat: masza w Marzec 27, 2021, 11:46W TV mówią, że może to potrwać nawet kilka tygodni.

juz go sciagneli, pewnie jeszcze inspekcja i wysla go w dalszy kurs
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Pboczek

Cytat: Therion w Marzec 27, 2021, 17:15Jak widzicie ATOC9 odpadła z zawodów.

Therion, nie chciałbyś sprzedać? Bardzo mi się podoba jak gra i kupiłbym sobie jeszcze jedną...
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Therion

Nie nie, mam kilka fajnych płyt, na których to ATOC9 zamiata resztę. Nawet właśnie teraz jednej słucham :) H. Zimmer Live in Prague. Tu 2M ciut gorzej się spisuje, właśnie to spostrzegłem. Niewiele, "o jedną emocję" gorzej.
No, chyba, że nadal się układa, gra ok 17h a producent prosi o 20h cierpliwości.

Juki Ci chętnie sprzeda.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

masza19

Cytat: masza w Marzec 27, 2021, 11:46Czekam do poniedziałku. Jeśli polskiemu dystrybutorowi nie uda się załatwić jednej dla mnie od niemieckiego dystrybutora to zwrot kasy i będę kombinował.
Jedzie z Niemiec. 2-3 dni i ma być u mnie.

Therion

#89
Tak licząc z grubsza, wkładka powoli dobija do zalecanych 20h grania, zatem czas na podsumowanko i ostateczną ocenę.

Na talerzu wylądował bardzo trudny placek: H. Zimmer Live in Prague. Świetnie zrealizowana, koncertowa płyta z trudną i wymagającą muzyką filmową. Potężna orkiestra / zespół instrumentalny wykonuje elementy muzyki powaznej i rockowej. Wspomniany album oferuje szeroką, stadionową scenę oraz popisowe, kinowe basicho. Spore wyzwanie dla sprzętu a tym samym wkładki.

Zwykle klasyfikuję satysfakcję sprzętową wg własnych parametrów:

Scena - dla mnie to mega ważne i od lat mam zajawkę na tym punkcie: czy i jak bardzo przekonywująco jest oddana atmosfera wydarzenia, klimat. Czy mam wrażenie przebywania wewnątrz imprezy, czy ściany salonu znikają, czy słyszę odbicia również za sobą.

Brzmienie - czy instrumenty brzmią naturalnie, efektownie, wokale, pasma (czy np. bas włazi na średnicę i jeżeli tak, to jak bardzo), czy któreś instrumenty są szczegolnie preferowane itp. Tu dla mnie szczególnie ważny jest bas, ponieważ w duzej mierze decyduje o moim stopniu satysfakcji: czy schodzi nisko, jak długo wybrzmiewa itp.

Fun - czy słucham całej płyty, czy z uwagą (a nie gdzieś odpływam myślami) czy z bananem na twarzy, czy kusi mnie, by zrobić głośniej, czy są efekty wow!, czy mam ochotę posłuchać tego samego jeszcze raz.

Drive - czy cały pokój tętni muzyką, czy muzyka mnie wciąga na tyle, by np by przytupywać, machać głową, dyrygować lub wykonywać różne inne zaskakujące czynności

Objawy chorobowe - czy i jak często mam przekonanie, że z inną wkładką zabrzmiałoby lepiej i że muszę to teraz koniecznie sprawdzić.

Zajebistość - wygląd, kultowość, chęć oddania za nią nerki


Dla mnie (!) zakup 2M Black to strzał w dziesiątkę i najlepszy zakup ostatnich lat. Brzmi tak, że nie jestem w stanie wskazać żadnych jej słabych stron.

Scena - 10/10 rewelacyjna, wręcz popisowa, w każdym kierunku. Efektowna zwlaszcza jest ta budowana w głąb.

Brzmienie - 9/10 myślę, że w ślepym tescie bym ją wskazał za kazdym razem, ponieważ o ile moje inne wkladki pozwalają sobie czasami na różne figle, brzmieniowe, wlasne mruczanda, to ta trzyma rezon, jest poprawna do bólu. Jeżeli nagle przywali nam basem w klatę, to tylko dlatego, że taki bas jest w tym miejscu na płycie. Np. 103R w tym samym miejscu sobie zrobi różne wlasne wariacje na temat tego basu. 2M Black nie, zagra tyle, ile jest w rowku. A że ma czym tam sięgnąć, to wydobywa ile trzeba i nie musi domalowywać niczego od siebie, jak to czyni Denon. Daję 9 punktów tylko dlatego, żebyście nie myśleli, ze ktoś mi zapłacił za pozytywną ocenę. Może jeszcze dlatego, że ma lekko "nosową" barwę brzmienia w porównaniu do np 103R i ATOC9. Nie przeszkadza to, nie razi, ale jakby nie miała, byłbym bardziej happy, tylko, że wówczas odróżnienie jej od innych byłby pewnie niemożliwe.

Fun - 10/10, rozdziawiony ryj, zaśliniona podłoga, szczęka na dywanie - jeżeli tylko płyta jest ciekawa, to wszystkie te elementy wystąpią.

Drive - 10/10 muzyka porywa. To zasluga oczywiście albumu, ale wkładka nam umożliwia uczestniczenie w tym spektakularnym wydarzeniu.

Objawy chorobowe - po wygrzaniu minęły. Nie mam pokusy przełączania. Znam ten album na pamięć, znam brzmienie swoich innych wkładek i skoro słyszę, że niczego nie brakuje a wrecz przeciwnie, dzieje się wiecej, to nie ma sensu przełączać. Z innymi po prostu bedzie inaczej - też zajebiscie, ale inaczej.

Zajebistość - 5/10. Nie wygląda, nie ma o niej zbyt wielu opinni na rynku, nie jest kultowa. Z racji kształtu da się łatwo ustawić, body ma własny gwint, zatem montaż jest banalnie prosty. Zakładanie zabezpieczenia igły nie wymaga doktoratu.

Cóż, ze swojej strony polecam 2M Black. Jest warta tej kasy. Zdecydowanie. Trzeba tylko odpuścić sobie słuchanie niewygrzanej. Szkoda nerwów.

The end.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

ziko369

Therion...to tak jak moja Grace z wkładką sferyczną za 65 zeta 😂

Miłego słuchania 😋

Therion

Przepłaciłem :(

Dzięki :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Tak sobie siedzę, słucham 103R i 2M Black (na tych samych utworach) i myślę... skąd ja znam taką różnicę brzmienia. Ten sam poziom, ale jakby dwie szkoły I wówczas mój wzrok padł na ten fragment mojego zestawu audio. I olśniło mnie - przecież 103R gra jak 660S a 2M Black jak AKG K712.

Proste.



HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

nikhil

Mój Black padł  :( choć nie jestem pewien czy wkładka czy tylko igła. W zasadzie nie ma już muzyki jest tylko pierdzenie. Pierwsze oznaki końca pojawiały tylko na "gęstych" fragmentach płyt. Teraz gram na zwykłym ortofonie om i wszystko jest ok. Pierwszy raz spotkałem się z takimi problemem a byłem z tej wkładki zadowolony.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

christo

Nie mam 100% pewności ale gdzieś mi się rzuciło w oczy, że można do body 2M wsadzić igłę z serii OM (albov odwrotnie). Spróbuj - będziesz wiedział co padło. I daj znać czy faktycznie pasują.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

nikhil

Tak zrobiłem, dalej pierdzi. Wygląda na to że, to jednak wkładka padła. Ciekawe z jakiej przyczyny?
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Piterski

Cytat: nikhil w Czerwiec 12, 2023, 15:24
Tak zrobiłem, dalej pierdzi. Wygląda na to że, to jednak wkładka padła. Ciekawe z jakiej przyczyny?
Czyli znaczy się generator? Może trzeba wysłać do naszego kolegi z Gdańska?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

nikhil

Jakiś kontakt do tego kolegi mógłbym otrzymać. Najlepiej nr.tel.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

nikhil

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34