Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

michał_flaga

Cytat: JanuszParówka w Lipiec 29, 2021, 09:25Bez Pawła i Ondreja moich kolumn by nie było
witamy w gronie Delta... mam podobne doświadczenia jak ty, choć moja droga jest lub była nieco inna - w każdym razie miło.

Moriarty

Cytat: masza w Lipiec 29, 2021, 10:27ak nie znajdę do końca roku SRM15x lub Klipscha Chorusa to może w te cudaki we

Dlaczego Chorus? Nie myślałes o Klipsch Cornwall? Słyszałem, że chwalą.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

masza19

Spora różnica w wielkości. Nie wiem czy udałoby się je u mnie ustawić.

miniabyr

Cytat: JanuszParówka w Lipiec 29, 2021, 09:25Standy...mam już pewne doświadczenie w tym temacie
No właśnie kiedy ostatni raz byłem u ciebie to zwróciłem na nie uwagę ,bo fantastycznie dopasowały się do EV ! Ja bym już z nimi nic nie robił ,bo można tylko zepsuć -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

W zasadzie to ten nasz projekt z ElectroVoice  Interface D jest hmmm unikatowym w skali całego audiofilskiego świata. Tyle pracy którą włożyliśmy aby doprowadzić dźwięk z tych kolumn do najwyższego poziomu nie znalazłem gdzie indziej . Raczej ludzie starają sie zachować oryginalne elementy ,jednak w przypadku EV pozostawienie tego syfu z dawnych lat raczej jakości nie dźwięku nie sprzyja. Zapewne Kenrick  Sound może poszczycić się wręcz szaleństwem w restauracji JBL -wizualnie to arcydzieła w których kochają się skośnoocy audiofile. No cóż poklepałem sie po pleckach . Ondreja też klepię bo w moim przypadku to on jest duchem sprawczym moich decyzji . Tadam  :D 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

A jakby tak wpakować 15k w zwrotnice do Altusów? ;)
Szkoda, że nie słyszałem nigdy fabrycznych Delt bom ciekaw na ile to u Was Delty graja a na ile gigantyczna wariacja na ich temat  ???

audiokawosz

Już na początku drogi robiły wrażenie.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

JanuszParówka

#2307
.
Nie jestem audiofilem, ja lubię muzykę.

elektroboy

Cytat: JanuszParówka w Lipiec 29, 2021, 16:01
Cytat: miniabyr w Lipiec 29, 2021, 15:09
...Ondreja też klepię bo w moim przypadku to on jest duchem sprawczym moich decyzji . ...

Niesamowitą cechą Ondreja jest chęć ciągłego eksplorowania, testowania, sprawdzania, porównywania, wręcz młodzieńcza chęć pójścia jeszcze dalej...tą są cechy rzadkie, wywołujące tylko negatywne emocje u nudziarzy i kanapowych "znawców" na których mam uczulenie, taką postawę (szczególnie w dzisiejszych czasach) trzeba gloryfikować i dopingować! Brawo!
...chociaz ta chec prowadzona jest od pewnego czasu bardzo waskotorowo, mozna by powiedziec wylacznie "Deltowo" :) ale to chyba wiekiem :)

goky

W oryginalnych Deltach słychać spory potencjał, miałem w domu jedną parę którą kolega Miniabyra zakupił, a drugą oryginalną tylko w jakieś nietypowo uproszczonej wersji dość długo zabawiły u kolegi zanim nie zmienił na Pi15-3. W Tannoy przynajmniej bywają świetne rezystory i cewki a zabawy jakby mniej.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka



miniabyr

Ceny z tych aukcji robią się nieznośnie wysokie, zażywszy na fakt, że nie wiemy co siedzi  w środku. Założywszy ,że kupujący chce mieć wersje bez modyfikacji, czeka go orka ze sprawdzeniem, czy wszystko jest w takiej kolumnie sprawne. Ja kupiłem swoje Delty za 6.500 zł ( 5 lat temu), a obecnie ceny wywindowały się na 15.000 zł.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

5 lat to dużo w naszej rzeczywistości.
Podobno lokomotywy staniały.

Piterski

Paweł ty odnosisz to do swojej ceny zakupu, a zobacz jak generalnie wszystkie sprzęty zdrożały nie tylko Hi-End. Zobacz ile droższe są komponenty?
Moim zdaniem cena około 10-12 tys za surowe Delty to jest już dość normalna cena.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

masza19

Zwłaszcza jak stolarka jest przyzwoita i nie wymaga nakładów.

miniabyr

Macie racje, co nie zmienia faktu, że ceny poszalały. Poczekam aż Pioneer Pl 70 przekroczy 10.000 zł, to tedy go wystawię na sprzedaż!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Szybko przekroczy 10k.
Problem co za te pieniądze będzie można kupić...

Jak jeść nie woła to trzymaj, taniał nie będzie.

Melepeta

Też jestem tego zdania i dlatego nie sprzedaję kilku fajnych sprzętów. Leżą i jeść nie proszą.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Podobnie mam z Luxmanem CL-36, za półdarmo na siłę go nie będę sprzedawał tylko dlatego, że te które można kupić na e-bayu jeszcze są przed konieczną wizytą w serwisie (wysychające kondensatory, konieczność poprawienia chłodzenia, itp.). Mój ma to za sobą i gra bardzo dobrze i będzie grał nadal, a ja dorywczo używam go jako wzmacniacza słuchawkowego.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

2 lata temu okazało się że Pi15-3 w tym konkretnym systemie zabrzmiały  bardziej emocjonująco od oryginalnych Delt

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


miniabyr

#2320
Ja nic nie robię z Deltami. Jednak czasem coś do zwrotnic podepnę ale tak na zasadzie sprawdzenie ,bo ktoś coś poleca abym koniecznie sprawdził . Zwykle to nietrafione pomysły są .U mnie temat "projekt Delta" jest tematem zamkniętym. Jednak jest małe ale. Tycie , tyciusieńkie, piździ-kłaczek. Wielokrotnie tu pisałem , że bardzo chciałbym podrasować kondensator na niskich częstotliwościach. Ze względu na jego wielkość 90uF nie stać mnie było na taką wielkość tego komponentu z najwyższej półki -odstaje on od kondensatorów na średnicy i na tonach wysokich , gdzie mam są wykorzystane najlepsze Miflexy z serii KPCU. Na basie mam "zwykły" polipropylen z serii Miflex MKP  Do niego co jakiś czas dopinam "bocznik" . To zazwyczaj kondensator z wysokiej półki . Dopinałem do wartości 90uF takie maleństwa jak 0,2uF ;0,33 Uf , 1uF . Niestety zawsze skutkowało to jakimś niezadowoleniem. Aż do teraz. Po pierwsz wpiąłem do tego układu kondensator o wartości 0,01 uF i nie zrzygałem się ! Nie miałem odruchu natychmiastowego zadziałania lutownicą . Słucham sobie tak zbocznikowanego kondensatora od prawie tygodnia i jest naprawdę git. A co to za kondensator ? Duelund z serii JDM . To zupełnie nowa seria.  Ale nie poprzestane na tym i spróbuję również Miflex'a o takiej samej wartości z serii KPCU. Podobno robiłem błąd i te kondensatory bocznikowe  powinny być tak małej pojemności(0,01uF) ! Nie wiem czy jest to prawda ,ale efekt na Duelund JDM 0,01 uF jest bardzo dobry!https://www.hificollective.co.uk/components/duelund-jdm-copper-600vdc.html
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Czyli jak się okazuje intuicja i słuch mnie nie zawiodły bo u mnie ten typ kondensatora jest wszędzie oprócz basu :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

lok

Może takie nowe do zwrotnicy.

https://loudspeakershop.eu/duelund-cast-pp-cu-250vdc-c-194_508.html

Cena jak na ta markę umiarkowana.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Niewiadomo tak naprawdę co to jest bo brak jakichkolwiek informacji.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

#2324
Wiesz Piotr nie wiem czy ten kondensator jest aż tak dobry , czy bardzo mała pojemność tego bocznika, czy oba te elementy razem dały dobry rezultat . Na pewno ucho cię nie myli, kiedy słyszysz różnicę. Bo ta jest ewidentnie słyszalna. To co mi się nie podoba przy zastosowaniu tego Duelunda, to odczucie, że dźwięk odsunął się w głąb. Zawsze tak było przy innych kondensatorach ale one do tego psuły brzmienie. Nie zmienia to faktu że ten Duelund JDM jest zaskakująco dobry !  A to ,co  mi sie w nim podoba, to jego rozdzielczość!  Ja napawano sprawdzę Miflex'a z serii którą mam. Gdyby to zadziałało z Miflexem -to będę mieć namiastkę serii KPCU również na basie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !