Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bacek

Cytat: goky w Październik 22, 2021, 16:13Powoli zaczynam projekt, górne zawieszenie zamówione, trochę trzeba będzie poczekać na Simply Speaker.
Jak przyjdzie to daj znać jak długo szło i jak to wyglądało. Sam się parę razy przymierzałem do zakupu całych kitów regeneracyjnych do K33E u nich.

goky

Ostatnio szło 2 tygodnie

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Bacek

Co tak chłopaki aktualnie doliczają? Cło +VAT czy sam VAT?

goky

VAT i cło, teraz urlop jakiś, wysyłka po 06.11, ale mi się nie spieszy [emoji846]

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


goky

No i jeszcze te nawet grały, a do tych mniejszych zbudowałem zwrotkę od zera

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


GB

Taką informację znalazłem o firmie Tannoy.


https://www.facebook.com/groups/35054747542/permalink/10158396861592543/?sfnsn=mo&ref=share


"Tannoy Scotland is closed down. The alternative to what used to be Tannoy are now made by the craftsmen of Scotland under the name Fyne Audio. https://www.fyneaudio.com/


Tannoy has definitely not been produced in the UK or the EU for a long time .... it was assembled until a few years ago in the UK but it was also abandoned ... Uli Behringer and his management team did not have the hearing and intelligence to separate Tannoy professional from Tannoy Hi Fi ...
The result is Tannoy on Amazon and Tannoy from China (Channoy) ...
They didn't want to sell Tannoy to those who respect him, appreciate him and know how to proceed ... and they lead Tannoy to his downfall ...
There were negotiations to make sound boxes in the Polish children's furniture factory and the rest comes from China and third world countries (extraprofit is the only engine for Uli Behringer) ...
Tannoy doesn't have an R&D team at the moment ... that says enough ...
Service and support for dealers and customers is desperate (almost non-existent) ...
There is a lot more, but this also says enough that the Swiss German Uli Behringer (who invested over 100 million in a factory in China but not for Tannoy) is not an Audiophile and that it is absolutely not understood, but his arrogance and  ignorance  towards Tannoy speakers , for now disastrous ...
The only hope is that Tannoy has survived for over 90 years and that he will survive an owner unworthy of him - Uli Behringer ...
P.S. It is not a problem that Tannoy is produced in China, but with a decent R&D team, from top quality parts and with strict control of the production process, parts and quality of the final product, with a price / quality ratio that is realistic .... but I'm afraid that's utopia ... "

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

sheykk

No i misterny plan w piz....Tannoye sprzedane a u chłopaków na stronie wisiały że mają na miejscu nie zdążyli zrobić aktualizacji.Z porównań nici.Proponowali jakiś model FYNE AUDIO lecz sami stwierdzili że nie jest to samo i nie chciało mi się targać.Zaproszenie na odsłuch Tannoya Legacy odwołane co nie znaczy że nie możemy spotkać z jakiegokolwiek powodu.

masza19

Ale SRMy wziąłeś?

sheykk

SRM kupiłem w poniedziałek ,wtorek wyjadą i na koniec tygodnia powinny być.Tak więc czekam ale byłem ciekaw porównania do nowych konstrukcji a tu dupa.

masza19

A na jakich teraz słuchasz?

sheykk

Już od ładnych kilku lat mam Duńskiego Gamut L-5 na rewelatorach scan speaka .Rok temu oddałem na przegląd i Witek Albecki z Akkusa wymienił w nich kilka najsłabszych elementów w zwrotce.Według mnie grają bardzo fajnie i przez wiele lat znosiłem różne głośniki od tańszych po naprawdę za grubą kasę i nic mnie nie zauroczyło na tyle aby pozbyć się Gamuta.
Mają jedną wadę potrzebują prądu i dlatego mam 2 -końcówki mocy aby je karmić.

masza19

Tannoy to kompletnie inna prezentacja od scanów.
Dla mnie ciekawsza i bogatsza przede wszystkim w średnice (a tam najwięcej się dzieje), podkreślająca inne aspekty muzyki.
SS to kapitalny głośnik i ciężko go odstawić. Ja miałem okres przejściowy między scanami a papierowymi głośnikami. Takim "czyśćcem" dla mnie były Harbethy. Także fantastyczne głośniki  U+1F44D

W sumie miałem tylko jeden niewypał głośnikowy w swojej dojrzalszej karierze audiofilsko-melomańskiej - Acousctic Energy... Straszne były.
Nie licząc oczywiście młodzieńczych Altusów ale na tamte czasy to był hajend  :np:

sheykk

Harbeth u siebie w domu nigdy nie miałem pewnie temu że w trójmieście nie było poważnego dystrybutora a dogadać się z tym dziwnym gościem z Wa-wy po prostu nie szło.Miałem Spendory 100 i podobało mi się ich granie ale miały coś z basem z tym że to pewnie akustyka nie pomagała.Jeszcze jakiś tydzień i SRM będę słuchał i zobaczę czy to jest moja bajka.

masza19

Tylko musisz się nastawić, że SRMy to nie jest "typowy" Tannoy...
Tu mamy monitory w sumie studyjne, drivery na zawieszeniach sztywnych (tekstylnych). SRMy sa precyzyjniejsze od typowego Tannoya. Basu mają mniej ale jest wyższej próby. Szybki, punktowy, nie snuje się po podłodze i nie dominuje w przekazie.
Dla wielu osób jest go za mało ale po kilku dniach słuchania wydaje się byc idealny. Jest tylko tam gdzie być powinien a nie np w trianglu  :)

sheykk

To może być dżwięk który mi się spodoba bo nie lubię basu jak np. z Dynaudio i to tych wysokich modeli Confidens.
Miałem dla zabawy i z ciekawości kilka modeli ale to nie to.

Piterski

Cytat: sheykk w Październik 23, 2021, 16:49[...] nie było poważnego dystrybutora a dogadać się z tym dziwnym gościem z Wa-wy po prostu nie szło[...]
Miałem to samo bo tak to bym zaczynał zapewne od Harbertów, to była tylko kwestia ich odsłuchu u siebie by wyeliminować ten ich dudniący pokój odsłuchowy. Nawet proponowałem kasę za fatygę gdybym się rozmyślił. Na ale ten facet to młot  :-\
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

masza19

Hmmm. Z chłopakami z HiFi Reference z Waliców dogadywałem się bez problemów.
Dali mi herbatniki (dwa komplety, z plusem i bez) bez kaucji na odsłuchy w domu.Przy okazji WLMów też bez kasy i bez problemów.

Piterski

Vipów obsługują inaczej  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: masza w Październik 23, 2021, 19:10Przy okazji WLMów też
WLM jakiś czas chodziły mi po głowie jako zamiennik do Tannoya. Ale w końcu nigdy ich u siebie nie miałem.
Możesz jakoś syntetycznie porównać Tannoya z WLM'ami które miałeś?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Golden

Cytat: vasa w Październik 23, 2021, 22:48
Cytat: masza w Październik 23, 2021, 19:10Przy okazji WLMów też
WLM jakiś czas chodziły mi po głowie jako zamiennik do Tannoya. Ale w końcu nigdy ich u siebie nie miałem.
Możesz jakoś syntetycznie porównać Tannoya z WLM'ami które miałeś?

https://www.tnt-audio.com/casse/tannoy-concentric_e.html

Moriarty

Cytat: Lutek w Październik 22, 2021, 11:04Po prostu wpadnij do mnie i posluchaj jak np. brzmia Tannoy-e na 10-cio calowych glosnikach HPD 295. Jak Ci sie dzwiek spodoba, to mam tez same kompletne oryginalne obudowy (z maskownicami) monitorow Tannoy Eaton na tych glosnikach i oddam za nieduze pieniadze - powiedzmy nawet za 500 zl., bo i tak stoja niepotrzebne. Na Ebayu od czasu do czasu mozna kupic oryginalne  do nich glosniki wraz ze zwrotnicami ( tylko przykrecic ) i mamy oryginal Eatony za sporo mniejsze pieniadz, jak bysmy kupili oryginalne monitory w calosci. A jak nie zechcesz tak, to bedziesz sobie szukal Eatonow  do kupienia.

Lutek, u mnie niestety monitory się nie sprawdzą z powodów użytkowych :/. Muszą być stabilne skrzynki podłogowe, standy nie wchodzą w grę. Mam psy, czasami wpadają z wizytą żywiołowe, biegające dzieciaki, a przede wszystkim ja mam taką wątpliwą zgrabność, że jestem w stanie, przechodząc przez drzwi, poobijać sobie biodra lub ramiona o framugi. Każdy monitor na standzie zaliczyłby wcześniej czy później glebę. A ja, zamiast cieszyć się muzyką, czekałbym w nerwach na tę nieuniknioną chwilę. A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.

Tak więc tylko podłogówki mogą u mnie stanąć. "Pralki" są wręcz mile widziane :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Kangie

Cytat: Moriarty w Październik 24, 2021, 10:50Każdy monitor na standzie zaliczyłby wcześniej czy później glebę.
A nic. Nie było tematu ;)

GB

Cytat: Moriarty w Październik 24, 2021, 10:50
Cytat: Lutek w Październik 22, 2021, 11:04Po prostu wpadnij do mnie i posluchaj jak np. brzmia Tannoy-e na 10-cio calowych glosnikach HPD 295. Jak Ci sie dzwiek spodoba, to mam tez same kompletne oryginalne obudowy (z maskownicami) monitorow Tannoy Eaton na tych glosnikach i oddam za nieduze pieniadze - powiedzmy nawet za 500 zl., bo i tak stoja niepotrzebne. Na Ebayu od czasu do czasu mozna kupic oryginalne  do nich glosniki wraz ze zwrotnicami ( tylko przykrecic ) i mamy oryginal Eatony za sporo mniejsze pieniadz, jak bysmy kupili oryginalne monitory w calosci. A jak nie zechcesz tak, to bedziesz sobie szukal Eatonow  do kupienia.

Lutek, u mnie niestety monitory się nie sprawdzą z powodów użytkowych :/. Muszą być stabilne skrzynki podłogowe, standy nie wchodzą w grę. Mam psy, czasami wpadają z wizytą żywiołowe, biegające dzieciaki, a przede wszystkim ja mam taką wątpliwą zgrabność, że jestem w stanie, przechodząc przez drzwi, poobijać sobie biodra lub ramiona o framugi. Każdy monitor na standzie zaliczyłby wcześniej czy później glebę. A ja, zamiast cieszyć się muzyką, czekałbym w nerwach na tę nieuniknioną chwilę. A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.

Tak więc tylko podłogówki mogą u mnie stanąć. "Pralki" są wręcz mile widziane :)
Hej,

Jakbyś wbił u góry monitorów gwoździa i w tym samym miejscu hak w suwit i połączył byś wszystko wytrzymałą linką paralotniową to w razie w byłoby zabezpieczenie.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Moriarty

#2423
Cytat: Piterski w Październik 21, 2021, 22:48Tak sobie pomyślałem, że to mogło by być coś dla Ciebie i właśnie do jazu jakiego słuchasz. Siedzisz stosunkowo blisko to miałbyś monitory bliskiego pola i koncentryczny przetwornik.

No właśnie od dawna biję się z myślami, w którą stronę powinien pójść mój ewentualny upgrade głośnikowy i z powyższych powodów Tannoye mnie kuszą. Także dlatego, że mają zwykle wysoką efektywność, a ja uparłem się, by pozostać przy lampie :). Ja wiem, że są też fajne tranzystory, jak Twój (chętnie bym kiedyś posłuchał), ale po prostu tak mi się we łbie ustawiło, że tylko lampa. Lubię patrzyć na lampy wieczorem, jakoś milej mi się wtedy słucha.

W przypadku vintage'owych Tannoyów mam jednak dwie obawy. Jedna wiąże się ze stanem zawieszenia. Jak czytam, właściciele wysyłają  czasami swoje kolumny na remonty do Anglii w tym celu. Ja sobie tego nie wyobrażam, logistycznie i organizacyjnie - a pewnie i kosztowo - mnie takie wyzwanie przytłacza na samą o nim myśl. Chciałbym kupić kolumny i na nich grać. Może jak ktoś potrafi przy sprzęcie grzebać, samodzielnie coś lutować czy wymieniać, to ma łatwiej. Ja nie potrafię.

Druga obawa wiąże się z jakością i charakterem wysokich tonów. Nie wiem, czy jest uzasadniona, ale trochę się obawiam, czy te starej konstrukcji, metalowe głośniczki w metalowych tubach nie grają szkliście, metalicznie, czy po prostu niedostatecznie subtelnie. Dla mnie to ważny aspekt brzmienia, metaliczny fortepian czy raniące uszy wybrzmienia strun instrumentów smyczkowych zepsułyby mi radość z muzyki. A trochę mnie w tych obawach utwierdził niedawny tu komentarz jednego z kolegów, że Tannoye potrafią właśnie zabrzmieć zbyt ostro.

Pewnie nie dotyczy to wszystkich modeli, prawdopodobnie nie dotyczy to obecnie produkowanych modeli - przynajmniej tak wynika z relacji tutaj - no ale takie mam lęki. Ma Lutek rację, że każdy sam musi posłuchać.

Generalne marzy mi się zestaw: lampowy SET + kolumny o wystarczającej skuteczności, by to dobrze zagrało w jazzie i klasyce. Lampa 300B to tylko 8 W, co mocno ogranicza wybór kolumn - masz Delty, szęściarzu! :) - ale ostatnio Vasa mnie zainspirował wzmianką o lampie 845. To już jest kilkanaście watów. Zastanawiam się, z czym by to ewentualnie dałoby się pożenić. Yaqin ma wzmacniacz na 845 za jakieś 9300 zł, więc można by polować na używany o pewnie prawie połowę tańszy, a potem sukcesywnie inwestować w upgrade'y: lepsze kondensatory, lampy itp. Jest szanowana chińska firma Linear Magnetic ze wzmakiem na 845, ale to już dwa razy wyższa cena :/. No nie wiem, myślę na głos, na razie hipotetycznie rozważam warianty.

Wśród kolumn rozważałem też Klipsche, ale raz, że cena, a dwa, trochę się boję o jakość wysokich (podobno zbyt szczegółowe to one nie są). Z drugiej strony, kiedyś na Audio Show słuchałem małych Heresy (chyba III) podpiętych pod jakiegoś lampowca Haiku i grało to w bliskim polu fenomenalnie.

Trzeci wariant to po prostu jakieś lepsze niż te co mam kolumny od YB Audio. Używają bardzo dobrych głośników, potrafią je zestroić, obudowy najwyższa klasa wykonania, cena bardzo rozsądna jak na użyte podzespoły. Mają konstrukcje o skuteczności 91 dB i zastanawiam się, czy kilkanaście watów z 845 byłoby w stanie się z tym jakoś zgrać.

Ot, takie dywagacje! :)   
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Cytat: GB w Październik 24, 2021, 11:03Jakbyś wbił u góry monitorów gwoździa i w tym samym miejscu hak w suwit i połączył byś wszystko wytrzymałą linką paralotniową to w razie w byłoby zabezpieczenie.

Doceniam humor, milordzie! :P Zwłaszcza moja Koleżanka Małżonka byłaby zachwycona! ;D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501