Autor Wątek: Magnetofony szpulowe  (Przeczytany 365429 razy)

Offline GB

• maniak
Odp: Magnetofony szpulowe
« Odpowiedź #1650 dnia: Września 14, 2021, 21:01 »
Grzesiu, wbrew pozorom to zrobienie takiej naklejki nie jest takie trudne.
Oczywiście potrzebny jest program graficzny, w którym zwymiarujesz i zaprojektujesz taką etykietę - naklejkę no i trochę wprawy w obsłudze takiego programu.
Jedyny koszt to wydruk na odpowiednim papierze z klejem, albo folii w drukarni (zakładzie poligraficznym)

Gdy mamy do czynienia z taśmami, które są nagrane "fabrycznie" np. te od Pana Sedlaka i wiemy że na pewno ich nie będziemy kasować, ma to sens.
Można do tego użyć np. tańszych zrysowanych szpul na które nakleimy zadrukowaną folie albo papier z klejem i dopiero po naklejeniu wycinamy pozostałe "okienka"
Takie etykiety na szpulach to fajna alternatywa dla "czystej aluminiowej blachy. Można się pobawić w długie zimowe wieczory.

Pozdrawiam
Zygus, miło Ciebie czytać znowu.

Człowiek twierdzi, że to grawerka laserowa na szpuli. Czyli taki permanentny nadruk.

Offline Zygus

• **
« Odpowiedź #1651 dnia: Września 14, 2021, 21:23 »
Człowiek twierdzi, że to grawerka laserowa na szpuli. Czyli taki permanentny nadruk.

Ciekawe jaki to koszt i jak taka grawerka ma się do kolorów? Jakie barwy można uzyskać na aluminiowej blasze.
Wydaje mi się że dobrze zrobiona naklejka np. na folii zda egzamin. Dawno temu pod koniec lat 90-tych bawiłem się w projektowanie i drukowanie  naklejek na płyty CD.
Mam te płyty do dzisiaj i nic im się nie dzieje. Nic się nie odkleja są jak nowe. Później jak pojawiły się płyty do zadruku w drukarce masowo drukowałem wszystkie swoje płyty.
Na pewno jest to, zdecydowanie tańsza alternatywa niż laser i bardziej atrakcyjna jeżeli chodzi o kolory, ale może się mylę.

Pozdrawiam

Offline audiokawosz

« Odpowiedź #1652 dnia: Września 14, 2021, 21:55 »
Szpulki od Jacka są anodowane na czarno. To nie są naklejki
Luxman PD 444 , SME 312S, Ortofon RS-212D, Pioneer PD 70AE , Cocktailaudio X45 , Linnart phono preamp , Linnart  preamp , Technics 30A , Technics 40A . DV XX2Mk2 , Ortofon  Quintet Mono , Ortofon SPU Royal N . EV FR 300 + kable wtyczki i listwa

Offline Zygus

• **
« Odpowiedź #1653 dnia: Września 14, 2021, 23:51 »
Szpulki od Jacka są anodowane na czarno. To nie są naklejki

Ale to ja czegoś nie rozumiem, albo mylę pojęcia. Anodowanie to wytworzenie na powierzchni aluminium warstwy tlenku i możliwość barwienia aluminium na różne kolory.
A mnie chodzi o kolorową naklejkę np. ze zdjęciem zespołu czy wykonawcy z napisami. Tego anodowaniem nie uzyskamy. Tu pomocny może być laser, tylko nie wiem co z kolorem?

Gdy projektowałem swojego pilota do magnetofonu i potrzebowałem wykonać klawisze i czołówkę wydawało mi się że laser "załatwi wszystko" Jakże się myliłem!
Nagle się okazało że to nie takie proste i musiałem iść na szereg kompromisów żeby uzyskać zamierzony efekt. Dlatego jestem ostrożny jak słyszę magiczne słowo LASER.

Pozdrawiam