PROMOCJE, WYPRZEDAŻE PŁYTOWE ETC. - rekomendacja użytkowników

Zaczęty przez wojtko9m, Czerwiec 30, 2014, 21:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

arturrogo

Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

kefas



cortes

W biedrze nowy wypust Cd. Może kogoś coś zainteresuje.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

cortes

Tu masz spis: https://www.biedronka.pl/pl/plyta-cd-14-06.
Ja kupiłem Cream i Dire Straits. Ale posłucham dopiero za kilka dni bo się urlopuje :pij:.

wiki

Cytat: cortes w Czerwiec 14, 2021, 20:07
Tu masz spis: https://www.biedronka.pl/pl/plyta-cd-14-06.
Ja kupiłem Cream i Dire Straits. Ale posłucham dopiero za kilka dni bo się urlopuje :pij:.
Dzięki za linka... 😀😀😀

Może bym co i wybrał.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

cortes

Panowie, może ktoś polecić dobrze brzmiące wydanie na CD albumu Cream - Disraeli Gears? Jest sporo wydań japońskich, pewnie jedne są gorsze, jedne lepsze. Jak macie jakieś sprawdzone, to proszę o podesłanie propozycji z podaniem barcode.

sheykk

Cortes mam box cream w idealnym stanie mini japan lp myślę że trudny do zdobycia za rynką cenę mogę się pozbyć stan idealny ,kompletny nie które płyty nie były w odtwarzaczu.Zawiera 6 płyt w tym 2 są podwójne.Głównie słucham winyla.

cortes

Cytat: sheykk w Czerwiec 22, 2021, 20:39Cortes mam box cream w idealnym stanie mini japan lp myślę że trudny do zdobycia za rynką cenę mogę się pozbyć stan idealny ,kompletny nie które płyty nie były w odtwarzaczu.Zawiera 6 płyt w tym 2 są podwójne.Głównie słucham winyla.
To jest edycja z 2008r? Chodziło mi póki co o ,,Disreali Gears". Napisz cenę i barcode boxu. Może być priv.

apias

 @ cortes dzięki za informację odnośnie muzyki w B. Uzupełniłem wreszcie kolekcję o brakującą pierwszą
z dyskografii.

cortes

 
Cytat: apias w Czerwiec 23, 2021, 13:46
@ cortes dzięki za informację odnośnie muzyki w B. Uzupełniłem wreszcie kolekcję o brakującą pierwszą
z dyskografii.

Nie ma za co. W końcu od tego jest forum  ;).

cortes



Bacek

Z poprzednich DS Brothers In Arms 2xLP 33 w tej cenie jest rewelacyjne. Jak ktoś nie ma albo ma kiepską to gratka.

W tej dla wsparcia młodzieży wziąłem Sannah ale target jest raczej boomboxowo/samochodowy (jakościowo) jeżeli chodzi o same nagrania, plus trafił mi się bąbel na płycie a w zasadzie depresja i pyka.

Skuszony poprzednim DS popoluję chyba na On Every Street.

Kangie

Cytat: Bacek w Lipiec 29, 2021, 11:37W tej dla wsparcia młodzieży wziąłem Sannah ale target jest raczej boomboxowo/samochodowy (jakościowo) jeżeli chodzi o same nagrania(...)
Sannah "Królowa Dram" na CD brzmi cudownie. Wg mnie i mojej córy (10 l.). Sukces pewnie w pracy Jacka Gawłowskiego.

ziko369


Kangie

O!!! Namawiasz swoją na ocenę brzmienia? Moja oceniała hybrydę vs. lampę z tej samej stajni LAR ;)

Bacek

To jak się już zasłaniamy córkami to moja 12latka ma w poważaniu jakość z jaką gra. Co gorsza nie przeszkadzają jej dubbingi filmów czego ja nie trawię zupełnie. Wolę nie obejrzeć czegoś niż dubbingowane. Oczywiście są wyjątki ale Shreck to nie film tylko kreskówka.

Zmotywowaliście mnie, odpaliłem tidala ale chyba jednak pozostanę przy mojej ocenie Sannah.
Tak na szybko z pierwszej strony.

2. Królowa dram - najlepsza jako całość na całej stronie w zasadzie wszystko lepiej niż ok.
3. To ja nie inna - wokale ok, trochę plastikowe sample sekcji rytmicznej ale ogólnie na +.
4. Melodia - Wokal misowato docieplony reszta ok, choć w gęstszych miejscach sekcja rytmiczna (nie cała) znowu kuleje.
5. Szampan - Wokal idzie średnicą głównie, cała reszta plastik pod samochód, zupełnie bez dynamiki.

Musze chyba zmienić system bo w samochodzie nie mam takich dylematów.


Kangie

1) Ja znam tylko jeden album Sannah. Pozostałe mają prawo być zrąbane.
2) Córa słucha z czegokolwiek, ale gdy puszczamy Edytę Górniak "Dotyk", "Live" czy "Perłę", Sylwię Grzeszczak czy inne laski - z systemu głównego - to córa twierdzi że szok, jaka różnica :)
3) Córa dubbingi akceptuje. Ja jej tłumaczę, że barwa głosu każdemu człowiekowi jest przypisana konkretna jedyna (oczywiście zmieniająca się wraz z wiekiem) i taki dubbing to wg mnie nieporozumienie. Córa twierdzi inaczej ;/

Bacek

1) To akurat ten sam album czyli Królowa Dram, numerki odpowiadają ścieżkom/utworom z pierwszej strony.
2) U siebie nigdy czegoś takiego nie puszczałem ale wierzę. Dlatego tylko nabyłem że na pierwszy rzut ucha brzmiało to lepiej, na wielu warstwach niż "główny" system Bardziej z nadzieją porównywałem do dobrych realizacji zachodnich. Musiał bym wygrzebać Jeszcze Natalię Nykiel Lupus Electro. Inny charakter muzyki ale tak z pamięci była równiej zrobiona.
3) Pomijając już barwę głosu, dubbingi najczęściej są jednak dość teatralne to drugi problem, trzeci to że pomijając już same dialogi wchodzi to na całą resztę ścieżki dźwiękowej/tła dając zupełnie inny efekt od oryginalnego. Jak dla mnie to daje efekt takiego sylikonu wciskanego aktualnie w najróżniejsze części ciała.

ziko369

A może poprostu tak ma być...realizator i wykonawca mają swój pomysł na dźwięk i nie każdemu może to pasować...
Tak jest z każdym albumem...

Bacek

Ależ oczywiście że mastering pod samochód jest pewnie zawierzony. Ale to są moje odczucia na moim sprzęcie. Nie wstawię sobie alternatywnego systemu samochodowego do domu.
Po za tym lubię spójność w ramach jednej płyty, także "pływający" wokal mnie trochę drażni, szczególnie że płyta zaczyna się od dobrze zrobionego kawałka. Jak dla mnie to po prostu brzmi (pomijając mastering jako taki) jak by płyta/wokale była nagrywana w różnych miejscach/studiach/szafach czasem.

Co pewnie nie zmienia faktu że w dużej części ta płyta jakością nagrania kasuje pozostałe produkcje z naszego "mainstreamu".

Przerzuciłem wczoraj Nykielową. Tu też może niektóre sample są lekko sztuczne ale ta cała płyta jest elektroniczna więc to mnie nie razi. A wokale równo i naturalnie nagrane (nie wnikam w tym wypadku w możliwości wokalne Natalii).

cortes

 W biedrze kolejny wypust cd. Może ktoś coś znajdzie dla siebie. Tym bardziej, że cd łapią się na promocję na artykuły przemysłowe -50% na drugi produkt.