Tytułem wstępu:

Zaczęty przez frywolny trucht, Sierpień 31, 2014, 18:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Frywolny pokazywał kilka różnych tangencjali w wątku:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=261.msg4631#msg4631

Przyznam, ze Garrard Zero 100SB tez jest w kręgu mojego zainteresowania  ;)
Co prawda to takie semi-tangencjalne rozwiązanie
Wklejałem opis w wątku:
  http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1197.275
na koncu strony 12-tej

vasa

Cytat: paul_67 w Grudzień 30, 2016, 12:42
Czy w tradycyjnym ramieniu igła nie ciągnie całego ramienia z przeciwwagą?
Oczywiście że ciągnie i ta siła jest nieistotna. W ramieniu tang. siła przesuwu też jest nieistotna, tym bardziej że można się posiłkować lekkim pochyleniem szyny tak aby pokonać opory toczenia lub ślizgu grawitacją.
Cytat: paul_67 w Grudzień 30, 2016, 12:42Teoria to piękna rzecz,ale bez praktyki daleko nie zajedziemy.
Jak pojawia się płyta z niecentrycznym otworem (np 1mm od środka) to się zaczynają schody bo igła musi całą masę ramienia przesunąć 2mm w jedną i drugą stronę z częstotliwością obrotów. A tutaj to już nie stała siła przesuwu tylko regularny Newton nr 2. Ergo - ramię wraz z karetką powinno być lekkie.
Cytat: paul_67 w Grudzień 30, 2016, 12:42proszę o niepodcinanie skrzydeł ;)


;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Cytat: vasa w Grudzień 30, 2016, 21:38ak pojawia się płyta z niecentrycznym otworem (np 1mm od środka) to się zaczynają schody bo igła musi całą masę ramienia przesunąć 2mm w jedną i drugą stronę z częstotliwością obrotów. A tutaj to już nie stała siła przesuwu tylko regularny Newton nr 2. Ergo - ramię wraz z karetką powinno być lekkie
To się jej nie odtwarza i chowa na półkę (jeśli eksponat kolekcjonerski), albo wymienia, w przypadku nowej :)

paul_67

Pierwsze przymiarki.

paul_67

Pozostało ustalenie punktu montażowego ramienia co będę mógł zrobić dzięki koledze z  forum, który mi przesłał niepotrzebną wkładkę i dobranie odpowiedniej przeciwwagi oraz okablowanie ustrojstwa.

frywolny trucht

No ciekawe. Brawo Ty!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes

Ramię to włókno węglowe?
BTW, mam jeszcze AT F2 i Shure M97xe ale to już raczej do finalnych testów, nie do zniszczenia :)

paul_67

Ramię jest węglowe.Na razie tylko położone na tulei prowadzącej do zdjęcia.Ustaliłem już punkt mocowania i niebawem je przytwierdzę na stałe.Wkładki Panie Pawle się przydały.Bez nich bym niewiele zrobił. Co myślicie o rozwiązaniu regulacji VTA w tym ramieniu?

kawosz

Blokada podnoszenia na dwie śruby ? . Wygląda solidnie . A jak w praniu to Ty wiesz . Lekko chodzi ? Lepiej chyba się nie wymyśli

paul_67

Chodzi tak,że jak popuszczę śruby to samo nie opadnie, ale bez większego wysiłku da się całość podnieść lub opuścić.Zakres regulacji jest bardzo duży.

kawosz

No jak samo nie opada to genialnie . Zapisuję się Paul do Twojego fanklubu  ;D .
Robisz do ramienia nowy napęd ? Zasługiwało by  :)

paul_67

Cytat: kawosz w Luty 18, 2017, 10:50Robisz do ramienia nowy napęd ? Zasługiwało by  :)
Myślę coś skonstruować :)

kawosz

Cytat: paul_67 w Luty 18, 2017, 10:51Myślę coś skonstruować
To może skoro masz dostęp do tokarek numerycznych napęd idlerowy :) Miał byś sporo zabawy i masę satysfakcji .
Części niemożliwe do wykonania mógł byś przeszczepić z dawcy

paul_67

Może :) ,ale to raczej do 14'', które też mam w planach :)

christo

Czy oś, po której poruszać się będzie wózek z ramieniem i wkładką będzie miał podparcie z obu stron czy tylko z jednej?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

kawosz

A jak z windą . Do takich ramion jakie się stosuje .

paul_67

Cytat: christo w Luty 18, 2017, 11:10Czy oś, po której poruszać się będzie wózek z ramieniem i wkładką będzie miał podparcie z obu stron czy tylko z jednej?
Podparcie jest z jednej strony.Z uwagi na sztywność konstrukcji wydaje mi się,że to powinno wystarczyć.
Cytat: kawosz w Luty 18, 2017, 11:38A jak z windą . Do takich ramion jakie się stosuje .
Windę widać na zdjęciu :)

GP412

Piękne wykonanie a jak z oporami łożyska liniowego ?..też nad tym myślałem.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

paul_67

Łożysko chodzi bardzo lekko, bez wyczuwalnych oporów i luzów poprzecznych.

GP412

Będziesz miał fajne ramię..podziwiam u mnie brak w pobliżu tokarzy >:(
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

paul_67

Pierwsze próby wykazały, że ramię trzeba będzie skrócić.Domyślacie się z jakiego powodu?

rockandroll

Jest za długie i nie można dobrze wyważyć? Chyba powinno sięgać mniej więcej do połowy wysokości płyty.

paul_67

To jasne,że igła musi leżeć w osi płyty i to możemy zrealizować dobierając odpowiedni punkt mocowania na plincie plus regulacja samej wkładki.Każde ramię można wyważyć i długość nie odgrywa tu większej roli.Problem leży gdzie indziej (to jest do poprawienia).Czym dłuższe ramię (w tym przypadku) tym większy opór i belka sprzyja kantowaniu łożyska.Szkoda bo na żywo prezentuje się wspaniale i bym powalczył o każdy mm :)

Lyset

Nie klinuje Ci sie czasami ten dlugi patyk?
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425