Menu główne

HECO

Zaczęty przez muda44, Kwiecień 29, 2018, 11:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Nadszedł czas na modyfikacje Aurory 1000.
Jestem pozytywnie zaskoczony jakością elementów zwrotnicy. Ruszyłem tylko tor tweetera robiąc zwrotnice na osobnej płytce. Mamy rezystor 1,2 oma, 5,6uF polipropylen a dalej kanapkę 15uF elektrolit z 1,5uF polipropylenem i to jest najsłabszy punkt tej zwrotnicy.
Ja użyłem 5,6uF, 15uF Mundorfa Supreme i rezystor Mundorf M-Resist.
Całość okablowania dałem Cardasa 101. Niestety wychodzi nieco ponad 8 metrów.
Od nowa wygłuszyłem komorę głośnika średniotonowego i dodałem wygłuszenie w komorze wooferów. Wszystkie połączenia lutowane.
I tu uwaga, źle się lutuje ten kabel.

mrozeluk

Jak modyfikacje wpłynęły na dźwięk Auror ? Widziałem , że planujesz sprzedaż Simply Italy, masz jakiś nowy plan na amplifikację ?

muda44

Zupełnie inna góra pasma . Klarowna , selektywna , dociążona ale nie ostra .
W całym paśmie lepsza selektywność , rozdzielczość , dynamika , bas schodzi niżej .

Kupiłem Accuphase E-270 bo teraz jest obniżka jego ceny a jako coś zbliżonego brzmieniowo i barwowo do Simply Italy.
E-270 ma szerszą i głębszą scenę , nieco lepszą selektywność i rozdzielczość , bas trochę lepszej jakości ale barwa , złożoność wybrzmień , naturalność Unison ma jednak trochę lepszą.
Będę go miło wspominał , genialny wzmacniacz za niewielkie pieniądze .

ziko369

I oczywiście 🤔 z góry wiedziałeś, że będzie lepiej...

muda44

Oczywiście .
To się nazywa doświadczenie ;)
Kilka kolumn zrobiłem od podstaw a kilkanaście modyfikowałem.
Celowo użyłem kabli Cardasa które dają dynamikę i plastykę , wyrazistość ale i plastyczność , barwę.
Celowo też w torze tweetera dałem Mundorfa Supreme a nie inne a rezystor M-Resist .
To samo inne wytłumienie i jego zwiększenie w komorze wooferów .

mrozeluk

W moim systemie z tego co miałem w kwietniu zostały tylko Aurory :-) Haiku Origami choć to pięknie grający wzmacniacz to jednak okazał się zbyt delikatny do napędzenia 1000-ek  w 40m2. Zastąpił go Cayin A-55tp, który dał dużo większą moc, wykop i mocniejszą górę, która z tanim Cambridge Audio Dac Magic była czasem zbyt nerwowa i krzykliwa. Rozwiązaniem okazał się CD-ek NAD C568. Wygładził całość brzmienia, ocieplił przekaz. Całościowo to teraz zupełnie inne granie. Aurory są jak plastelina, można modelować ich brzmienie elektroniką w bardzo dużym zakresie. Nigdy wcześniej nie posądzałbym ich o umiejętność grania tak gęstą i szczegółową średnicą. W międzyczasie odsłuchałem z nimi kilka mocnych tranzystorów - Roksana K3, Cambridge CXA81, NAD C375, Musical Fidelity M5 ale dopiero z Cayinem mogę powiedzieć że każdy z zakresów pasma jest odpowiednio dopieszczony. Chyba od lampy nie ma już dla mnie powrotu :-)

cortes

Cytat: mrozeluk w Czerwiec 28, 2021, 13:29Cayinem mogę powiedzieć że każdy z zakresów pasma jest odpowiednio dopieszczony. Chyba od lampy nie ma już dla mnie powrotu :-)
Zwyczajnie nie jest łatwo znaleźć tranzystor który zagra lepiej od Cayina (rzecz jasna w swoim przedziale cenowym). Piszę te słowa jako posiadacz 3-go piecyka tej f-my.

Emilson-85

Cytat: mrozeluk w Czerwiec 28, 2021, 13:29

W moim systemie z tego co miałem w kwietniu zostały tylko Aurory :-) Haiku Origami choć to pięknie grający wzmacniacz to jednak okazał się zbyt delikatny do napędzenia 1000-ek  w 40m2. Zastąpił go Cayin A-55tp, który dał dużo większą moc, wykop i mocniejszą górę, która z tanim Cambridge Audio Dac Magic była czasem zbyt nerwowa i krzykliwa. Rozwiązaniem okazał się CD-ek NAD C568. Wygładził całość brzmienia, ocieplił przekaz. Całościowo to teraz zupełnie inne granie. Aurory są jak plastelina, można modelować ich brzmienie elektroniką w bardzo dużym zakresie. Nigdy wcześniej nie posądzałbym ich o umiejętność grania tak gęstą i szczegółową średnicą. W międzyczasie odsłuchałem z nimi kilka mocnych tranzystorów - Roksana K3, Cambridge CXA81, NAD C375, Musical Fidelity M5 ale dopiero z Cayinem mogę powiedzieć że każdy z zakresów pasma jest odpowiednio dopieszczony. Chyba od lampy nie ma już dla mnie powrotu :-)
Jakiej muzyki słuchasz? Pisałem na priv do ciebie ale nie wiem czy doleciało
Pozdrawiam serdecznie


mrozeluk

Przegapiłem Twojego maila, już napisałem odpowiedź na priv. Słucham bardzo różnej muzyki dawna, barok, współczesna klasyka, jazz , rock. Dlatego trudno czasami dopasować elektronikę do kolumn , bo moim zdaniem uniwersalnego rozwiązania w takiej sytuacji nie ma. Zawsze jakiś kompromis istnieje. Ważne żeby zdecydować na czym bardziej nam zależy i znaleźć audiofilski spokój (przynajmniej na jakiś czas :-) )

muda44

#209
Nadszedł ten czas i Aurory dostały konkurencję.
Póki co nowe, wygrzewają się ...

GB

Cytat: muda44 w Grudzień 12, 2021, 16:33
Nadszedł ten czas i Aurory dostały konkurencję.
Póki co nowe, wygrzewają się ...
O moje pierwsze Focale. I jak zadowolony?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

muda44

Cytat: GB w Grudzień 12, 2021, 18:01
Cytat: muda44 w Grudzień 12, 2021, 16:33
Nadszedł ten czas i Aurory dostały konkurencję.
Póki co nowe, wygrzewają się ...
O moje pierwsze Focale. I jak zadowolony?

Nowe są więc nie chce wyciągać wniosków a i tak kupione z myślą żeby to i owo poprawić.
Póki co lepiej grają moje Aurory.

ferdek70

Cytat: muda44 w Czerwiec 20, 2021, 16:54Ja użyłem 5,6uF, 15uF Mundorfa Supreme

Spróbuj dać miedziany kondensator dla wysokiego, ja zakładam miflexy serii KPCU-01, nie są tanie, ale wg. mnie warte tych pieniędzy.
SL-1200G, Luxman L509X, CA X50, LKS, A.O.S. studio 85TL/BE

muda44

Cytat: ferdek70 w Grudzień 13, 2021, 09:16
Cytat: muda44 w Czerwiec 20, 2021, 16:54Ja użyłem 5,6uF, 15uF Mundorfa Supreme

Spróbuj dać miedziany kondensator dla wysokiego, ja zakładam miflexy serii KPCU-01, nie są tanie, ale wg. mnie warte tych pieniędzy.

Dając to co dałem chodziło mi o zmiany w określonym kierunku czyli nasycenia, barwy, plastyki, dynamiki.
Dlatego nie dałem np Mundorfa SO czy SGO itp
Tego Miflexa nie znam a te co znam wystarczą mi w tym co robię ;)

Piterski

To są bardzo barwne kondensatory o określonym charakterze i moim zdaniem warte wypróbowania.
Mundorf nie da efektu w takiej skali jak to robi Miflex.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Cytat: Piterski w Grudzień 13, 2021, 11:41
To są bardzo barwne kondensatory o określonym charakterze i moim zdaniem warte wypróbowania.
Mundorf nie da efektu w takiej skali jak to robi Miflex.

No właśnie, o określonym charakterze a tu chodzi o wpływie całości. Gniazd, kabli, rezystorów, wygłuszenia. To wszystko musi pasować. Pewne kombinacje mam przećwiczone i się ich trzymam.
Oczywiście można kupić w ciemno i poświęcić miesiące oraz tysiące na próby. Może będzie lepiej, może nie a może inaczej.
Na tą chwile uważam że to co znam w stosunku do tego co jest fabrycznie wystarczy  ;)

muda44

Cytat: muda44 w Czerwiec 20, 2021, 16:54
Nadszedł czas na modyfikacje Aurory 1000.
Jestem pozytywnie zaskoczony jakością elementów zwrotnicy. Ruszyłem tylko tor tweetera robiąc zwrotnice na osobnej płytce. Mamy rezystor 1,2 oma, 5,6uF polipropylen a dalej kanapkę 15uF elektrolit z 1,5uF polipropylenem i to jest najsłabszy punkt tej zwrotnicy.
Ja użyłem 5,6uF, 15uF Mundorfa Supreme i rezystor Mundorf M-Resist.
Całość okablowania dałem Cardasa 101. Niestety wychodzi nieco ponad 8 metrów.
Od nowa wygłuszyłem komorę głośnika średniotonowego i dodałem wygłuszenie w komorze wooferów. Wszystkie połączenia lutowane.
I tu uwaga, źle się lutuje ten kabel.
Finalnie rezystor do tweetera dałem Mundorf M-Resist Supreme 1,8 oma

jsp

Cytat: muda44 w Grudzień 15, 2021, 14:21Ja użyłem 5,6uF, 15uF Mundorfa Supreme i rezystor Mundorf M-Resist.

Kond dales zwykly Supreme Classic?

Jak tam Aurora vs Aria?

muda44

Cytat: jsp w Grudzień 21, 2021, 17:49
Cytat: muda44 w Grudzień 15, 2021, 14:21Ja użyłem 5,6uF, 15uF Mundorfa Supreme i rezystor Mundorf M-Resist.

Kond dales zwykly Supreme Classic?



Jak tam Aurora vs Aria?

Tak, ten czarny.

Arie ( w stosunku do modyfikowanych A 1000 ) grają jaśniej, klarowniej w zakresie basu i średnicy ale z gorszą rozdzielczością. Nie mają tylu detali, powietrza.
Arie niżej schodzą na basie ale mają słabszą stopę. Niestety słychać dudnienie basu - słychać pudło na co jestem uczulony.
A1000 mają ładniejszą średnicę, zwłaszcza męskie wokale są męskie a w Ariach brakuje im " dociążenia ".
A1000 mają więcej góry ale jest delikatniejsza. W Ariach góra jest ładnie plastyczna, łagodna ale brakuje najwyższej góry, oddechu, niuansów.
Porównując 1:1 modyfikowane Aurory uważam za lepsze ale w Ariach jest potencjał wygłuszając bardziej komory, wymienić gniazda, okablowanie i kilka elementów w zwrotnicy.
Porównując fabryczne Arie 948 a fabryczne Aurory 1000 uważam że Aurory będą bezpieczniejszym zakupem w senesie zagrania z większą ilością elektroniki.
I na koniec - Arie bardziej obciążają wzmacniacz.



jsp

Cytat: muda44 w Grudzień 21, 2021, 18:25Tak, ten czarny.

A w torze srednicy i basu cos zmieniales?

muda44

Cytat: jsp w Grudzień 28, 2021, 19:20
Cytat: muda44 w Grudzień 21, 2021, 18:25Tak, ten czarny.

A w torze srednicy i basu cos zmieniales?


Tylko wygłuszenie i okablowanie.  Luty zamiast wsuwek.

MAWO

Witam wszystkich na forum. Po pewnym czasie przeglądania postów postanowiłem podzielić się informacjami dot. Heco Aurory 1000. W załączeniu zdjęcia oraz schemat zwrotnicy. Mam nadzieję, że  będą one pomocne podczas procesu modyfikacji. Aurory kupiłem około rok temu (w sumie po pozytywnych opiniach Marcina MUDA44) ale z przeznaczeniem do kina domowego. Dzisiaj słucham na aurora 1000 również muzyki - napędzane są przez wzmacniacz lampowy willsenton r8 na lampach mocy KT88. W kinie domowym napędza je amplituner Yamaha rx-v685. Ponieważ również (jak MUDA44) postanowiłem wyciągnąć w głośników "co się da" wykonałem do analizy szkic zwrotnicy - wartości elementów są spisane ze zwrotnicy, jeszcze ich nie mierzyłem. Muszę się zgodzić z MUDA44 że wygłuszenie komory głośników są do poprawy (patrz zdjęcie w załączeniu). Z chęcią przeczytam wasze propozycje dot. modyfikacji. Może MUDA44 podzieli się zdjęciami komór głośnikowych po modyfikacji. Pozdrawiam i udanej zabawy sylwestrowej.

MAWO

Oraz dodatkowo zdjęcia wygłuszenia komór głośników: średniotonowego oraz niskotonowych.

jsp

Cytat: MAWO w Grudzień 29, 2021, 20:52Po pewnym czasie przeglądania postów postanowiłem podzielić się informacjami dot. Heco Aurory 1000

Dzieki za super material do analizy!

Cytat: MAWO w Grudzień 29, 2021, 20:52Dzisiaj słucham na aurora 1000 również muzyki - napędzane są przez wzmacniacz lampowy willsenton r8 na lampach mocy KT88

Z ciekawosci zapytam na jakim metrazu graja u Ciebie Aurory 1000?

Ja mam wersje 700 i tez szykuje sie na kompleksowa modyfikacje zaczynajac od wygluszenia, przez kable, zwrotnice po terminale glosnikowe. Zasadniczo dziwie sie dlaczego Marcin vel muda44 ruszyl tylko tor tweetera, z tego co widze to reszta elementow zwrotnicy jest takiej samej jakosci...

Tu przy okazji pytanie do @muda44 : Dlaczego okablowas je Cardasem 101? Jak sie ma do tanszego Chorda Clearwaya?

Dla porownania dla dociekliwych zalaczam foto zwrotnicy Aurory 700.

muda44

Cytat: jsp w Grudzień 29, 2021, 22:23
Cytat: MAWO w Grudzień 29, 2021, 20:52Po pewnym czasie przeglądania postów postanowiłem podzielić się informacjami dot. Heco Aurory 1000
. Zasadniczo dziwie sie dlaczego Marcin vel muda44 ruszyl tylko tor tweetera, z tego co widze to reszta elementow zwrotnicy jest takiej samej jakosci...

Tu przy okazji pytanie do @muda44 : Dlaczego okablowas je Cardasem 101? Jak sie ma do tanszego Chorda Clearwaya?

Dla porownania dla dociekliwych zalaczam foto zwrotnicy Aurory 700.


Kolumny te według mnie mają bardzo ładną, naturalną średnicę. Wstawienie tam pilipropylenów da lepszą slektywność itd ale uważam że może to być krok niekoniecznie do przodu.
Góra nie należy do tych plastycznych a " zwiewnych " stąd Mundorf Supreme dający właśnie dynamikę i plastykę. To samo Cardasy 101 dające plastykę, dynamikę czyli coś czego polepszenie nie zaszkodzi w tych kolumnach.