Klub szeroko- i pełno-pasmowców

Zaczęty przez tomekkk1, Wrzesień 03, 2018, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Jestem w trakcie renowacji tych kolumn.   Rozebrałem je na czynniki pierwsze.

Mikut1982

Musze dorobic nowe tyły bo stare są zniszczone. Ogólnie..... grzebie ,kombinuje i szlifuje ;)

Mikut1982


vasa

Cytat: Mikut1982 w Luty 08, 2021, 12:06
https://youtu.be/LgiBlEfDESA
Skończyłem grzebać.
Piękne, gabinetowe sztuki wyszły.
Daj dwa słowa jak grają.
Aleś się nawiercił w tylnych ściankach [emoji38]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

Ogólnie to za dużo ich nie posłuchałem. Oczy chciały już coś innego..  ale jak je włączyłem z grundig sv 40  to powiem ciężko było mi podjąć decyzję o sprzedaży.   Słuchalem ich okolo 5 godzin, nie zdążyły się w pełni rozegrać..  teraz są juz spakowane i gotowe do wysyłki..  idą w dobre ręce do pasjonata philips..  takich sprzętów jest niestety coraz mniej....

Old Man Kensey

Dobra robota, pięknie to wyszło. Jeśli grają tak, jak wyglądają, to nowy właściciel jest szczęśliwym człowiekiem  :D
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

grzegorz.chudek

No pewnie że jestem szczęśliwym człowiekiem!
Niedawno kupiłem lampowy wzmacniacz Philipsa AG9016 (2x2W, 5 Ohm) i tak się złożyło że Mikut1982 miał do sprzedania kolumny do kompletu. Mimo ze miałem postanowienie żeby nie kupować więcej sprzetu to jednak poległem... No bo ile razy ma się okazję kupić do kompletu coś co zostało wyprodukowane w 1963 roku.
To jest moje pierwsze spotkanie z szerokopasmowym głośnikiem i muszę przyznać że te kolumny potrafią ładnie zabrzmieć, ale moim zdaniem nie jest to zestaw uniwersalny do każdego rodzaju muzyki.
Wokale, gitary czy klarnet brzmią bardzo przyjemnie. Przy Yao Si Ting czy Susan Wong niczego im nie brakuje. Tak samo Andy McKee w utworze Art of Motion - bajka. Ale jak puszczę album Flota Zjednoczonych Sił - Voo Voo to chciłoby się więcej wyższych partii perkusji. Pewnie dlatego niektóre szerokopasmowe głośniki są 'wspomagane' wysokotonowymi.
Podziękowania dla kolegi za doskonałą robotę, kolumny na pewno ze mną zostają  :np:

GB

Cytat: grzegorz.chudek w Luty 11, 2021, 16:18
No pewnie że jestem szczęśliwym człowiekiem!
Niedawno kupiłem lampowy wzmacniacz Philipsa AG9016 (2x2W, 5 Ohm) i tak się złożyło że Mikut1982 miał do sprzedania kolumny do kompletu. Mimo ze miałem postanowienie żeby nie kupować więcej sprzetu to jednak poległem... No bo ile razy ma się okazję kupić do kompletu coś co zostało wyprodukowane w 1963 roku.
To jest moje pierwsze spotkanie z szerokopasmowym głośnikiem i muszę przyznać że te kolumny potrafią ładnie zabrzmieć, ale moim zdaniem nie jest to zestaw uniwersalny do każdego rodzaju muzyki.
Wokale, gitary czy klarnet brzmią bardzo przyjemnie. Przy Yao Si Ting czy Susan Wong niczego im nie brakuje. Tak samo Andy McKee w utworze Art of Motion - bajka. Ale jak puszczę album Flota Zjednoczonych Sił - Voo Voo to chciłoby się więcej wyższych partii perkusji. Pewnie dlatego niektóre szerokopasmowe głośniki są 'wspomagane' wysokotonowymi.
Podziękowania dla kolegi za doskonałą robotę, kolumny na pewno ze mną zostają  :np:
A gdzie te kolumny? Co 3masz w tym konfesjonale obok wzmacniacza?

PS.
Fajny ten wzmacniacz, jakie tam lampy go napędzają?

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

grzegorz.chudek

#908
Konfesjonał to właśnie jedna z kolumn. Vintage w pełnej krasie :)
Wzmacniacz jest na EL95 RFT (musiałem wymienić, oryginalne były Philipsa) a sterujące to ECC83 Philipsa.


amati74

Cytat: grzegorz.chudek w Luty 11, 2021, 16:18
No pewnie że jestem szczęśliwym człowiekiem!
Niedawno kupiłem lampowy wzmacniacz Philipsa AG9016 (2x2W, 5 Ohm) i tak się złożyło że Mikut1982 miał do sprzedania kolumny do kompletu. Mimo ze miałem postanowienie żeby nie kupować więcej sprzetu to jednak poległem... No bo ile razy ma się okazję kupić do kompletu coś co zostało wyprodukowane w 1963 roku.
To jest moje pierwsze spotkanie z szerokopasmowym głośnikiem i muszę przyznać że te kolumny potrafią ładnie zabrzmieć, ale moim zdaniem nie jest to zestaw uniwersalny do każdego rodzaju muzyki.
Wokale, gitary czy klarnet brzmią bardzo przyjemnie. Przy Yao Si Ting czy Susan Wong niczego im nie brakuje. Tak samo Andy McKee w utworze Art of Motion - bajka. Ale jak puszczę album Flota Zjednoczonych Sił - Voo Voo to chciłoby się więcej wyższych partii perkusji. Pewnie dlatego niektóre szerokopasmowe głośniki są 'wspomagane' wysokotonowymi.
Podziękowania dla kolegi za doskonałą robotę, kolumny na pewno ze mną zostają  :np:
Piękny zestaw

Old Man Kensey

No i on zaczyna to widzieć :) Piękny zestaw, gratuluję!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

jjacek

"Zlapalem" cos takiego...

Old Man Kensey

Fajne, stare Zu! I jak to gra, dają radę?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

nosferartur

To ich pierwszy monitor. Kryspin słucha na kolejnym, mniej więcej z czasów mojego Druida MK IV.
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=30.0
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

jjacek

Problem jest taki , ze to tylko 1 kolumna , ktora byla wykorzystywana w "kinowce " jako centrum. 
Tera zastanawiam sie co dalej ... :-\

Pboczek

W stereo na razie nie poszalejesz  :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jjacek

 :D Bede probowal.  Kanal lewy i kanal.... prawy.

wiki

W sumie to masz dwie takie same?
Czy każda inna?
Bo ze zdjęć widać jakby każda inna....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A z Zu Audio miałem do czynienia z kablami.....
Miałem interkonekty (śmieliśmy się z kolegami, że to tzw. sznurówka, bo taki cienki był) i głośnikowe. Kolega miał sieciówkę.
Bardzo fajne kable..... Na swoim poziomie cenowym bardzo dobry stosunek do ceny....
Ale do pewnego poziomu....
Już sprzedane bo tańsze okazały się lepsze (Western wszystko wykosił)..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A przepraszam..... "sznórówka" nadal gra na działce w systemie dolnym.....
Służy do podłączania xDuoo......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jjacek

To 2 rozne kolumny . Ta druga to normalnie w systemach dziala jako centrum ...Poslucham i zobaczymy co dalej bo sa podobne tyle ze jedna ma 2 "gwizdki"...

wiki

Jedyne rozwiązanie jakie widzę..... To jadna nad drugą lub jedną obok drugiej stykając się...... I sygnał mono....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jjacek

Graja obecnie w takim zestawieniu.

Pboczek

Widzę teraz że one mają swój gabaryt. Fajowska wieżyczka do codziennego słuchania.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Mikut1982

Ja sobie sklepałem drugie greencone.    Te wykonałem troszkę dokładniej z użyciem frezarki.
Jeszcze ich nie uruchamiałem,  leżakują w szafie.