Akai GX- 75 Mk2 i GX- 95 Mk2

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 15, 2018, 13:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

#125
Czy to możliwe, aby ten wzmacniacz   
przeniósł granie na tym magnetofonie


do innego wymiaru?
______________
Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

LampowY

Nie, to pewnie rozciągnięty pasek i zwalnia  ;D
Piątolągo, pijemy dzisiaj  :np:  :)

Hubertrs

A ja dzisiaj znowu grzecznie zapytalem pana serwisanta "co do ..uja pana sie ..rwa dzieje z moim kaseciakiem?" I pan mi odpisal:

GB

Niesamowite, co Leben robi z dźwiękiem z Akai. Wcześniej to co opisywałem, brak góry, granie za pod kocem, w drugim pokoju. Teraz tego nie ma.

Aż mi się nie chce wierzyć, że to wzmacniacz dławił, menagnetofon.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Moment. Nie mam Lebena, materiał odsłuchiwałem na wejściu słuchawkowym magnetofonu  :o :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

Wlasnie dzwonil pan serwisant, kaseciak gotowy, nie chce mi sie juz  dzisiaj dupy ruszac ale jednak nie wytrzymam, jade

Hubertrs

Nagralem pierwszy utwor i naprawde mi sie podoba, jestem zarazony

LampowY

No i gitara  :np:
Zastanawiam sie czy nie rzucić sie na Kenwooda 1030  :o
Z miłości do wycieraczek rzecz jasna  :)

Hubertrs

Razem ze wzmakiem, taki zestawik jak ma Cdt wyglada fajnie, tez bym sobie postawil w sypialni takie cos ale juz mam vintage yamaszke

GB

Cytat: Hubertrs w Luty 07, 2019, 23:19
Nagralem pierwszy utwor i naprawde mi sie podoba, jestem zarazony
Fajnie, gratulacje.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

LampowY

Właśnie rozpocząłem polowanie na GX 75/95. Ma być okazja czyli świetny stan i "polska cena"  ;D
Chce porównać ze swoim nakiem.
Kuszą mnie tam ficzery typu kalibracja, czasowy taśmomierz, pilot i dżewniane boczki  :)

frywolny trucht

Tylko paczeć jak zaczniesz szukać autoreverse-u ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Nie, chyba nie  :)
No chiba, że tą karuzelę naka  >:D


frywolny trucht

Złote, a skromne. Ciekawe, że głowice ma u góry. Jak w sprzęcie przenośnym, bo tak było łatwiej utrzymać głowice w czystości. To trochę komplikuje odczyt co się w którą stronę przesuwa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Takie pytanie do posiadaczy 95. Coś ostatnio zaczyna mi się blokować kieszeń, kiedy w niej siedzi kaseta.

Czy ktoś, coś takiego miał? Ma?

Kieszeń nie jest w stanie się sama otworzyć i trzeba pomagać palcem i to z użyciem dość sporej siły.

Może ktoś ma receptę?

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz



masza19

Nie wiem, nigdy nie wymieniałem ale na rocket science nie wygląda ;)
Dasz radę.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

#144
Zamykanie działa bez problemu, bez kasety, też otwiera się i zamyka. Problem pojawia się z otwieraniem jak kaseta jest w środku. Próbowałem, z różnymi kasetami, tej samej marki i innych marek i problem występuje we wszystkich. W jednych łatwiej otworzyć w innych ciężej.

PS.
Paski zamówiłem, wymienię dla pewności i zdam relację czy pomogło po wymianie.

Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

#145
Hej,

Paski dotarły, wymienione. Jednak nie pomogło to w usunięciu problemu.

Przeglądałem YT i napotkałem na poniższy film. Człowiek tlumaczy, co może być powodem problemu z otwieraniem klapy z kasetą.

Wyjaśnia, że jest to kwestia mechanizmu otwierania, oraz tak, jak w moim przypadku starego smaru, który zgęstniał na tyle, że mechanizm przestał działać. Dokładnie mechanizm, obniżający rolki dociskowe taśmy magnetofonowej.

Po wyczyszczniu i aplikacji oliwy, problem zażegnany.

https://youtu.be/dRVa2sXMLvE

Kilka fotek ze środka. Statysfakcja niesamowita.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz