Menu główne

Skrzypce

Zaczęty przez gratefullde, Kwiecień 28, 2019, 10:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cześć. Córka (27l) zapragnęła nauczyć się grać na skrzypcach. Czas ograniczony, ale  twierdzi, że da radę. Czy to nie jest misja niemożliwa? Czy można w tym wieku się tego nauczyć? Jaki instrument wybrać na początek? Stradivariusy nie wchodzą w grę, puki co ;) Poproszę o podpowiedzi i wskazówki. Skrzypce chcę jej kupić ale nie wiem jakie...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Wszystko jest możliwe jeśli są chęci i nikt nikogo do czegoś nie zmusza.Na forum malarskim gość po sześćdziesiątce napisał,że zapragnął malować, ale z racji wieku obawia się, że to już jest za późno na pójście w tym kierunku.Formowicze go wsparli i maluje robiąc ogromne postępy z każdym obrazem.

Alexander

Mam zaprzyjaźnionego wielopokoleniowego lutnika, więc wie w czym rzecz - jeśli masz ochotę z nim pogadać to was skontaktuję  :)

gratefullde

Cytat: paul_67 w Kwiecień 28, 2019, 10:46
Wszystko jest możliwe jeśli są chęci i nikt nikogo do czegoś nie zmusza.Na forum malarskim gość po sześćdziesiątce napisał,że zapragnął malować, ale z racji wieku obawia się, że to już jest za późno na pójście w tym kierunku.Formowicze go wsparli i maluje robiąc ogromne postępy z każdym obrazem.

Też tak myślę, że nie o wiek tu chodzi... i przecież nie o to by została pierwszą skrzypaczką tego świata ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: Alexander w Kwiecień 28, 2019, 10:47
Mam zaprzyjaźnionego wielopokoleniowego lutnika, więc wie w czym rzecz - jeśli masz ochotę z nim pogadać to was skontaktuję  :)

Bardzo chętnie, tylko na chwilę obecną będziemy potrzebować czegoś do ćwiczeń... Nie mam pojęcia o tym zupełnie, zaczynam zgłębiać temat...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Cytat: gratefullde w Kwiecień 28, 2019, 10:39
Cześć. Córka (27l) zapragnęła nauczyć się grać na skrzypcach. Czas ograniczony, ale  twierdzi, że da radę. Czy to nie jest misja niemożliwa? Czy można w tym wieku się tego nauczyć? Jaki instrument wybrać na początek? Stradivariusy nie wchodzą w grę, puki co ;) Poproszę o podpowiedzi i wskazówki. Skrzypce chcę jej kupić ale nie wiem jakie...
Coś czuje, że czeka Ciebie i córke dłuższa pogadanka z moja lepsza połową  ;D :np:

Wirtuozem zapewne już nie zostanie ale może spokojnie nauczyć się zaskrzypieć kilka kolęd na Wigilie  :)

gratefullde

Cytat: LampowY w Kwiecień 28, 2019, 11:16
Cytat: gratefullde w Kwiecień 28, 2019, 10:39
Cześć. Córka (27l) zapragnęła nauczyć się grać na skrzypcach. Czas ograniczony, ale  twierdzi, że da radę. Czy to nie jest misja niemożliwa? Czy można w tym wieku się tego nauczyć? Jaki instrument wybrać na początek? Stradivariusy nie wchodzą w grę, puki co ;) Poproszę o podpowiedzi i wskazówki. Skrzypce chcę jej kupić ale nie wiem jakie...
Coś czuje, że czeka Ciebie i córke dłuższa pogadanka z moja lepsza połową  ;D :np:

Wirtuozem zapewne już nie zostanie ale może spokojnie nauczyć się zaskrzypieć kilka kolęd na Wigilie  :)

Ojej, na co mam się przygotować ? ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Na wydatki nasamwpierw  ;D ;D ;D

gratefullde

Cytat: LampowY w Kwiecień 28, 2019, 11:20
Na wydatki nasamwpierw  ;D ;D ;D

Tego się qufa obawiałem ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Nowe skrzypce chińskie (kompletne ze smyczkiem i futerałem) to ok 1000 zł i do nauki są az za dobre. Używane pewnie dostaniesz za jakąś połowę tego.
Godzina nauki (45min) 100 zł.
Do tego jakieś nuty, solfeże itp.

Czy ona miała już jakieś kształcenie muzyczne (nie licząc obowiązkowych godzin w podstawówce)?

gratefullde

Cytat: LampowY w Kwiecień 28, 2019, 11:28
Nowe skrzypce chińskie (kompletne ze smyczkiem i futerałem) to ok 1000 zł i do nauki są az za dobre. Używane pewnie dostaniesz za jakąś połowę tego.
Godzina nauki (45min) 100 zł.
Do tego jakieś nuty, solfeże itp.

Czy ona miała już jakieś kształcenie muzyczne (nie licząc obowiązkowych godzin w podstawówce)?

Coś Ty, to jej fanaberia... Żadnego wykształcenia nie ma w tym kierunku. Ale ona jest uparta. Np. uparła się, że chce mieć prawo jazdy. No i ok, każdy może chcieć. Tyle, że żadnych predyspozycji do kierowaniem autem nie ma ale tatuś wspierał :) Kurs trwał 2 lata, egzaminy drugie tyle ale dopieła swego ;)
Na szczęście w muzyce certyfikat nie jest potrzebny ale też chodzi bardziej o jej zadowolenie... Ja tam zawsze w nią wierzę i wspieram :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Hubertrs

Jak nie mieszkacie razem to pewnie ze wspjeraj  ;)

gratefullde

Cytat: Hubertrs w Kwiecień 28, 2019, 11:37
Jak nie mieszkacie razem to pewnie ze wspjeraj  ;)

Nie mieszkamy razem :) Trafiłeś w punkt :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Kwiecień 28, 2019, 11:38
Cytat: Hubertrs w Kwiecień 28, 2019, 11:37
Jak nie mieszkacie razem to pewnie ze wspjeraj  ;)

Nie mieszkamy razem :) Trafiłeś w punkt :)
Uff...
:)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

Do rze pamietam jak moldsza siostra cwiczyla obdzieranie kota smyczkiem, a przynajmniej tak to brzmialo, podobnie jak twoja corka do prowadzenia samochodow tak moja siostra nie urodzila sieby byc skrsypaczka, tak naprawde instrument mozna jej bylo powierzyc jedynie w celu przeniesienia z miejsca na miejsce przy sprzataniu

LampowY

Andrzej, to będzie dłuższa droga. Skrzypce to jakby trochę trudniej niz gitara.
Prawie 30 letni człowiek ma już ograniczenia i zesztywnienia stawów. Palce i nadgarstek moga nie dać sobie u niej rady.
Połowa skrzypków w orkiestrze jest już po lub przed operacji dłoni. To ciężka robota takie skrzypienie.

Ale dosyć pesymizmu. Grunt to motywacja. Powodzonka życzymy  :np:

gratefullde

Cytat: LampowY w Kwiecień 28, 2019, 11:54
Andrzej, to będzie dłuższa droga. Skrzypce to jakby trochę trudniej niz gitara.
Prawie 30 letni człowiek ma już ograniczenia i zesztywnienia stawów. Palce i nadgarstek moga nie dać sobie u niej rady.
Połowa skrzypków w orkiestrze jest już po lub przed operacji dłoni. To ciężka robota takie skrzypienie.

Ale dosyć pesymizmu. Grunt to motywacja. Powodzonka życzymy  :np:
Przecież niech robi co chce [emoji6]
Fajnie, że nie widzi barier... tym łatwiej jej będzie [emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Uda sie bo nie wie, że nie ma prawa sie udać  ;D
Też mi tak w życiu parę rzeczy wyszło  ;D
:np:

Hubertrs

Cytat: LampowY w Kwiecień 28, 2019, 12:00
Uda sie bo nie wie, że nie ma prawa sie udać  ;D
Też mi tak w życiu parę rzeczy wyszło  ;D
:np:
Maciek przerobil podrecznik akwizytora 😂

LampowY

Oby jeden...  ;D

Zacząłem nawet wkuwać książkę telefoniczną ale w połowie rozdziału B główni bohaterowie mi się popierdolili  ;D

Kangie

Andrzej, znawcą skrzypiec nie jestem. Zrobilem małe rozeznanie na OLX w Twojej i swojej okolicy.
Znalazłem taką ofertę. Blisko mnie. Jak coś, to mogę podjechać, obejrzeć czy nie ma pęknięć i czy nie zwichrowany gryf. Myślę, że oferta lepsza niż tanie chińskie instrumenty, które nie wiadomo jak będą wyglądały za rok, dwa.
A najlepiej, to zapytać jakiegoś skrzypka/skrzypaczkę o poradę w sprawie zakupu. Mi w sprawie trąbki doradził znajomy z pracy - dyplomowany trębacz/basista, które wyrobił hektogodziny w szkołach muzycznych, a potem na weselach. I za 470zł mam instrument, że hej!

Tutaj te skrzypce 4/4:

https://www.olx.pl/oferta/skrzypce-4-4-manufaktura-CID751-IDy8fsr.html

LampowY

Cytat: Kangie w Kwiecień 28, 2019, 14:14Myślę, że oferta lepsza niż tanie chińskie instrumenty, które nie wiadomo jak będą wyglądały za rok, dwa.
A najlepiej, to zapytać jakiegoś skrzypka/skrzypaczkę o poradę w sprawie zakupu.

Łukasz, uwierz wiem co mówię a mówię co mi za plecami podpowiadają  ;)  :np:
Tanie instrumenty ze strychu na olx nadają się jedynie na powieszenie na goździu w ścianie dla szpana.
Co do Chińskich instrumentów... Na pierwsze 2-3 lata nauki stawiania palców i układania rąk, ustawiania aparatu sa jeszcze o wiele za dobre.
Ale róbcie jak uważacie. Walnij od razu Amatiego (wiem kto ma na sprzedaż). Kto bogatemu zabroni jak się dziecko kocha :)
Ja tam sie nie znam  :np:

tomasz_pianista

Za 100$ można kupić chińskie skrzypce nadające się do nauki gry.

Natomiast bez wcześniejszej edukacji może być bardzo ciężko. Nie ma trudniejszego instrumentu, intonacja to koszmar, pierwsze kilka lat nauki to rzeźnia. W szkołach muzycznych po pierwszych 6 latach z 10-15 skrzypków zostaje 2-4, reszta idzie na łatwiejszy instrument...

Też mam drugą połówkę skrzypaczkę:)Skrzycpce ma z tych tańszych, tylko jakieś 40-50 tys. PLN:D

Kumpel ostatnio kupił okazyjnie bardzo dobre skrzypce za 80K. Jeździł wtedy stara Astrą 1 generacji, niezły kontrast:D
Grupa ratowania poziomu.

LampowY


traumeel

Nie znam się, ale mam znajomych muzyków. Wg ich opinii nic tak nie zniechęca do nauki jak kiepski, źle grający, niewygodny instrument. Ergo kupować najlepszy na jaki nas stać.

Moja żona kończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fletu. Najpierw męczyła się na Amati, bo tylko na taki było ją stać. Gdy przesiadła się na Yamahę wszystko się zmieniło. Pojawiła się muzyka i pasja do grania.