Mój gramofon Oracle Delphi mk II

Zaczęty przez vasa, Październik 01, 2014, 00:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Przecież piszę że zasilacz coś mi nie pasował, musiałem czekać na inf. z Kanady, naprawić, to gdzie miałem się spieszyć.

Silnik rozbierałeś?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Wrzesień 08, 2021, 23:50Silnik rozbierałeś?
W życiu!
Sprawdziłem obroty, skalibrowałem po kilka razy stolik i ramię i tyle.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Pboczek, jaki jest rozmiar twojej starej gumowej maty? Może bym ja od Ciebie kupił bo moja z starości się "lepi" i mocno łapie kurz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Kupiłem nową matę, bo stara - pewnie przez ten patent z podkładką ze zdjęcia, popękała przy środku. Tak że Piterski, nic Ci z niej. :(

Vasa ja też kalibrowałem i wydawało mi się że mi umiem, ale teraz patrzę a talerz nie jest równo, to i chyba obroty nie mogą być równe, co? Może dzisiaj znajdę ze dwie godzinki żeby się tym dalej bawić. :)

TomFon przybywaj, napisz czy dobrze myślę, że na stabilność kręcenie ma wpływ wypoziomowanie talerza?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa



Cytat: Pboczek w Wrzesień 09, 2021, 09:48
Vasa ja też kalibrowałem i wydawało mi się że mi umiem, ale teraz patrzę a talerz nie jest równo, to i chyba obroty nie mogą być równe, co? Może dzisiaj znajdę ze dwie godzinki żeby się tym dalej bawić. :)

TomFon przybywaj, napisz czy dobrze myślę, że na stabilność kręcenie ma wpływ wypoziomowanie talerza?
Wypoziomowanie subchasis jest najtrudniejsze. Raz że musi być poziome, dwa że powinno się bujać z częstotliwością ok 6Hz [emoji50]
Z tą przeciwwagą pod talerzem będzie Ci łatwiej wypoziomować.
Niedokładne poziomowanie nie ma wpływu na obroty.
Sugeruję najpierw kalibracja a potem obroty.
Tak na marginesie to zastanawiam się czy Ty naprawiłeś czy popsułeś zasilacz?

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Dokładna kalibracja subchasis z talerzem nastąpi po zamontowaniu ramienia, wtedy też założę przeciwwagę. Ramię zaś zamontuje się, kiedy opanuję sztukę ustawień i zakładania paska na silnik. No to może teraz obroty, nie?

Mam nadzieję że silnika nie zepsułem. Jacques napisał że w MK I ma być 24V i mam tyle. Poprzednio było 37V, bo coś tam się uszkodziło w zasilaczu co po naprawie dało 24V. Skoro zatem Jacques pisze, że ma być 24V i tyle wyszło po usunięciu usterki, to raczej wszystko się zgadza. Mariusz, co Cię niepokoi?

Czyli że brak wypoziomowania talerza nie wpływa na obroty? Tak mi się coś wydaje, że może wpływać na ich falowanie ale ja jestem tylko humanistą?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Wrzesień 09, 2021, 10:26Ramię zaś zamontuje się, kiedy opanuję sztukę ustawień i zakładania paska na silnik.
Ustawień czego? Gramofonu czy ramienia? Bo jeżeli ramienia to w SME jest bardzo łatwo i nie ma co ćwiczyć na sucho.
Z paskiem dasz radę :) Wystarczy 10 min i pięć przekleństw ;D
Cytat: Pboczek w Wrzesień 09, 2021, 10:26Jacques napisał że w MK I ma być 24V i mam tyle.
OK. Wyjdzie w praniu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Ustawień gramofonu. Nie mogę zabrać się za ustawienia ramienia, zanim nie opanuję kalibracji gramofonu. :)



Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Wrzesień 09, 2021, 13:37
Ustawień gramofonu. Nie mogę zabrać się za ustawienia ramienia, zanim nie opanuję kalibracji gramofonu. :)
Nie ustawisz gramofonu dopóki nie zamontujesz ramienia. Przecież wszystkie masy muszą być na miejscu.[emoji680]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Otóż to. I pierwsza wkładka winna być tania - na zmarnowanie. W pierwszym miesiącu i tak ujebiesz igłę ;)

Pboczek

Wszytsko musi być na miejscu to jasne i będzie. 
Na razie jednak chciałem kalibrować gramofon bez ramienia, tylko na potrzeby sprawdzenia obrotów silnika i tak robię. Nie chce mi się demontować ramienia gdyby okazało się że trzeba gramofon wysyłać do Kanady. Większy też kłopot sprawia ściąganie subchasis z ramieniem na potrzeby, czy to nauki zakładania paska, czy to ogólnej kalibracji. Tak to wymyśliłem, kapewu?

Kangie spokojnie, kilka wkładek się u mnie już zużyło.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie


vasa

Cytat: Pboczek w Wrzesień 09, 2021, 14:28ściąganie subchasis z ramieniem na potrzeby, czy to nauki zakładania paska, czy to ogólnej kalibracji.
Tylko że nie ma potrzeby demontowania subchasis ani do paska, ani do ramienia, ani kalibracji ;)
I warto mieć odruch zakładania osłonki na igłę kiedy gramofon nie gra.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Piter się zakręcił jak nasz kolega ze sterownikiem Zontka
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

O Wy! Ramię wymaga opanowania od podstaw, dopiero raz w całości przeczytałem instrukcję i nie wszystko mam rozjaśnione. Do tego trzeba sprawdzić jego prawidłowość umiejscowienia na gramofonie, do czego mam już co prawda szablon, ale ... to wymaga przekierowania całej aktywności 😀. A co jak silnik jest udupiony i trzeba słać gramofon do Kanady i demontować wszystko? Nie wiem, nie wiem 🙄
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Kup coś do picia i pogryzania, zaproś kumpla i zrobicie wszystko w godzinę [emoji352]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Myślałem całą noc i potrzebne mi są dodatkowe informacje  :) ;) . Mariusz jak ustawiasz subchasis bez jego zdejmowania. Kręcisz śrubami kolumn, unosząc je lekko? A o tych 6 Hz to w żadnej instrukcji nie stało, jak to wymyśliłeś?

Ja chyba muszę do Ciebie zadzwonić.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa



Cytat: Pboczek w Wrzesień 10, 2021, 08:14
Ja chyba muszę do Ciebie zadzwonić.
No i kolejne koszty [emoji16]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Projekt ma jeszcze trochę rezerwy budżetowej, wyrobię się.  :)



Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Nie powiem, dzisiejsza telekonferencja z Vasą sporo wniosła i pozwoliła przeskoczyć parę pkt pkt do przodu. Wyjaśnił mi prawie wszystko, pokazał slajdy, odniesienia źródłowe, materiały zbierane przez całe życie.

Stanęło jednak na moim i ramienia dzisiaj nie będzie. Są obroty i śrubeczka do ich regulacji. Obroty szaleją, ja kręcę jak szalony. Chyba wreszcie ją odgadłem, tą śrubeczkę. Za radą weterana, zostawiłem włączony silnik na cały dzień. Jestem ciekawy co zastanę, obroty 66,66 czy 11,11?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

#96
A może jednak się uda i będzie 33,33......
Czego Tobie życzę..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Wiki, nic z tego. Obrotów nie opanowałem, a na dodatek słyszę zakłócenia pracy silnika. Nie jest dobrze, musi pójść na operację :-\. Poznam co jest w środku.  ???



Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa



Cytat: Pboczek w Wrzesień 10, 2021, 21:26
Wiki, nic z tego. Obrotów nie opanowałem, a na dodatek słyszę zakłócenia pracy silnika.
Czy to są takie delikatne pyknięcia w regularnych odstępach czasu?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Cytat: vasa w Wrzesień 10, 2021, 23:15Czy to są takie delikatne pyknięcia w regularnych odstępach czasu?

Nie wiem, nie podobało mi się.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite