Hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter Pro

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 28, 2019, 15:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Xiaomi lepsze, wiadomo  ;)
Po przejrzeniu mnóstwa filmików na jutubie, wybór padł akurat na tę. Test machiny w tym miejscu, może być o tyle ciekawy, że pasjonatami są raczej ludzie młodzi. Tu będzie bardziej dziwnie. Kierownikiem elektrycznej hulajnogi będzie ponadgabarytowy, stary pryk, który nigdy, żadnej hulajnogi nie ujeżdżał :)
Co tam na stronie producenta?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#1
Jakieś luźne przemyślenia umieszczałem w barku ( taki tam pijacki wątek niewidoczny dla niezalogowanych i zalogowanych ze znikomym dorobkiem w stylu 0-30 wpisów). Spróbuję to usystematyzować. Dlaczego w ogóle hulajnoga elektryczna z perspektywy prawie pięćdziesięciolatka?


1. Bo klimat coraz bardziej suchy, zimy iluzoryczne.
2. Mieszkamy w śródmieściu miasta średniej wielkości gdzie infrastruktura rowerowa ( ścieżki rowerowe) mocno się poprawiła na przestrzeni lat, a specyfika naszej pracy oznacza odwiedzanie firm, urzędów, które z reguły mieszczą się w centrum miasta. Dojazd jest możliwy w sukience i na koturnach ( nie ja), hulajnogę można od biedy wtaszczyć pod same drzwi, zostawić i zabezpieczyć jak rower, albo będąc w knajpie na wolnym powietrzu złożyć, wstawić pod krzesło i nikt nie przypyszczy. Bez szarpania się o miejsce parkingowe ( płatne) dla samochodu, ryzykowania dewastacji ( kradzieży różnego wyposażenia) roweru zostawionego w stojaku.
3. W godzinach szczytu jest to szybki środek lokomocji. Wymagana jest oczywiście odpowiednia infrastruktura.
4. Wiatr we włosach :)
5. Lubimy z żoną zwiedzać inne miasta. Nie mamy już takiej wydajności pieszej jak dwudziestolatkowie. Hulajnogi są bardziej poręczne niż rowery na dachu, czy bagażnik na haku samochodu. Taki był pomysł, szybko, bez zbędnego potu, ekologicznie (?), a okazało się, że jest i spory FUN  :o


Wielki karton.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Powiem Ci tak...
Gdyby nie nierówna walka z kaloriami i kilogramami to byś mnie na nią namówił.
Do roboty mam ok 5 km. Jebłem samochód w garaż i od miesiąca poginam rołverem.
Jak zejdę do 110 kg to se ja zanabędę. Póki co rołver  :np:

muda44


frywolny trucht

#4
To nie tak. Wymyślono różne pojazdy pracujące i przeznaczone do różnych warunków. Jest wywrotka pracująca w kopalni odkrywkowej, co ma koła większe niż wysokość samochodu osobowego, są czołgi na gąsienicach, są rowery, skutery, ale są też- oprócz rowerów- wrotki i deskorolki. Tak jak deskorolka i wywrotka kopalniana nie sprawdzą się na autostradzie, jak skuter i rower wątpliwie się sprawiają na drodze publicznej, tak i hulajnoga w ogóle się do tego nie nadaje. Jakie dziury na ścieżkach rowerowych? Kocie łby, nierówny chodnik to dyskomfort, ale problem? Krawężnik? Schodzimy i już- jak nie przewidziano obniżenia dla wózków dziecięcych.


Dziś był drugi dzień nauki. Zapuściłem się z żoną ( ona na rolkach) taką wątpliwej jakości, półopuszczoną drogą o zerowym ruchu samochodowym. Same łaty i krzywo. Na szczęście bez wspomnianych dziur. Dała radę ( hulajnoga). Nic nie odpadło.
Acha, zapomniałem o najważniejszym. Hulajnoga jest przeznaczona dla ludków o masie do 100 kg. Ja mam 130 kg. Jest także przeznaczona dla osób o wzroście do 200 cm i załapałem się, bo mam 2cm mniej, oraz dla osób do 50- tego roku życia. Najpewniej chodzi o zmysł równowagi. Tu też się ledwo załapałem, ale widziałem drobnego 60-65 latka, który sunął jak dzik i nic się nie bał.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#5
Retrospekcja. Z innego wątku. Martinez to takie ulubione nasze Porto z Biedry :) Ktoś ma słabszy wzrok: ctrl+ i powinno się poprawić.

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 26, 2019, 21:16
Mnie ten wynalazek zainteresował z powodu mojego spadającego zasięgu na pieszo. Jadę, powiedzmy do Pragi, zobaczę raczej więcej na hulajnodze niż pieszo. Widzisz fajny lokal pod parasolkami, składasz pod krzesło i nikt nie przypyszczy. Żadnych bagażników na rowery na dachu, czy haku...
Dziś patrzę, że szybki skok do Biedry po Porto, to też idealny temat na hulajnogę. Odpalać samochód? Traktować spacer do Biedry jako sport?
Czy ja wiem? W centrum takiej pipidówy jak nasza, trudno o miejsca parkingowe. Żeby dotrzeć na spotkanie piękny, wymuskany i niespocony- lepiej zatrudnić to gówienko niż cokolwiek. Oczywiście przyjdzie deszcz, śnieg- wszystko dupa.

Żona właśnie hulajnogą wróciła z Biedry i mówi, że nie ma Martineza :) Spróbuję jutro wyrwać jej to urządzenie i zacząć próby równowagi :)

Dziab!

Cytat: wiki w Lipiec 26, 2019, 21:08Pod warunkiem że się naladowalo ustrojstwo....

Stosunek czasu ładowania do czasu jazdy jest bardzo korzystny, ale tak. Nie naładujesz- machasz nogą :)Ile to tam? 13-14 kg. Sądzę, że łatwo się spocić :)
Cytat: frywolny trucht w Lipiec 27, 2019, 13:39No to startujemy, [wulgaryzm] jakie to chybotliwe, to nie dla mnie ( nigdy nie jeździłem żadną hulajnogą). Drugie odepchnięcie, ufff, udało się. Może uda się nie zabić. Tryb EKO do 15 km/h i bardzo łagodne przyśpieszanie. Bardzo dobre, to pozwala się oswoić z diabelskim wynalazkiem  Mijają minuty, jest coraz lepiej. Niestety w trybie EKO lekka górka i hulajnoga nie daje rady. Nie ma wyjścia tryb DRIVE. Jest OK, teraz bujam na płaskim 20 km/h i jest wiatr we włosach. Ludzie się dziwują jak mija ich rozpędzony kloc  Koniec jazdy, schodzę i nogi z waty, ręce się trzęsą. Takie przeżycie jak po pierwszym seksie?  Nie wiem, nie pamiętam, dawno to już było. Hulajnoga dzielnie znosi moją masę, jest całkiem duża i niestety ( dla noszących w ręku) ciężka. Nic nie trzeszczy, zero luzów, zasuwa jak dzik ( Xiaomi 365 w wersji PRO- czyli poprawionej).

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 27, 2019, 13:55
Zrobiłem jakieś 5 km i z pięciu kresek zjadło jedną. Część trasy, jakaś 1/3 była w trybie EKO. Czyli na spokojnie, na płaskim, w trybie EKO, powinna dać radę te 25 km. Przy czym dziś pierwszy raz na nią stanąłem, więc nie bierz tego jeszcze jako rzetelne dane. Na dystans ma wpływ wiatr, prędkość z jaką się jedzie, tryb ( EKO, DRIVE, SPORT), który oznacza oprócz prędkości maksymalnej także różne przyspieszenie, odzyskiwanie energii silnikiem podczas przyhamowywania.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 28, 2019, 13:09
Dziś jakieś 7,5 km po opuszczonej drodze o smętnej nawierzchni ( łaty, bez wyrw), sporo górek. Nadal nie ma ode mnie testów ile w danym trybie po płaskim to przejedzie przy mojej masie, bo to zwyczajnie nudne badanie ( lepiej usiąść przy małym piwku w parku i pokonetmplować słoneczko z żonką, co zresztą zrobiłem). A gadzina daje coraz większy fun. Dziś o trybie EKO nie było mowy, wręcz pół dystansu zasuwałem w trybie SPORT. Nie ma się co go bać, nadal da się tak kontrolować manetkę gazu, że można przyśpieszać łagodnie ( czytałem, że są hulajki, które działają zerojedynkowo i można sobie zęby wybić jak się nie nauczysz), a zaleta jest taka, że silnik oddaje więcej mocy i da radę podjechać pod większą stromiznę. Gdy w trybie EKO już dawno stanie, w trybie SPORT dzielnie sunie pod górę. Oczywiście nie mówię o zdobywaniu stromizn pokroju Giewontu ;) Na wyświetlaczu świecą  się dwie kreski. Troszkę mnie zmartwiła wydajność rekuperacji. Pod górkę wciągałem ją włączoną, zjechałem z dużej górki bez gazu z 500m i ani pół kreski nie zyskałem  ::)

p.s. Osiągam w poszczególnych trybach prędkości zakodowane dla każdego z nich. Machina ma w tyłku moją masę w tym temacie. Ciekawe ile na zasięgu tracę w stosunku do kobitki powiedzmy o masie 60 kg?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#7
Jedna sprawa się wyjaśniła. Odpaliłem aplikację androidową Xiaomi Home i tam w ustawieniach wykazało, że rekuperacja była ustawiona na minimum. Poprawiłem na poziom średni i zobaczymy jak puszczenie manetki gazu wyhamowuje hulajnogę. W sensie, czy się nie wypierdzielę :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Inne ustawienia hulajnogi z poziomu aplikacji to włączanie/ wyłączanie tempomatu ( pierwsze od góry) , automatycznych świateł ( drugie) i sporo informacji o przebiegu i stanie elementów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

O właśnie!
Dobrze, że mi przypomniałeś.
Musze w końcu zrobić upgrade firmware w moim giancie  ;D


Znaczy się łańcuch naoliwić  ;D ;D ;D

frywolny trucht

Ładujemy gada. Dwie kreski, stan startowy ( hulajnoga pokazuje pięć kresek, ale też potrafi mrugać poszczególnymi, wykazując, że to połowa kreski). Ładować można włączoną i wyłączoną. To drugie jest mocno incognito. Pierwsze- pokazuje kreskami naładowania, że coś się dzieje, oraz na liczniku prędkości- procent naładowania. Do tego romantycznie mruga światło stopu na tylnym błotniku :) Giant mruga do ciebie oczkiem? :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A tutaj aplikacja policzyła sobie, że jutro mógłbym jeszcze ponad 14 km zrobić. Źle? Przebieg niemal 50 km wynika z tego, że żona wcześniej ją katowała tydzień, jeżdżąc po Martineza ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 28, 2019, 18:41Giant mruga do ciebie oczkiem? :)
Białym i czerwonym ledem z przodu i z tyłu.
Komplet za 14 zl kupiłem  8)
:P



frywolny trucht

Zero romantyzmu, delikatności, zwiewności  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#14
OK. Dobiega końca ładowanie. Włączone o 14.30 przy 34% wykazanym przez aplikacje ( dwie kreski na wyświetlaczu), obecnie mam 98%. Czyli nieco ponad 5 godzin. Czas bycia w pracy powinien wystarczyć więc na naładowanie od przysłowiowego zera. Światełko na błotniku zmienia częstotliwość mrugania wraz ze stopniem naładowania. Pytanie: Czy rower ma tempomat i ABS? "Gada" przez BT?

Miałem kupić polskiego Motusa, bo niby większa nośność. Przerywnik filmowy:

https://www.youtube.com/watch?v=A4AzQmbp3n8
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Zakupy w internecie wiążą się z problemem skali. Nigdy nie wiadomo jak duża jest zakupiona rzecz, jeśli się jej wcześniej nie widziało na żywo. No hulajnoga Xiaomi jest zaskakująco duża. I ciężka. Na zdjęciu bagażnik Mondeo Liftback'a. To nie jest może rower MTB, ale kruszynka też to nie jest. Masa plus gabaryt i nie widzę, żeby drobna, mierząca ze 150 cm kobietka dała radę wrzucić ją na pakę  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Hulajnoga ma tę zaletę, że w związku ze sporą popularnością, na naszym portalu aukcyjnym można dokupić mnóstwo gadżetów. W tym haczyki na zakupy, sakwy, pełne opony ( fabrycznie ma dmuchane, które uchodzą za bardziej komfortowe niż hulajnogi z pełnymi oponami, a z amortyzacją) itp. Na zdjęciach haczyk i sakwa. Weszło jedno Prosecco, pewnie wejdą i dwa ( nie miałem na stanie), ale już jedno powoduje, że hulajnoga, która normalnie stoi oparta o stopkę, zaczyna się przewracać. Nie wiem czy to ważne, ale tak jest. W każdym razie nie jesteśmy skazani na plecak w celu: zakupki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Porównanie generacji. Starszą wersję widziałem w Media Markt za 1800 zł, nowsza PRO, w internetowym sklepie firmowym- 2200 zł

https://www.youtube.com/watch?v=ssBaXdHagOw
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

Arek moze czas pomyslec o czyms takim

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 31, 2019, 18:17
Fotel wygląda na wygodny :)
I chyba można się kręcić w koło.... Podczas jazdy... Co za widoki... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Hubertrs

Czeka nas taka przyszlosc, a dla hulajnog to wg mnie nie ma infrastruktury

frywolny trucht

#23
Chyba nie. Inne przeznaczenie jest wytrychem. Na filmach z hulajnogami elektrycznymi są sami młodzi ludzie. Matka jak się dowiedziała, że kupiłem taką hulajnogę, dzwoni co drugi dzień, upewnić się czy się nie zabiłem :) Kocha mnie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Konsumpcjonizm... Nic dodać nic ująć....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka