Oczyszczacz powietrza

Zaczęty przez GregWatson, Styczeń 12, 2020, 09:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

No właśnie Panowie, korzystacie z takowego urządzenia w domu? Latem pewnie częściowo wystarczy przewietrzyć pomieszczenie aby pozbyć się nadmiernego kurzu. Choć nie zawsze jest to pewne. Zimą jest już gorzej.
Oczyszczaczy powietrza jest całe mnóstwo od 100 zł (pewnie gadżet) do kilku tysięcy. Jaki kupić aby był skuteczny?
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Cytat: GregWatson w Styczeń 12, 2020, 09:58
No właśnie Panowie, korzystacie z takowego urządzenia w domu? Latem pewnie częściowo wystarczy przewietrzyć pomieszczenie aby pozbyć się nadmiernego kurzu. Choć nie zawsze jest to pewne. Zimą jest już gorzej.
Oczyszczaczy powietrza jest całe mnóstwo od 100 zł (pewnie gadżet) do kilku tysięcy. Jaki kupić aby był skuteczny?
Zdecydowanie  będziesz miał  czyściej kiedy nie otworzysz okna! Zauważ ,że kiedy jest alarm smogowy mówi się o pozostaniu w domu jeśli to możliwe

Ja pozbyłem się znacznej ilości kurzu z domu rezygnując w wykładzin! Nieprawdopodobna równica na plus .
Kilka dni temu mój brat kupił sobie oczyszczacz powietrza . Sam się tym interesuję ale poczekam na jego uwagi .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Kangie

Od ponad roku używamy Webbera. Kupiliśmy do pokoju dzieci. Włączamy średnio na 2h dziennie. Idealnie cichy nie jest nawet na pierwszym biegu, ale zupełnie ciche zapewne nie istnieją. Po polowie roku zajrzałem do filtra i mnóstwo kurzu i pyłu. Ikonka zapełnienia filtra jeszcze się nie zaświeciła. Odkurzyłem odkurzaczem 1-2mm warstwę kurzu.
Pasuje do metrażu do 38 mkw. Koszt maszynki 380zł. Koszt filtra 100zł. Polecić śmiało mogę. Pewnie są bardziej wypaśnie, ale takie mają hi-endowe ceny ;)

GregWatson

Ok. To taki wątek wspierający - wszystko w jednym. Ja chciałbym skupić się bardziej na usuwaniu kurzu w pomieszczeniu oid kątem naszego hobby. Wystarczy, że jednego dnia posprzątać to następnego już na ciemnych i gładkich powierzchniach widać całkiem spore ilości kurzu. Jak temu zapobiec czy też zmniejszyć.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ooo coś takiego właśnie co pokazał Łukasz.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Greg, ostrzegam, że to sprzęt taniofilski. Jedynie filtry drogie. Ale z drugiej strony filtry przeciwpyłkowe do samochów też tanie nie są.
Są w tych Euro-AGD i innych MediaM wypasione Philipsy, Brałny i Rowenty, ale ceny ponad 1500zł i zazwyczaj to duże sprzęty, zajmujące kawałek podłogi.

Kangie

Dzięki temu tematowi moja żona zamówiła nam do sypialni takiego Webbera:

https://m.euro.com.pl/oczyszczacze-powietrza/webber-oczyszczacz-powietrza-ap-8115.bhtml

Ponoć dobra cena. Do pomieszczeń do 24 mkw. Filtr okrągły jak z FSO1500 ;)

GregWatson

Tu jest taki.
https://allegro.pl/oferta/oczyszczacz-powietrza-goclever-air-flow-hepa-pilot-7794780622

cena 200 zł ale czy coś takiego się sprawdzi? Czy to nie ten poziom.?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Melepeta

Ja kupiłem używany Sharp FU-P60S. Mam go już dwa lata. W zimie chodzi non stop.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

GregWatson

I w znacznym stopniu pomaga to na zakurzenie pomieszczenia? Jesteś z tego zadowolony?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Jestem zadowolony z mojego Xiaomi. Jak on doskonale udowadnia mojej żonie, że smażąc wytwarza większy smog niż ten, który jest na zewnątrz :)
Rozmiar w dużym stopniu związany jest z wydajnością. Można pójść w mniejsze do poszczególnych sypialni, można kupić większy w epicentrum życia, otworzyć drzwi do sypialni i liczyć, że tam też ogarnie. Ale to już kwestia rozmieszczenia pomieszczeń. U mnie jeden ogarnia całość i pracuje całodobowo zimą. Rok temu jeszcze się szczypałem i wbiłem mu jakiś tam harmonogram, że w dzień miał wolne. Teraz się nie szczypię i jedzie równo w dzień i w nocy.

Kurz. Najmniej się kurzy gdy nas nie ma i wszystkie okna są szczelnie pozamykane, tak? Ile w stanie jest usunąć oczyszczacz? Nic jeśli wieje wiatr- okna pootwierane, dzieci ciągle wpadają i wypadają wnosząc na sobie pyłki,drobinki piasku itp., mamy w domu 100 ragdolli. To znaczy oczyszczacz swoją pracę wykona, ale będzie to niezauważalne z punktu widzenia ścierającego kurze.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

U mnie dwa Xiaomi czyszczą powietrze, czuć różnicę zwłaszcza po nocy. Ale na kurz to one nie działają i jest taki jak był.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GregWatson

No właśnie Pboczek szukam czegoś co poprawi - usunie w znacznym stopniu ten kurz.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Może pani zza wschodniej granicy. Tylko żeby wraz z kurzem nie usunęła cantileverów wkładek gramofonowych ;)

GregWatson

Łukasz - ryzykowny plan.  :) Ale się nie zrażam i szukam, nie chce mi się dzień w dzień machać miotełką po sprzętach i ścierać co jakiś czas na wilgotno widocznego kurzu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Cytat: Pboczek w Styczeń 12, 2020, 12:52
U mnie dwa Xiaomi czyszczą powietrze, czuć różnicę zwłaszcza po nocy. Ale na kurz to one nie działają i jest taki jak był.

U mnie działa. Może mniej wietrzę chatę :) Jeszcze taka uwaga. Jeśli macie nawiewniki okienne to je też należy zakitować filtrami przeciwpyłkowymi.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: GregWatson w Styczeń 12, 2020, 13:05
No właśnie Pboczek szukam czegoś co poprawi - usunie w znacznym stopniu ten kurz.
To tylko ten model.  8)   


vasa

Cytat: rudy-102 w Styczeń 12, 2020, 13:48
Cytat: GregWatson w Styczeń 12, 2020, 13:05
No właśnie Pboczek szukam czegoś co poprawi - usunie w znacznym stopniu ten kurz.
To tylko ten model.  8)   


A dasz jakiegoś linka? [emoji6]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

il cattivo

Linka nie mam, ale za to dokumentację działania zestawu rozszerzonego.

Kangie


vasa

Cytat: il cattivo w Styczeń 12, 2020, 14:48
Linka nie mam, ale za to dokumentację działania zestawu rozszerzonego.
Reklama, reklamą. Ale co z jakością sprzątania?
Odkurzacz też wygląda nieźle [emoji41]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Pani jest najlepsza do kurzu, a trzy Panie były by jeszcze lepsze.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Melepeta

Cytat: GregWatson w Styczeń 12, 2020, 12:34I w znacznym stopniu pomaga to na zakurzenie pomieszczenia? Jesteś z tego zadowolony?
Jestem zadowolony. Chociaż na kurz nie ma rady. Jak dzieciaki szaleją, to i kurz musi być. A sam oczyszczacz trzeba co jakiś czas czyścić, bo filtr się zapycha od tego kurzu.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Kangie

"Małgosiu, nie przejmuj się. Kosmos cały kurzy." - odpowiadał Czesław Niemen małżonce, gdy ta żaliła się widząc kolejny kurz, tuż po solidnym odkurzeniu mieszkania.