Zanim kupisz gramofon.

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 30, 2014, 00:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gerwazy

#25
Cytat: vasa w Marzec 19, 2017, 09:10


Cytat: Gerwazy w Marzec 19, 2017, 08:14Średnio 4/5 spraw związanych z egzekwowaniem reklamacji, z z tytułu, gwarancji, rękojmi, lub zakupu na odległość, kończy się w moim przypadku, obniżeniem ceny zakupionego gramofonu o 50%  przez sprzedającego.

Negocjacje pokontraktowe.


Żadne negocjacje pokontraktowe tylko normalna kolej rzeczy.
Ludzie piszą, że gramofon sprawny, bo włączył do prądu i talerz się kręci, poza tym nic nie jest sprawne, zaglądasz pod talerz a tam zamiast paska gumka recepturka, w dodatku zawiązana na supełek.
Nagminnie nie zabezpieczają rogów gramofonów i wielkie zdziwienie, że paczka była cała, więc jak to się mogło stać, że rogi są poobijanie albo powgniatane.
Nagminnie nie zdejmują przeciwwagi, talerza, które to części w czasie transportu latają jak smóród po gaciach.J ak to jedzie setki kilometrów i jak talerz albo  przeciwwaga przypier..li setki jak nie tysiące razy w ramię, lub pokrywę, to nie ma bata, aby to nie przyszło zniszczone.
Albo pakują i w czasie pakowania okleją pokrywą, oczywiście, nie zdejmują jej z zawiasów - powyrywane mocowania, w gramofonie, lub pokrywie -   taśmą samoprzylepną i masz wtedy pół dnia z głowy, aby ten klej usunąć, albo pakują tak, ze urywają igły w czasie pakowania. 
O takich przypadłościach, jak buczące kanały, krzywe igły, nie trzymające obrotów paskowce, nie trzymające pokrywy zawiasy, gumy twarde jak deska, rozchodzące się w rękach paski, albo zapieczone, lub z wyschniętym smarem widny ramienia, to nawet nie wspominam bo to na ogół czarna magia dla sprzedających.
No ale, to mnie akurat nie dziwi, bo to jest na ogół złom, szrot ze śmietnika, czasem przetarty tylko z kurzu, albo często nawet nie przetarty z kurzu 
Oczywiście się są i tacy którzy, na przykład potrafią ci zwrócić, bez pytania, koszty wysyłki, gdy kupiłeś dwie sztuki, a wysłali jedną przesyłką

Inna historia to sprzęt po regeneracji, ale o tym to ja nie mam pojęcia, bo takowego nie kupuję, z zasady.
     
Nic nie sprzedaję

vasa

Cytat: Gerwazy w Marzec 19, 2017, 15:06Żadne negocjacje pokontraktowe tylko normalna kolej rzeczy.
Statystyka się nie zgadza :P
Być może że w przypadku gramofonów to jest 10% przypadków ale nie 3/4. Tego nie wysyłają osoby prywatne tylko handlarze.

BTW Masz jeszcze tą MCHO Denona z wymienną igłą?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Gerwazy

Cytat: vasa w Marzec 19, 2017, 15:16
Cytat: Gerwazy w Marzec 19, 2017, 15:06Żadne negocjacje pokontraktowe tylko normalna kolej rzeczy.
Statystyka się nie zgadza :P
Być może że w przypadku gramofonów to jest 10% przypadków ale nie 3/4. Tego nie wysyłają osoby prywatne tylko handlarze.
BTW Masz jeszcze tą MCHO Denona z wymienną igłą?

Z handlarzami to jest mniejszy problem, bo jak sprzedają tego dużo, to na ogół nie dyskutują, tylko uznają reklamację, a już tacy którzy wystawiają paragon lub fakturę, to na ogół z nimi nie ma żadnego problemu
Najgorsze są tzw mrówki lub własnie osoby prywatne. Ci pierwsi, przywożą przy okazji pracy za granicą trochę różnego rodzaju śmieci, i sprzedają to okazjonalnie, i dla nich taka reklamacja to jest problem, bo kasa ucieka, nie wsadzą sobie tego w koszty. Podobnie jest z osobami prywatnymi, co sprzedają jedną dwie sztuki, dla nich to jest duży problem taka reklamacja, oraz zawsze można trafić na takiego który reklamacji nie uzna, i pozostaje nam nie zakończony spór, i Allegro na ogół nie wiele możne w tej sprawie zrobić :) 

Denon Dl-80MC nie mam, sprzedałem osobno, gdyż ta wkładka, z oryginalnym headshellem, z napisem Denon, w jakim stanie by to nie była jest więcej warta, na rynku wtórnym niż, gramofon w których to montowano - nie licząc modeli z wyższej półki.
Bo akurat, jest to wkładka typu MC, w dodatku relatywnie tania.
Tylko jak doliczyć nową igłę, to się robi całkowity koszt, około 600-700, a tuż średnio atrakcyjna propozycja, bo dokładając 200-300 złotych można kupić nowiutkiego Denona 110, albo najtańszą wkładkę MC Audio Techniki.
     
   
Nic nie sprzedaję

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Gerwazy

Nic nie sprzedaję

pan-troglodytes

Cytat: vasa w Marzec 19, 2017, 13:36


Cytat: frywolny test w Marzec 19, 2017, 13:23k
Kształty ramion są interesujące ...
Różne kształty ramion zawsze mnie intrygowały. Od samego początku. Po co tyle kształtów?
Oczywiście z tego samego powodu co mnogość plint, kolorów i ciężarów 🤔
Trzeba się jakoś odróżnić/wyróżnić 🤠



Kształty mają nie tylko uzasadnienie marketingowe ale też i użytkowe - ramiona S i J umożliwiają zastosowanie wymiennych i zunifikowanych headshelli. Mają lepszy rozkład masy niż ramiona proste. Czy to się przekłada na dźwięk - nie wiem. Ja nie słyszę różnic (mam J w DPS, S w 1210, reszta proste)
W temacie technikaliów - warto wspomnieć o dynamicznym i statycznym wyważeniu ramienia. Dynamiczne, czyli przeciwwaga w oparciu o np. sprężynę, statyczne klasyczny ciężarek. Ramiona dynamiczne są mniej wyczulone na pofalowane płyty i niedokładne wypoziomowanie gramofonu. 

admin2

#31
To nie leciało tak, że najpierw były proste, krótkie ramiona z odgiętym headshellem, następnie wymyślono L w celu utrzymania kompaktowych wymiarów gramofonu,a zauważono zmniejszenie przenoszenia przez rurkę ramienia pasożytniczych drgań, zmniejszył się błąd kąta prowadzenia i wtedy Japończycy poszli po całości i wymyślili S. Miało ono tę wadę, że było trudniejsze w wykonaniu, często wymagało dodatkowych ciężarków zapewniających równowagę w płaszczyźnie poziomej ( równe obciążenie obu kiełków łożyskowania poziomego w ramieniu). Plus- to jeszcze lepsze gubienie drgań, dłuższe ramię- bez wzrostu gabarytów gramofonu, mniejszy błąd prowadzenia?

pan-troglodytes

#32
Ramiona w kształcie S są ładniejsze ;)
A do omówienia zostają jeszcze ramiona radialne z zerowym błędem prowadzenia wkładki, totalny konstrukcyjny kosmos.



Lyset

#33
O ramionach firmy Well Tempered Lab tez by mozna cos skrobnac.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

pan-troglodytes

Widzę oczyma wyobraźni modyfikacje z użyciem piłki lekarskiej ;) Audio to taka nieoczywista dziedzina.
Ciekawe czy ktoś z was słyszał jak to gra?

Lyset

Modyfikacje to tylko mlotkiem.Zawsze mozesz podpytac specjalisty na tym forum  ;)
Tez jestem ciekawy tego wynalazku WTL.W sumie plywa to sobie w oliwce,pewnie ta oliwka pochlania w jakis sposob drgania.
Widzialem kiedys na ebay dosc drogi model Denona,chyba jakis studyjny z napedem DD zanurzonym w oleju.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

GB

Cytat: Gerwazy w Marzec 19, 2017, 08:14
Cytat: frywolny trucht w Marzec 19, 2017, 00:48
Dopisałem jeszcze to na czerwono.

Jak wiadomo, u mnie wszystko jest odwrotnie :)
Kiedyś włosy z głowy rwałem, bo co drugi egzemplarz przychodził uszkodzony, bo źle był zapakowany
Dzisiaj w ogóle nie dopytuję jak egzemplarz będzie zapakowany, w zasadzie im gorzej zapakują, tym dla mnie lepiej
Trzeba tylko być konsekwentnym w egzekwowaniu swoich praw. Średnio 4/5 spraw związanych z egzekwowaniem reklamacji, z z tytułu, gwarancji, rękojmi, lub zakupu na odległość, kończy się w moim przypadku, obniżeniem ceny zakupionego gramofonu o 50%  przez sprzedającego.


Nie zaśmiecaj tematu bo w tym jesteś dobry. Otwórz oddzielny wątek i nadaj mu tytuł, jak ciułać na gramofonach - poradnik dla początkujących i tam do woli udzelaj porad co i jak.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Cytat: pan-troglodytes w Marzec 19, 2017, 18:15ramiona radialne

Thales nazywa to tangencjalnym pivotem. Stare :)



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat: Lyset w Marzec 19, 2017, 18:40
Modyfikacje to tylko mlotkiem.Zawsze mozesz podpytac specjalisty na tym forum  ;)

Czasem się przydaje, szczególnie gumowy
Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

Tego wyżej na zdjęciu to jakbyś potraktował? Młotkiem i na części, czy na opych jako całość?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Może coś o kalibracji gramofonu napisać?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

tatachabera

Cytat: GB w Marzec 19, 2017, 19:00Może coś o kalibracji gramofonu napisać?

To chyba zasługuje na osobny wątek.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Gerwazy

#42
Cytat: frywolny trucht w Marzec 19, 2017, 18:55
Tego wyżej na zdjęciu to jakbyś potraktował? Młotkiem i na części, czy na opych jako całość?

W zależności od stanu egzemplarza :)

Tak sobie myślę, że jak ktoś tutaj trafi, do tego wątku, z zamiarem kupna gramofonu i poczyta ten, przepraszam za określenie, audiofilski bełkot, to zaprzestanie lektury po minucie :)
Luknij na Allegro, dział gramofony segregowanie po popularności, zobacz co ludzie kupują.
Zamiast wdawać się w niuanse rozwiązań technicznych, warto by napisać, dlaczego nie warto kupować tego co cieszy się największą popularnością kupujących.   
 

   
Nic nie sprzedaję

christo

Cytat: Lyset w Marzec 19, 2017, 18:25O ramionach firmy Well Tempered Lab tez by mozna cos skrobnac.
Well Tempered to taki patent na połączenie unipivotu z olejowym tłumieniem. Generalnie jest to jednak proste ramię.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Cytat: Gerwazy w Marzec 19, 2017, 19:28Zamiast wdawać się w niuanse rozwiązań technicznych, warto by napisać, dlaczego nie warto kupować tego co cieszy się największą popularnością kupujących. 

Czekam z niecierpliwością. Sam jestem ciekaw.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat
Czekam z niecierpliwością. Sam jestem ciekaw.


Dam szansę wykazania się młodszym :)
Nic nie sprzedaję

MAC

Za dużo tu dla mnie ostatnio kupowania i sprzedawania...  :(

Lyset

Cytat: christo w Marzec 19, 2017, 19:31
Cytat: Lyset w Marzec 19, 2017, 18:25O ramionach firmy Well Tempered Lab tez by mozna cos skrobnac.
Well Tempered to taki patent na połączenie unipivotu z olejowym tłumieniem. Generalnie jest to jednak proste ramię.
Proste,eska,nie wazne...rozwiazanie inne niz wiekszosc,brak lozysk chocby.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

vasa

Cytat: Gerwazy w Marzec 19, 2017, 19:57
Cytat
Czekam z niecierpliwością. Sam jestem ciekaw.


Dam szansę wykazania się młodszym :)
No to Twoja kolej. Jesteś jednym z młodszych. I wiekiem i stażem.
Przydaj się.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Cytat: frywolny trucht w Marzec 19, 2017, 19:45
Cytat: Gerwazy w Marzec 19, 2017, 19:28Zamiast wdawać się w niuanse rozwiązań technicznych, warto by napisać, dlaczego nie warto kupować tego co cieszy się największą popularnością kupujących. 

Czekam z niecierpliwością. Sam jestem ciekaw.


Cytat: Gerwazy w Marzec 19, 2017, 19:57Dam szansę wykazania się młodszym 

Skąd niby mam wiedzieć "warto by napisać, dlaczego nie warto kupować tego co cieszy się największą popularnością kupujących"? Czy ja latam z młotkiem po alegru?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93