Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Cz.2.

GregWatson

Lubię zespół jak i Artura. Dla mnie unikatowa osobowość. Znakomite teksty jak i muzyka.
Trochę tego i trochę tamtego też.

jjacek

Koniec wakacji  :-[ i wakacyjnego sluchania...

ziko369

Cytat: Kangie w Wrzesień 12, 2021, 10:24Uczta dla fanów zespołu.
Świetne wydawnictwo...mam parę sztuk

tomcio

Po kilku latach postanowiłem odkurzyć CDeka i znalazłem takie coś..... jest moc

Kangie


Lyset

Grubo dzisiaj,grubo,Neuma 'Vol.1:Szkice'

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Lyset

Wnetrznosci:
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Lyset

Tyleczek:
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Kangie

Kobongowo podobna historia? Oj, posłuchałbym.

Lyset

Cytat: Kangie w Wrzesień 12, 2021, 19:02
Kobongowo podobna historia? Oj, posłuchałbym.

Czuc klimat Kobong.Malo spiewania,glownie dzwieki.Jest naprawde gruuuubo!

Reklama ;-)    https://mystic.pl/product-pol-55444-Neuma-Szkice.html?query_id=1
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Kangie

Cytat: Kangie w Wrzesień 03, 2021, 12:56Mam tylko kopię, ale kiedyś nabędę drogą kupna oryginał.
Naprawdę ciekawe granie i klimat.

Muzyka nagrana w marcu 1990, wydana w listopadzie 1991. Film ukazał się w 1992 r.
Zamówiłem, przyjechała.
Słucham.

jafi

Wspomniałem o zakupach w gdańskim sklepiku z używanymi winylami.
Dzisiaj część druga (bo pierwsza się podobała).
Rozpoczynam od włoskiego baroku.

A w tle oczekuje na swój debiut słynny drapak.

wiki

Manowar
"Fighting The World" 1987

Klasyczna metalowa płyta....

Się słucha.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jafi

Leonardo Leo, Antonio Vivaldi, Giuseppe Tartini
Thomas Blees - wiolonczela

A w roli głównej Linn Sondek LP12. :)


Kangie

Fajna maszyna. Tylko czemu na podłodze? Czyżby stolik w modernizacji?

GB

Cytat: Kangie w Wrzesień 15, 2021, 08:58
Fajna maszyna. Tylko czemu na podłodze? Czyżby stolik w modernizacji?
Kolega jafi kiedyś tłumaczył, że chodzi o dźwięk.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

jafi

Cytat: Kangie w Wrzesień 15, 2021, 08:58
Fajna maszyna. Tylko czemu na podłodze? Czyżby stolik w modernizacji?
Kangie: jeśli masz odwagę zestaw swój gramofon (inne elementy zestawu także) na podłogę i posłuchaj co się stanie.
Moje stoliki są albo sprzedane, albo stoją nieużywane:)

jafi

Albinoni, Boccherini, Corelli, Tartini
"Italienische Meisterwerke" czyli włoskiego baroku ciąg dalszy. :)
Gra izraelska orkiestra kameralna Ramat-Gan-Kammerorchester - utworzona w 1954 roku.



wiki

Cytat: jafi w Wrzesień 15, 2021, 09:20
Cytat: Kangie w Wrzesień 15, 2021, 08:58
Fajna maszyna. Tylko czemu na podłodze? Czyżby stolik w modernizacji?
Kangie: jeśli masz odwagę zestaw swój gramofon (inne elementy zestawu także) na podłogę i posłuchaj co się stanie.
Moje stoliki są albo sprzedane, albo stoją nieużywane:)

Jafi, moim zdaniem, u Ciebie robi robotę podłoga wyłożona płytkami.....
Gdyby to były deski lub panele to kto wie czy stolik na kolcach nie byłby lepszy....

A gdybym miał swój własny pokój do odsłuchów to już dawno sprawdziłbym Twoją teorię.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A tak w ogóle to fajne masz te płyty....😀
Ja za mało słucham poważnej.... stety albo niestety.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

#15896
Cytat: jafi w Wrzesień 15, 2021, 09:20Kangie: jeśli masz odwagę zestaw swój gramofon (inne elementy zestawu także) na podłogę i posłuchaj co się stanie.
Moje stoliki są albo sprzedane, albo stoją nieużywane:)
Jafi, od czasu do czasu miewam odwagę i kto wie czy przy najbliższym odsłuchu analogowym tego nie zrobię.

A powiem Ci, dlaczego takich eksperymentów nie robię:

1) Wyznaję zasadę "higieny gramofoniarskiej" podobną do tej którą uznawał Św.P. Piotr vel. Stary Audiofil - która mówi, że gramofon powinien być tak ustawiony, żeby mieć do niego jak najlepszy i jak najszybszy dostęp. Należy obserwować igłę, bo jej zachowanie dużo mówi o ustawieniach. Klęcząc na podłodze bolą kolana, jak i można rozpruć spodnie w kroku.

2) Oryginalne stopki gramofonu Micro Seiki DD-40 oraz stopki Audio-Technica AT-605 które zastosowałem w swoim gramofonie DIY były opracowywane przez inżynierów. Ich budowa świadczy o tym, że rozumieli co robią i po co to robią. Stopki tłumią drgania w szerokim zakresie, bo są zbudowane z materiałów tłumiących drgania, a ściślej - z materiałów rozpraszających drgania i zamieniających je w ciepło. Materiały materiałami, ale projekt robi robotę.

3) Miałem kilka stolików. Jeden z nich miał blat pływający osadzony na 3 szt. wibroizolatorach Elesa+Ganter z gumą o twardości 40 stopni Shore A, poprzednie miały 55 stopni Shore A. Bawiłem się też płytami z MDFu i grubej sklejki liściastej kanadyjskiej. Zdanie sobie wyrobiłem.

4) Kolców w gramofonach nie uważam. Nie jestem zainteresowany ich testami, bo uważam je za "głupotę". Kolce zostały wymyślone do innych celów.

5) Podłogę mam z grubych desek dębowych klejonych klejem jednoskładnikowym poliuretanowym firmy Sika - do posadzki na wylewce betonowej, pod betonem 4cm styropianu. Całość odizolowana od ścian budynku (dylatacja). Jednak jak przydzwonię głośno, to podłoga potrafi zareagować. Mam na niej gruby wełniany dywan i tylko on pomógłby wygasić pasożytnicze drgania.

6) Miałem kiedyś plan projektu i wykonania półek na gramofony - półek zawieszanych na ścianach, ale obecny stół który mam w zupełności spełnia moje oczekiwania co do dźwięku i co dla mnie ważniejsze - spełnia walory użytkowo-ergonomiczne.

jafi

Kangi: bawiłem się urządzeniami antyrezonansowymi całe lata.
Było tego wiele: stopki, platformy, stoliki itd.
Spróbowałem swoich sił w opracowaniu własnych rozwiązań. Nawet byłem z nich dumny.
Aż po wielu latach doszedłem do takiego punktu: nic nie podkładam, a urządzenia stawiam na podłodze.
Gdybyś porozmawiał ze mną jakieś 7 lat temu o tych wszystkich ustrojstwach, to z pewnością chętnie bym taką rozmowę podjął. A tak - to już było.
Pokonałem długą drogę by być, gdzie jestem.

GB

Paczka z Japonii. Całe 8,5pln vatu i cła, niech im będzie.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Kangie

Cytat: jafi w Wrzesień 15, 2021, 12:54Pokonałem długą drogę by być, gdzie jestem.
Rozumiem, szanuję i absolutnie nie kpię z Twojego podejścia. U mnie to się nie sprawdzi, inna podłoga i domownicy, którzy chodzą po całym mieszkaniu.
Możliwe, że kiedyś wypróbuję podłogi pod gramofony, jednak mogę mieć problemy z kablami. Mam je ustawione dość pieczołowicie, sygnałowe i głośnikowe z dala od zasilających, a jak mają się krzyżować to staram się utrzymać kąt prosty między nimi.
Jafi, śledzę Twoje zmagania z muzyką i nie przechodzę obok obojętnie!