Chiński klon Dartzeel nhb-108

Zaczęty przez wiki, Wrzesień 04, 2020, 18:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bedford

Odpowiedzi jak widać nie ma , bo nie może być.
Zwracam się zatem do moderacji o usunięcie zaśmiecającego wątek wpisu Gerwazego razem z tym kretyńskim obrazkiem powyżej. Ten obrazek krąży po necie od wielu lat. Ktoś sobie spreparował taki kondensator , puścił to w obieg z sugestią o chińskich podróbkach i jest to bezmyślnie powielane. Jak widać tutaj też. Ktoś kto wkleja takie bzdury niech się przez sekundę chociaż zastanowi , czy to naprawdę mógłby być pomysł na działalność zarobkową. Niech sobie pomyśli nad pracochłonnością i kosztami wykonania czegoś takiego. Zupełny nonsens.


Bedford

To zupełnie inna sprawa.
Tak się robi przy renowacji bardzo starych urządzeń  żeby zachować ich oryginalny wygląd. Nie wyrzuca się wtedy tych wielkich padniętych kondensatorów ,  które są przeważnie wyeksponowane na zewnątrz chassis , tylko odcina się ich piny i lutuje w układ  nowe tej samej pojemności o miniaturowych rozmiarach. Wzmacniacz wygląda wtedy tak jak oryginał chociaż w układzie pracują nowe kondensatory.

tomcio

Spoko.
Chodziło mi tylko o to, że to ani żadne koszty ani pracochłonność.  8)
T

Bedford

W przypadku jednej sztuki - owszem , ale co to ma do rzeczy. Czy w tym co sugerował obrazek  chodziło o jedną sztukę , czy działanie na większą skalę. 

Bedford

Koszty takiej operacji choć jednostkowo niewielkie , przewyższają wartość produktu finalnego. Do tego dochodzi pracochłonność. I to miałby być pomysł na działalność? Czy trzeba tłumaczyć , że to nonsens?

wiki

Dziś, jak dobrze pójdzie, testy odsłuchowe pomiędzy końcówka mocy + przedwzmacniacz kontra integra Sansui 9xx.
Zobaczymy co się zadzieje.....😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Jeden z moich kolegow sobie zmienił Sansuja 7xx na 9xx....😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Czyli że wreszcie pokażesz to co chowałeś po kątach przez ostatnie tygodnie, nie reagując na prośby. Nareszcie 😀.

A Sansui to alfa 907, czy x911?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Grudzień 04, 2020, 16:35Czyli że wreszcie pokażesz to co chowałeś po kątach przez ostatnie tygodnie, nie reagując na prośby. Nareszcie 😀.
Po kątach chowam co innego....
Na razie jest w SPA ..... 😀 Jak podłączę to się pochwalę....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Pboczek w Grudzień 04, 2020, 16:35A Sansui to alfa 907, czy x911?
A kolega miał Sansui AU Alfa 707XR.......
Kupił Sansui AU Alfa 907 NRA....

Siedzimy sobie i słuchamy..... Raz Chińczyk raz Japończyk..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Tak sobie stoją.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Ładny wzmacniacz. I jak wypada porównanie tylko proszę opis szczegółów nie zdawkowe lepiej gorzej?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

A napędzamy takie cuda.... z jaskółkami na łbie..... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tomasz_pianista

O jakie fajne bałwanki:)

Fajne klocki, nigdy nie miałem Sansui, ale zawsze korciło.
Grupa ratowania poziomu.

Piterski

Fajne kolumny ale dość prądożerne.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Nic się nie dowiemy, jakaś amnezja?  ???
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Wczoraj musiało być mocno. Końcówka dostała po dupie i wiki nie chce się przyznać albo nikt nic nie pamięta. ::)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Szukam czasu na opis....
Spoko, spoko, coś napiszę...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Taaak....
Wczoraj było lepiej........ na secie chińskim, klon Dartzeel Nhb-108 i preamp Lite Audio Ls26....
Piterski zaraz mnie..... aż się boję co.....  ;)

Jak zauważyliście do napędzenia były bardzo ciężkie (nie waga) kolumny B&W....
Ładne, ciężkie i do wczoraj nie grające u kolegi....
Jego stary Sansui AU Alfa 707XR po prostu nie dawał rady tym kolumnom. Trochę się zawiodłem na tym wzmacniaczu.
Ale chyba niesłusznie, bo to nie były kolumny dla niego.
Kolega zrobił krok do przodu i kupił  Sansui AU Alfa 907 NRA.
Posunięcie było słuszne bo kolumny odrzyly i wreszcie poczułem, że można przy nich fajnej muzyki posłuchać.
Właściciel tak był najarany zakupem, że mimo, że set chiński był lepszy to praktycznie cały wieczór słuchaliśmy na Sansui. A szkoda bo przedwzmacniacz i końcówka grała krótko i się nawet nie rozgrzały aby pełnię dźwięku rozwinąć.
Pomimo to bardzo rozumiem nabywcę..... Po prostu nowa zabawka.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Tak trochę pogadaliśmy o kosztach.
I tu okazuje się, że na obecne czasy to są to porównywalne wydatki.
Owszem pre i końcówkę kupuje się taniej. Ale aby ten set tak grał jak gra dziś trzeba było sporo włożyć do środka.
O przedwzmacniaczu opisywałem w innym wątku (choć mieliśmy przedwzmacniacz nie mój i on jest w paru szczegółach uboższy od mojego).
Natomiast w Dartzeelu wymienione zostały kondensatory zasilające na Mundorfy śrubowe (plus boczniki 100uF MPK Miflexa) i gdyby nie ten zabieg to przegrałby z Sansui 907.
.
.
.

Jakie różnice S (Sansui) kontra DL (Dartzeel plus pre Lite)?
No w poezji to ja się nie rozpiszę.... 😀
Gdybysmy posiłkowali się prasowymi określeniami to DL był tak o pół klasy lepszy od S.
Najwięcej dzieje się na średnicy, w S jest ona suchawa, gitary akustyczne takie sztucznawe (struny gitar), w DL wyczuwało się plastykę dźwięku i naturalność, wierność oddawania instrumentów klasycznych.
Wysokie na DL były jakby trochę cichsze (lub bardziej naturalne) ale lepiej wybrzmiewały, więcej planktonu pokazywały.
Bas na S trochę się dusił, brakowało mu sprężystości, trochę się snuł.
O przestrzeni nic nie napiszę bo za krótko porównywaliśmy aby coś wychwycić.
To co słyszałem to dla mnie była porównywalna.

Te różnice były niewielkie, więc spokojnie mógłbym z takim Sansujem żyć.
Zresztą cały wieczór słuchaliśmy i całkiem fajnie to brzmiało....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Opis bardzo wstrzemięźliwy :P ;D

Może warto w tym Sansui przyjrzeć się kondensatorom posprawdzać prądy itp.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Grudzień 05, 2020, 23:35Opis bardzo wstrzemięźliwy 
Starałem się jak mogłem... 😀
Cytat: Piterski w Grudzień 05, 2020, 23:35Może warto w tym Sansui przyjrzeć się kondensatorom posprawdzać prądy itp.
O głównych kondensatorach mówiłem właścicieliwi ale chyba nie będzie nic robić.
Natomiast prądy podobno ustawiał sprzedawca. Ma jakąś kolekcję Sansui więc chyba można mu wierzyć.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

#74
Eee, :) dobry opis, wszystko wiadomo.  :np:
Ten Sansui to nie w ciemię bita integra, 160W, DF 150. Co to za kolumny, tylko do końcówek?  ???

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite