Motoryzacja. Dlaczego debile wybierają zawsze konkretne marki?

Zaczęty przez Therion, Wrzesień 20, 2020, 10:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102


winylowy_luke

No i powiedzcie, czy nie jest to jakaś choroba umysłowa? :o ???

rudy-102


traumeel

Jeśli przypatrzymy się statystykom wypadków w weekendowe noce, to też na poczesnym miejscu bmki (oraz inne niemieckie marki).

Kapitan Bomba

Typowi właściciele ;)
...Jak powiedział Sofronow.



Therion

Też na to zwrocilem uwagę.

Zresztą, dziś bylem świadkiem gdy drugie bmw chciało zrobic to samo na pl Konstytucji Zablokowali go skutecznie i ostatecznie odpuścił.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

masza19

W Łodzi kierowca BMW pędził jak oszalały ulicą Rzgowską. Przy Dąbrowskiego zamiast podążać za znakami pojechał po torowisku i staranował volkswagena passata. Cztery osoby zostały ranne. Kierowca passata w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy, zmarł.


https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lodz/w-lodzi-pijany-kierowca-bmw-zabil-czlowieka/n506ecp?utm_source=fpfakt&utm_medium=social&utm_campaign=fanpage&fbclid=IwAR2fXBupw6yHwesH110_6Xosog_Sp7f9Y7ebaRIMDstIRTMk-5ejXyNjOiM

frywolny trucht

E tam. W Rosji jest jazda. 20- letni kierowca. X3. 5 trupów. Na ostatnim zdjęciu jest ciało dziewczyny. Tam, z prawej strony krzyża. Trochę pofrunęła.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Przy czym to może być przejściowa "moda". Jak elektryki dostają po 200-300 KM i zaczną tanieć... może być dziwnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19

Wtedy będą się rozpierdalać ale po cichu.
Tu chodzi o znaczek a nie co go napędza...


frywolny trucht

BMW profilując auta tak, żeby najmocniejsze Renault było niewiele mocniejsze jak najtańsze BMW, a BMW jeszcze promuje sportowe właściwości- samo się określiło. Przy czym czytam, że właściciele Audi gonią tych od BMW. Kupują samochody bez kierunkowskazów, zachowują się chamsko, prowokacyjnie i szukają guza. W sensie drzew, które nie chcą być gumowe.

Obecnie Peugeot 3008 hybrid 4X4 ma 300KM. To jest pewien absurd i nowe otwarcie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19

Na szczęście skończył mi się leasing audi i więcej juz tej marki nie tknę  ;D
Czułem się w tym jak burak  :o

vasa

Cytat: masza w Październik 27, 2020, 21:04
Na szczęście skończył mi się leasing audi i więcej juz tej marki nie tknę  ;D
Czułem się w tym jak burak  :o
I co teraz [emoji527]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


vasa

Cytat: masza w Październik 27, 2020, 22:23
"Bogatszy" o ok 100k ;)  ;D
Rany kota. Ile to można istotniejszych potrzeb zaspokoić ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

Ale bez kółek, gwiazdy czy śmigiełek czujesz się jak ubogi Niemiec :)

Żartuję. To tylko my tak mamy, że oceniamy się po samochodach.

Kolega ma A6. Kupił nowe. Nie wydaje się bogaty, wiec sie zdziwiłem, ale extra. Gratulacje. Jakis czas temu sie dowiedzialem jaka to wersja - w kiju i szmacie. Wziął w leasing podstawę minus rabat. Wyszły nieduże pieniądze. Ale A6. Moze ma to jakiś sens. Nie wiem.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Tych sensów może być całkiem sporo. Co człowiek to sens. Mój sens polegał na tym, że kolana skrzypią, dupa ciężka, a do tego hybryda wydała się interesującą alternatywą dla klekota. Na którego zapewne byłbym skazany ze względu na masę i gabaryty auta ( czytaj spalanie). Żona nie czuła większego sensu w zmianie auta, a mój wybór wydał jej się zbyt luksusowy. Długo jeździła 10- letnią kijanką na spotkania, żeby nie kłuć :) Czy można kłuć Toyotą? Ku memu zdumieniu słyszałem, że parę osób gryzie. Dziwna sytuacja  :o Gdyby to było coś świętej trójcy- pewnie nigdy by nie wsiadła z tego zażenowania. Gdzie tu sens? :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

No pewno, że ma. Dostał estetyczny, przestronny, wygodny i niezawodny samochód. Nie każdemu zależy na skórze z krokodyla na kierownicy, monitorze na kokpicie i wodotryskach.

Mam wrażenie że dzisiaj wszyscy oceniamy siebie po tym ile mamy, choć twierdzimy że to nie ma znaczenia. A to jest normalnie nie przyzwoite, wzmacnia próżność z której szydzimy, o ile dotyczy innych.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

traumeel


vasa



Cytat: Pboczek w Październik 28, 2020, 11:29Mam wrażenie że dzisiaj wszyscy oceniamy siebie po tym ile mamy,
Raczej po tym co mają inni [emoji6]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Cytat: traumeel w Październik 28, 2020, 11:38
Cytat: Therion w Październik 28, 2020, 10:08to wersja - w kiju i szmacie
Was?
Objaśnij proszę bo nie rozumiem.  ???

Skrzynia manualna i tapicerka szmaciana. Spodziewam się, że bez kierunkowskazów ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93