Diora aws504 + edifier 2730

Zaczęty przez rpo, Grudzień 04, 2020, 15:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

rpo

Czy jest możliwe podłączenie tego wzmacniacza do monitorów?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Piterski

Nie lepiej podłączyć do tych monitorów bezpośrednio źródło?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rpo

Czekam na gramofon, chciałem narazie tak go połączyć a później wymienić głośniki

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Piterski

Teoretycznie możesz chyba wyjść poprzez pętlę magnetofonową kablem RCA na monitory. Nie wiem tylko jak one się łączą ze sobą bo na tylnej ściance są dwie pary przyłączy Cinch.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Dajcie jakieś zdjęcia to napewno wymyślimy jak to zdrutować.  ;)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

rpo

Proszę

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


frywolny trucht

Z mojego punktu widzenia ten amplituner jest do wyrzucenia. Gramofon z wbudowanym pre i po sprawie. W innych przypadkach źródłem może być komórka. Obsłuży serwisy steamingowe, pliki muzyczne, stacje radiowe itp. Szkoda miejsca i prądu na drutowanie tego ampliwzmaka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Jak Moderator tak pisze, to inaczej nie będzie. Amen.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

rpo

Ok, dzięki za pomoc.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


rpo

Czy znajde jakiś wzmacniacz na początek do 300zl żeby podłączyć te głośniki? A później jakieś inne.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Piterski

Zaraz, chwileczkę ::)
Jesteś właścicielem tego wzmacniacza i kolumn czy zamierzasz go dopiero kupić?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Przecież to tzw głośniki aktywne, mają w sobie wzmacniacz. Nie potrzebujesz żadnego innego. Chyba, że przedwzmacniacz gramofonowy, bo gramofon daje z siebie sygnał słaby i wymaga tzw korekcji RIAA. Jak kupisz gramofon z taką korekcją/ wzmocnieniem- nie potrzebujesz zewnętrznego wzmacniacza. Tylko źródło dźwięku i te kolumienki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Frywolny wszystko racja pod warunkiem, że kolega nie ma Diory. Jeśli już ją ma to dlaczego nie ma zacząć od niej i jej wbudowanego phono?
Ja zaczynałem od Diory i Bernarda z MF104.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rpo

Czekam na gramofon Sony ps-x35. Ten wzmacniacz kurzy sie już ileś lat u mnie a te edifiery stoją i grają. Chciałem je sprzedać i kupić jakieś kolumny podłączając do tej diory. Po jakimś czasie wymienilbym też wzmacniacz.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


frywolny trucht

Piterski@ bo to złom? Bo pre wbudowane w gramofon będzie podobnie wyrafinowane? Chyba, że chodzi o jakiś gramofon z lat 80-tych za stówkę. No to ten nie będzie miał pre. Trza drutować. REC OUT, TAPE OUT, pytanie jak wzmak zniesie brak podłączonych kolumn? Nie wiem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Tak myślałem i tak zrób. Sprawdź tylko dlaczego kolumny mają dwie pary wejść liniowych, z wzmacniacza wyjdziesz sygnałem przez pętlę magnetofonową.
Potem stopniowo wymienisz sprzęt na lepszy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Nic nie trzeba drutować i niczego rozpinać, a na pewno nie wychodzić sygnałem z pre out bo przesteruje kolumny.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Idealny, geometryczny szpagat. PRL-owski amplituner, w którym nic nie działa jak trzeba. Wtedy nie działało, a co dopiero teraz, po latach. Komputerowe głośniki na biurko, ze swoim wzmacniaczem, które służą do podłączania źródła, a nie wzmacniacza. I gramofon.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rpo

Czyli ta diora + kolumny do 800zl nie ma szans zagrać lepiej niż przedwzmacniacz z tymi monitorami?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Piterski

rpo, Diora może Ci w tym wypadku zadziałać jako przedwzmacniacz gramofonowy i nic Cię na obecną chwilę nie kosztuje.
Następnie to trzeba pomyśleć o nowym systemie czyli nowy wzmacniacz i klasyczne pasywne kolumny.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

audiokawosz

#20
Ja bym tą Diorę po pierwsze  odkurzył w środku . Później wypucował z zewnątrz i sprzedał za godziwą kasę . Unitra ma wyznawców . Tak jak Ci pisał Frywolny nie ma sensu rzeźbić . Sprawdź po ile te Diory chodzą. Wcale bym się nie zdziwił jak byś w tej cenie kupił jakiś wzmacniacz z lat 80 tych.

Edit . Właśnie sobie zobaczyłem Twoje kolumny . Wyglądają naprawdę fajnie . To mezalians dla nich łączyć je z tą unitrą . Kup Gramofon z wbudowanym pre tak jak Ci Arek pisał . Za kasę za Diorę kupisz sobie płyty.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

rpo

Ok, zobaczę co z tą diora. Na razie zamówiłem przedwzmacniacz, poczytam forum i wtedy coś wybiorę.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka