Unitra. Reaktywacja.

Zaczęty przez rudy-102, Czerwiec 16, 2023, 12:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: dyletant w Czerwiec 16, 2023, 20:53
Disign tego wzmacniacza przypomina mi kaseciaka Unitry bodajże Deck7010 w wersji srebrnej. Chyba ktoś biura projektowego taki jeszcze ma i brakło wzmacniacza.
Eee. Akurat wzornictwo jest bardzo fajne. Mi się podoba. Yamaha kilka lat temu wyjechała z podobnym.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 16, 2023, 21:00
Cytat: dyletant w Czerwiec 16, 2023, 20:53
Disign tego wzmacniacza przypomina mi kaseciaka Unitry bodajże Deck7010 w wersji srebrnej. Chyba ktoś biura projektowego taki jeszcze ma i brakło wzmacniacza.
Eee. Akurat wzornictwo jest bardzo fajne. Mi się podoba. Yamaha kilka lat temu wyjechała z podobnym.
Właśnie, to rzecz gustu....
Ja też lubię te wajchy pionowe..... 😀
Mam nawet w jednym wzmacniaczu Kenwood Model 600.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

SBB

W jaki sektor rynku jest kierowana ta oferta? Audiofil nie kupi, a zwykły Kowalski tym bardziej. Nie wróżę powodzenia Unitrze.

dyletant

Mi też się podobają 8). Może trochę w innym wykonaniu np duże wskaźniki wz lat 1980 Technics, Onkyo czy subtelne zielone w Radmorze.

Swoją drogą ciekawe jak te Untry grają. Cena na początek trochę zniechęca a koncept przypomina coś (niczego nikomu nie ujmując) z pokroju filatelistyki "zapłacić sporo aby mieć całą serię".

Fajnie, że chłopaki próbują.

Old Man Kensey

Dzięki za zdjęcia, szczególnie to z cd w wersji na desce jest wyjątkowe.
Trza zatem poczekać, aż będzie w sprzedaży, i sprawdzić samemu. Ja tam żadnym "testerom" nie ufam, za pieniądze oni wszystko napiszą.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Flip Back


miniabyr

Oby im się wszystko udało ! Kibicuję. Niestety to trudny rynek i bardzo wymagający. Przeglądałem opinie ludzi , którzy zareagowali na powrót Unitry- sporo pozytywnych opinii . Niestety sporo jest też pustego jadu. Unitra mam jeden atut - sentyment. Trochę to przypomina inną firmę , która ponownie wskrzesza swoją markę-brytyjski Leak .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

SBB

Nie można się zachwycać znając cenę tego sprzętu.Nie jestem aż tak sentymentalny.Nic z tego nie będzie, trzeba być realistą, w obecnej sytuacji gospodarczej.

Moriarty

Cytat: SBB w Czerwiec 18, 2023, 16:03Nic z tego nie będzie, trzeba być realistą, w obecnej sytuacji gospodarczej.

Też mam obawy, że czasy nie sprzyjają takim debiutom. Życzę jak najlepiej, ale start może być trudny. Z drugiej strony panowie mówili, że podobno jest spora grupa kibicujących im miłośników marki, niektórzy kupili te urządzenia w przedsprzedaży. Ma być dla nich specjalna ceremonia odbioru sprzętu w siedzibie firmy, w ramach podziękowania. Miły gest.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

marekw 76

Wzmacniacz i CD wizualnie podobają mi się.
Kolumny jakoś nie.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n


jjacek

Dobry komentarz ... chyba nic dodac nic ujac.


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !



christo

Cytat: miniabyr w Wrzesień 27, 2023, 21:20
A ja im bardzo kibicuję !
Ja też im kibicuję i bardzo chętnie posłucham zestawu. trochę szkoda, że poskąpili szczegółów technicznych dot. gramofonów zwłaszcza, że piszą:
Cytat: https://unitra.com/produkt/GSH-630Ponieważ nie znaleźliśmy silnika gramofonowego, który spełniałby nasze oczekiwania, sami od nowa zaprojektowaliśmy napęd bezpośredni o fantastycznych parametrach redukcji współczynnika kołysania obrotów (wow and flutter) czyli zwiększenia ich stabilności.

Niezadowoleni z ramion dostępnych na rynku, od nowa zaprojektowaliśmy również nowe ramię R10 - od teraz flagowe ramię gramofonowe Unitra, wyróżniające się fantastycznym wyglądem oraz parametrami fizycznymi. W pełni manualne użytkowanie daje pełną satysfakcję obcowania z płytą winylową.
Nie wiemy jaki wow & flutter osiągnęli, nie wiemy też jaki jest S/N. Myślę, że gdyby to były wartości wybitne nie omieszkali by się tym pochwalić.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Flip Back

Trzeba kibicować i wspierać lokalnych producentów. Trzymam kciuki. 

Pboczek

Trzeba kibicować o ile to gra jak powinno za oczekiwane przez producenta pieniądze i nie klęka po jakimś czasie.

Mieliście okazję posłuchać?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite