EAR - Tim de Paravicini.

Zaczęty przez Pboczek, Marzec 19, 2021, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Trafił do mnie dzisiaj na posłuchanie EAR 869. Żeby rozładować napięcie poprzedzające odpalenie tego sprzętu, pomyślałem, że założę wątek. Będzie to moje pierwsze, dłuższe spotkanie z lampą, więc opisy mogą nie być odpowiednio porównawcze. Na stałe słucham na mosfetowym tranzystorze Sansui 607 Mos Premium z 1991 r. i jestem osłuchany wyłącznie z integrami tej firmy. Z racji że lampy dotychczas słyszałem jedynie dwukrotnie, przy okazji zakupu kolumn :D, jest podekscytowany tym co za chwilę odpalę w pieczarze.  :D

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

A jakie kolumny będzie napędzał ten EAR?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Zagra sobie ten Ear z Focal Mini Utopia, krzemowym pre Lehmann Decade, Thorens TD 318 z AT OC9 II.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

To będziesz mógł się przekonać jak dźwiękiem/urokiem lampy 300b napędzić Mini Utopie  :)
A 300b zapewne by ich nie uciągnęła.

Pboczek

Zaraz, zostawiam dzieci, żonę, dom i lecę do pieczary słuchać co za dźwięk z tego wyjdzie.  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Ciekawym jaka różnica będzie.....
I co wg Ciebie wygra.....

Zdawaj relacje..... czekamy.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Sam będziesz słuchał, czy masz jakieś towarzystwo wspierające?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Pboczek w Marzec 19, 2021, 19:16Trafił do mnie dzisiaj na posłuchanie EAR 869
A to jest wzmacniacz, czy końcówka mocy?
Bo piszesz, że podłączysz przez przedwzmacniacz....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19


wiki

Cytat: masza w Marzec 19, 2021, 19:48
I to i to  :)
Czyli wzmacniacz z rozdzielonym wyjsciem/wejściem?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19

Wzmacniacz, który może pracować jako integra (ma swój wbudowany preamp) lub jako końcówka mocy.
Możesz podłączyć zewnętrzne pre z ominięciem wbudowanego.

Kapitan Bomba

Wydaje mi się, że chodzi  tu o pre do gramofonu.
...Jak powiedział Sofronow.

wiki

Wkleję zdjęcia zapożyczone z internetu.....😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Ładny jest.

Ear zamierzam sprawdzić dzisiaj w wersji zintegrowanej, a później jako końcówki - tak słucham z Sansuja.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

W kwestii formalnej zanim odpalisz... Jesteś przygotowany na wydatki?  ;D ;D ;D

Pboczek

Dystrybutor, kategorycznie zabronił mi podłączeń bez zgodności fazowej. Muszę jakoś ogarnąć, te prądy. :D

Wydatki?  ;D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Na razie wpięte zgodnie z oznaczeniami fabrycznymi fazy, z jednej listwy.
Nigdy nie wkładałem kabli kolumnowych do wzmacniacza luzem, bez dokręcania. Tutaj jest to w instrukcji użytkownika.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Zrobione, tzn. włożone i trzyma się pewnie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19


vasa

Cytat: Pboczek w Marzec 19, 2021, 22:12Słuchamy 
Jak Ty tego słuchasz?
Nie musisz kłaść płyty na talerzu gramofonu ? :o ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Zapomniałem się w tym słuchaniu.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Na dzisiaj koniec.

No, gra😀.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite