EAR - Tim de Paravicini.

Zaczęty przez Pboczek, Marzec 19, 2021, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

jafi

Trochę szkoda, że nie dane nam było wspólnie porównać EAR Phonobox do Husaria, ale wtedy zawiódł kabel IC od gramofonu. Trzeba było się przesiąść na odtwarzacz CD.
Faktem jest, że udało się dobrze skonfigurować system w nowym, większym pomieszczeniu - bez tych wielu ograniczeń z poprzedniego.

Ciekawe jak zagra topowy lampowy przedwzmacniacz gramofonowy EAR 88PB?
Czekam na zamówienie - EAR robiony jest wyłącznie na zamówienie - już wystarczająco długo (6 tygodni).
Muszę dopytać.

sheykk

Jacku zawsze jesteś u mnie mile widziany.

jafi


sheykk

Cytat: vasa w Lipiec 06, 2021, 21:12
Cytat: sheykk w Lipiec 06, 2021, 20:36
Długo się ciągnie słuchanie.
2,5 miesiąca i osłuchałem phonoboxa vs husariaa.EAR 8L6 wzmak ,patefon yamaha GT 2000, wkładka sensitive sound art majestic(ruska) .
A o wkładce nic nie napiszesz?

[emoji486][emoji1660]


Cytat: vasa w Lipiec 06, 2021, 21:12
Cytat: sheykk w Lipiec 06, 2021, 20:36
Długo się ciągnie słuchanie.
2,5 miesiąca i osłuchałem phonoboxa vs husariaa.EAR 8L6 wzmak ,patefon yamaha GT 2000, wkładka sensitive sound art majestic(ruska) .
A o wkładce nic nie napiszesz?
Vasa moje doświadczenia z wkładkami to w zasadzie tylko Ortofon Salsa ,jak dokonała żywota to zakupiłem hurtowo kilka rosjanek.Grają dla mnie super.
Czerwona Splash x3(najtańsza)pokazuje taki żywioł ale nie gubi się na AC/DC nie ma problemu z Milesem,Kraftwerk i Pavarotii dobrze brzmi.
Art Majestic to seria wyżej i to słychać wszystko jest lepsze  a przede wszystkim taka kultura grania (nie piszę o jakimś uładzeniu dżwięku ,uśrednianiu czy eksponowaniu jakiegoś pasma tu nic nie wyłazi przed szereg.
Art Dark (najdroższa i najwyższy model wg.katalogu z tej serii) ma głębszy bas ,niżej schodzący pokazuje jeszcze więcej planktonu i szczegółów( nie to że jazgotliwa) i słuchając jazzu jest super a nawet super-super ale jak na talerzu położę Floyda czy Crimson czy inne wokale to bardziej przemawia do mnie Majestic zarówno w rocku jak i jazzie(z muzyki poważnej mam może 30-40 płyt i trudno mi się odnieść).
Ten opis nie może i nie jest porównaniem do innych wkładek bo po prostu jak napisałem wyżej nie słuchałem u siebie w domu innych (salony audio i temu podobne się nie liczą).Co do technicznych spraw to jestem raczej mały" bolo "(rezonanse,pomiary itp.)Jak czytam Twoje wypowiedzi ,Piterskiego,Frywolnego i innych forumowiczów (by nie wymieniać wszystkich)o ustawianiu gramofonu to jestem pełen podziwu i chowam się do swojej norki(teraz nowej trochę większej).
PS.
Wypożyczył mi kolega płyty z epoki ROBINA TROWERa (o ile dobrze kojarzę to gitarzysta z Procol Harum) jak te blusowe,gitarowe granie (zupełnie inne niż PH) brzmi i świetna muzyka.Jakaś taka synergia(tzn.zajefajnie się tego słucha) wzmak Ear + Husariia + Yamaha.
A jeszcze zamieszczę zdjęcie wlutowania tragedii estetycznej kabla do ramienia gramofonu ,kabel mogami gitarowy okazał się za gruby i maskownica nie może go przykryć.(NIC TYLKO PŁAKAĆ)









JuG

Do EAR-a 8L6 dołączył inny członek rodziny - EAR 869. 8) Też ciężki jak cholera. Ciekawe jak zagra.

jafi

Cytat: JuG w Sierpień 08, 2021, 16:13Też ciężki jak cholera.
Bo kto wymyślił czwarte piętro bez windy:)
Ale dałeś radę!

vasa



Cytat: jafi w Sierpień 09, 2021, 12:42Bo kto wymyślił czwarte piętro bez windy:)
Ale dałeś radę!
Chyba ja [emoji45]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Cytat: vasa w Sierpień 09, 2021, 21:09Chyba ja
Też zrozumiałe;)
Co łatwo przychodzi jest mniej cenne...
A tu proszę: nie dość, że wniósł na czwarte piętro, to jeszcze ładne zdjęcia zrobił.
Teraz wzmacniacze mają równe szanse, bo tak samo w pocie czoła targane na górę:)

GB

Cytat: jafi w Sierpień 10, 2021, 07:58
Cytat: vasa w Sierpień 09, 2021, 21:09Chyba ja
Też zrozumiałe;)
Co łatwo przychodzi jest mniej cenne...
A tu proszę: nie dość, że wniósł na czwarte piętro, to jeszcze ładne zdjęcia zrobił.
Teraz wzmacniacze mają równe szanse, bo tak samo w pocie czoła targane na górę:)
A ten wzmacniacz to ze 100kg waży?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

jafi

"Tylko" 24 kg + opakowanie. Mało nie jest dla jednego człowieka 50+ ;)

jafi

Dzisiaj intensywnie zajmuję się przedwzmacniaczem EAR 868 PL.
Dokładnie tym egzemplarzem na którym pograł u siebie vasa.

Na początku miałem dziwną minę.
Może przesiadka z Vinius Audio TVC-03 tak zabolała?

Zabrałem się za osłuchiwanie: a to polaryzacji, a to bezpiecznika. Do przodu...
Wyjścia na końcówkę są 2. Ustaliłem które lepsze.

Następny krok: zdjąłem pokrywę obudowy - pokaż co masz w środku.




jafi

Dobrze: pora na lampy.
Na pokładzie są 4 sztuki ECC88 z oznaczeniem firmowym.
Nauczony doświadczeniem ze starszego brata EAR 912, gdzie również zastosowano ten typ lamp sięgnąłem po zamienniki: radzieckie 6N1P z 1989 roku. Nawiasem mówiąc mam jeszcze 6N1P z innego rocznika (1970).
Użyłem młodszych. Zasada, że im starsze tym lepsze tu się nie potwierdziła. Należy słuchać. :)

Słucham.

jafi

Tu oryginalne lampy (nie wkleiło się zdjęcie):

jafi

Bez wątpienia radzieckie zamienniki są lepsze.  :)
Miałem nosa na nosy. ;)

Słuchałem na wymagających nagraniach:
1. orkiestra symfoniczna, wokal żeński, pojawiające się kotły, kastaniety.
2. wokal żeński, fortepian, kontrabas, smyki


wiki

Jafi.... Fajna relacja.... 😀😀😀
Też swego czasu, w moim przedwzmacniaczu lampowym (4 szt. lamp), przesiadłem się na rosjanki stare.... 😀

Trochę tam opisów dałem w wątku o Lite......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jafi

Jeszcze parę myków, o których nie wspomnę, żeby nie być odsądzonym od czci i wiary 8)
i cieszę się z dźwięku. :D
Teraz gram bez pokrywy górnej i powiem Wam, że nie chce mi się jej zakładać, bo może dojrzę jeszcze coś, nad czym można by "popracować".
A może pokrywa zepsuje dobre granie?

lammpagra

Cytat: jafi w Sierpień 26, 2021, 17:38Tu oryginalne lampy

Te oryginalne lampy ecc88 to jakiej produkcji były?

jafi

Trudno powiedzieć jaka firma produkuje dla EAR.
Są opatrzone znakiem firmowym EARa, a z tego nic nie wynika...

Kangie

Cytat: jafi w Sierpień 28, 2021, 10:55A może pokrywa zepsuje dobre granie?
Uważam, że jeśli już, to wręcz przeciwnie. Pokrywa z blachy chroni przed polami magnetycznymi. Najlepszy jest mu-metal, ale i blacha aluminiowa jest OK.

JuG

Słucham tego EAR-a 869 i muszę powiedzieć, że bardzo mi się on podoba. Gra inaczej niż EAR 8L6 - bardziej spójnie, ciepjlej i muzykalniej. Bardzo podobnie do mojego PhaSt-a (na ile pamiętam - słuchając EAR-ów od dawna go nie włączałem).

8L6 gra bardziej analitycznie, z większą separacją instrumentów i stereofonią. Ala mniej barwnie, mniej naturalnie. Czasami zwraca uwagę na mniej istotne rzeczy (np. na jakieś pojedyncze skrzypce w trakcie koncertu fortepianowego :) ). Też gra bardzo dobrze ale inaczej, jakby bardziej "tranzystorowo". Kto co woli. Ja jestem zepsuty SET-ami PhaSt-a więc może dlatego wolę dźwięk 869.  :)

Tych 15W starcza na moje Sonusy. Nawet z Khmer-em Molvaera 869 daje radę. :) Moje "diabelskie" końcówki mają z 18W - też nie mam z nimi problemów z brakiem mocy. W lampowcach dużo zależy od transformatorów wyjściowych. Miałem kiedyś PhaSt-a Retro - niby ten sam schemat, te same lampy co w moim Limited ale z głośnym basem na Sonusach był problem.

Muszę teraz wrócić do swojego PhaSt-a i porównać.

jafi

Czekam na porównanie EAR 869 z zestawem Phasta. 8)

Przyznam, że miałem obawy co do połączenia EAR 869 z monitorami Sonus Fabera.
A tu proszę: chce razem grać mimo 15 Watt i nie trzeba 200 W z tranzystora. ;)


jafi

Spotkaliśmy się z sheykkiem ponownie. :)

Tym razem przyjrzeliśmy się wspólnie EAR Phonobox w porównaniu do phono sheykka.
Ostatnio nie było ku temu okazji: program spotkania pękał w szwach i gramofon był nieczynny (czekał na nowy interkonekt zamiast uszkodzonego).
Co by nie powiedzieć o porównaniu - EAR Phonobox zagrał, a drugi nie.

Dalej słuchaliśmy rosjanek, o których można poczytać w innym wątku.
Ciekawa sprawa, bo droższa grała wg. mnie gorzej. Niby więcej powietrza, ale mniej spójnie z gorszą średnicą.
Na scenie było pustawo, a skraje pasma podbite.
Nazw modeli tych wkładek nie znam, ale sheykk pewnie przyjdzie z pomocą. ;)

vasa



Cytat: jafi w Wrzesień 09, 2021, 21:29
Dalej słuchaliśmy rosjanek, o których można poczytać w innym wątku.
Ciekawa sprawa, bo droższa grała wg. mnie gorzej. Niby więcej powietrza, ale mniej spójnie z gorszą średnicą.
Na scenie było pustawo, a skraje pasma podbite.
Gdybym miał sobie kupić teraz wkładkę bez oddawania nerki to byłaby to właśnie tańsza Rosjanka [emoji4]
Mam nadzieję że firma przetrwa jeszcze wiele lat.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ziko369

Cytat: jafi w Wrzesień 09, 2021, 21:29Co by nie powiedzieć o porównaniu - EAR Phonobox zagrał, a drugi nie.
Co znaczy?
Nie grał...

jafi

Cytat: vasa w Wrzesień 09, 2021, 22:34


Cytat: jafi w Wrzesień 09, 2021, 21:29
Dalej słuchaliśmy rosjanek, o których można poczytać w innym wątku.
Ciekawa sprawa, bo droższa grała wg. mnie gorzej. Niby więcej powietrza, ale mniej spójnie z gorszą średnicą.
Na scenie było pustawo, a skraje pasma podbite.
Gdybym miał sobie kupić teraz wkładkę bez oddawania nerki to byłaby to właśnie tańsza Rosjanka [emoji4]
Mam nadzieję że firma przetrwa jeszcze wiele lat.

[emoji485][emoji377]


Korzystam z okazji i jedną zabrałem do domu, do wypróbowania.