SANSUI - co to za sekta?

Zaczęty przez Pboczek, Marzec 28, 2021, 15:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Dzielone to jest temat którego nie dotknąłem. Z lat osiemdziesiątych miałem piecyk G99X przez moment. Nie spodobało mi się to granie, przekolorowane, pozbawione energii, zbyt gęste. W stosunku do 717 w mojej estetyce, to była degradacja dźwięku. To może wtedy robili dzielone?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Po za tym witam, Kolegę sekciarza U+1F44D. W jakim zestawieniu gra Twoje Sansui?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

MarekB

Witam. Coś tu cicho. 😀
Jako kolejny zafiksowany na Sansui, przyłączam się ze swoim zestawem dzielonym, czyli Sansui B-2105 MOS Vintage wraz z Sansui C-2105.
pozdrawiam Marek

Pboczek

Cześć, a czy możesz napisać z czym to łączysz tzn. jakie kolumny grają i źródło. Najfajniej byłoby oczywiście zobaczyć na fotografii jak to u Ciebie wygląda.  :)

Cicho chyba, bo ludzie boją się przyznawać że słuchają na jakimś tam szajsui ;).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

MarekB

#29
Kolumny to Focal Alto Utopia Be, a źródło to Auralic x4 :), czyli: dac Vega G2, streamer Aries G2, zegar Leo GX i upsampler Sirius G2.
Na zdjęciu B/C-2105 wraz z drugim zestawem dzielonym B/C-2301. Na telefonie witryna obcina zdjęcie, ale na komputerze jest ok.

wiki

Pięknie się ta końcówka prezentuje.... 😀😀😀
I te wskaźniki 👍👍👍
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

O cholercia na wypasie  U+1F44D :).

Słucham na Focalach, Mnii Utopiach ale chodzą za mną takie jak Twoje :D. Super klocki!
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Buuuuuu
Ja nie widzę kolumn.....  :(
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

MarekB

#33
Nie mieszczą się w kadrze.😜 Duży salon, kolumny stoją od siebie w odległości około 5-6m.

wiki

Dzięki...😀
Ładniutkie.....

Kiedyś się do nich bardzo "śliniłem"..... ale drogie strasznie.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: MarekB w Grudzień 03, 2021, 17:58
Nie mieszczą się w kadrze.[emoji12]
Jak grają Ci te focale?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

Wszechstronnie, Utopie to są kolumny które grają wszystko od sasa do łasa.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: GB w Grudzień 03, 2021, 18:01
Cytat: MarekB w Grudzień 03, 2021, 17:58
Nie mieszczą się w kadrze.[emoji12]
Jak grają Ci te focale?
Ja myślę, że dobrze.....
Jakby grały źle to by sprzedał..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

To zdjęcie dobrze oddaje rzeczywistość?
One mają szpary pomiędzy głośnikami?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

MarekB

Z Focali które miałem, najlepiej. Jest mega scena, dobrze kontrolowany bas, naturalna średnica i super wysokie z beryla. Miałem lub jeszcze mam m.in. Kanta 2, Electra 1028Be, Electra 1008Be, Sopra 1, Micro Utopia Be, Aria 926, Electra 907Be.

MarekB

Każdy głośnik ma swoje odseparowane miejsce (komorę). Na dole z przodu szczelina z bass reflexem.

wiki

Cytat: MarekB w Grudzień 03, 2021, 18:11
Każdy głośnik ma swoje odseparowane miejsce (komorę). Na dole z przodu szczelina z bass reflexem.
Chodziło mi o ten prześwit pomiędzy wysokotonowym i średnicą, i wysokotonowym i basem....
Ja widzę na zdjęciu w szparze ścianę, czy tak jest w rzeczywistości?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

MarekB


wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

5-6 m rozstawu kolumn, scena musi być mega duża.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Świetnie się to prezentuje, ale zapytam jeszcze co to za "klocki" te czarne po lewej stronie?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MarekB

Na dolej półce? To końcówka Sansui B-2105 i preamp Sansui C-2105.

wiki

Cytat: MarekB w Grudzień 03, 2021, 20:11
Na dolej półce? To końcówka Sansui B-2105 i preamp Sansui C-2105.
A po prawo też pre i końcówka.....
Które lepsze?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

MarekB

Tak. Po prawej końcówka B-2301 i preamp C-2301. Obydwia zestawy reprezentują całkowicie inne granie. 2105 to MOS-fet,czyli lekko ocieplone, dociążone i zarazem detaliczne granie, a 2301 przeszło 2 razy mocniejszy, to z kolei Bi-polar, pokazujący moc, wigor i szybkość.

wiki

Na którym zestawie częściej słuchasz?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka