Sony TC-765 - magnetofon szpulowy

Zaczęty przez wstach1, Maj 13, 2021, 23:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

wstach1

Witam,
A więc magnetofon przywieziony ze SPA we Wrocławiu. Wyleżał się trochę u Pana Marka w trzeba przyznać zacnym i licznym towarzystwie.
Mechanicznie i elektrycznie jest dobrze, bardzo dobrze uważam. Drewniane boczki wymagają trochę uwagi.
Jakie spostrzeżenia? Ano w '92 oddałem do komisu M2405S grałem na nim z 5 latek i on po prostu... szumiał na 19 mniej na 9,5 bardziej. Na 19 grał ładnie natomiast na 9,5 nie nadawał się do muzyki na taśmach jakie wtedy mogłem kupić.

Sony na LPR35 natomiast... nie szumi ani na 9,5 ani na 19  ;D
Wytłumaczę dlaczego kupiłem 4-slada i w dodatku SONY.
Pierwsze zauroczenie to Revox PR99 taki jak Grzegorza MKIII koniecznie z Małą Stdyjną. To było jak kosztował 1000euro potem Revox B77 koniecznie 2 ślad nie koniecznie z 38 cm/sek. odpuściłem sobie na jakiś czas bo wydawało mi się, że jest drogo.

Poczytałem pooglądałem i zacząłem przekonywać się, że może mi wystarczy 4 ślad

W pewnym momencie zainteresowałem się PIONEERem707 na tyle poważnie, ze byłem już po rozmowie z handlarzem z OLX i dwóch aukcjach w de. Najważniejsze, ze miałem na to przeznaczone 1000 - 1500 euro. Całe szczęście, ze nie kupiłem 707 od handlarza bo on wywalił cenę 8500PLN z tendencją -1000. Za sprzęt z odciętym kablem. Zresztą po naszej rozmowie na OLX pojawił się drugi egzemplarz za 9,2 tysi a reakcja handlarza to 9500.
Problem z głowicami rozwiał moje wątpliwości.

Znalazłem na OLX Sony TC-765. Po rozmowie z właścicielem umówiłem się na oględziny. Gość konkretnie, bez ściemy mówił o stanie i pochodzeniu sprzętu. Tak więc 27 kilo do bagażnika i z powrotem do Łodzi równo 1000 km wyszło.

Dlaczego Sony? - Głowice i cena zakupu. Wygląd? Podobały mi się duże wycieraczki. Nie podoba mi się tor prowadzenia taśmy.
Skok jakościowy do M2405... jak bym miał takiego SONY w szkole średniej....ech.
Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale gonimy króliczka wąchamy taśmę i ciepły magnetofon pachnie jakby perfumami  ;D


Pozdrawiam
Włodzimierz

wstach1

Wymienione elementy
Pozdrawiam
Włodzimierz

GB

#2
Pasek konkretny. Bardzo ładna maszyna. Podaj jakieś dane odnośnie tego sprzętu. Mówiłeś, że nie ma autoreversu, ale czy żeby słuchać drugą tronę trzeba przełożyć taśmę?

Chętnie zobaczyłbym magnetofon w całej krasie z dużymi szpulami.

Jak ma rozwiązane naby?

PS1

Zastanawiam się,  czy taki sprzęt kupujemy my post prl-owe pokolenie, bo wtedy, czegoś takiego nie było- poza kolorowymi folderami - a teraz jest on poprostu dla nas dostępny?

PS2
Mój wraca do SPA.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wstach1

#3
Cytat: GB w Maj 14, 2021, 06:59
Pasek konkretny. Bardzo ładna maszyna. Podaj jakieś dane odnośnie tego sprzętu. Mówiłeś, że nie ma autoreversu, ale czy żeby słuchać drugą tronę trzeba przełożyć taśmę?

Chętnie zobaczyłbym magnetofon w całej krasie z dużymi szpulami.

Jak ma rozwiązane naby?

PS1

Zastanawiam się,  czy taki sprzęt kupujemy my post prl-owe pokolenie, bo wtedy, czegoś takiego nie było- poza kolorowymi folderami - a teraz jest on poprostu dla nas dostępny?

PS2
Mój wraca do SPA.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz


Cześć
Autorewersu nie ma niestety. Wyłącznik działa na napinaczach. Szkoda bo wtedy już taśma wychodzi z toru prowadzenia i trzeba ponownie "nawlekać.
Trafiłeś w sedno kiedyś było co było i mieliśmy tylko "prospekty" od Burrago przez Suzuki aż do SONY, Panaconic...

Jeszcze boczki się regenerują. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

A co będzie leczył Twój AKAI we Wrocławiu?



Pozdrawiam
Włodzimierz

wiki

Bardzo ładny ten Soniacz...😀
Przemawia bardzo do mnie......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

merlin1973

Ładny , te zdjecia u mnie są bokiem  :o
Pozdrawiam S.CH.

wstach1

#6
Cytat: wiki w Maj 15, 2021, 19:50
Bardzo ładny ten Soniacz...😀
Przemawia bardzo do mnie......

Dzięki wiki. Inny był moim marzeniem. Ale tak wyszło.
Co do zdjęć. Nie mam gdzie go postawić stolik audio jest zajęty na trzech poziomach, zresztą 27 kilo... mogłoby go wbić w podłogę. Nie mogę zrobić jak Grzegorz - nie ma jak. Mam do dyspozycji metr przestrzeni i coś będę kombinował na bazie blatu kuchennego. Czarnego blatu. Wtedy obok postawiłbym gramofon.

Takie coś:
Pozdrawiam
Włodzimierz

merlin1973

Moze lepiej  ;)
Pozdrawiam S.CH.

wiki

Cytat: wstach1 w Maj 15, 2021, 20:07Inny był moim marzeniem
Z tymi marzeniami to bywa różnie, najważniejsze, że jesteś zadowolony..... 😀

Moim marzeniem było mieć kolumny Dynaudio.... Pewne kolumny Dynaudio, te co sobie upatrzyłem....
Polowałem na nie dwa lata....
I co? I kupiłem JBL.....
I tak bardzo jestem zadowolony, że nawet nie wiesz jak..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wstach1

Cytat: merlin1973 w Maj 15, 2021, 20:02
Ładny , te zdjecia u mnie są bokiem  :o

Merlin masz na myśli, że zdjęcia wczytują się Tobie przekręcone?
Pozdrawiam
Włodzimierz

wiki

U mnie są, te zdjęcia, normalnie....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

merlin1973

Twoje u mnie były bokiem  ;)
Pozdrawiam S.CH.

GB

Piękna sztuka.

Bardzo fajnie się prezentuje. Ja do PR99 robię stojak.

Akai wymaga jeszcze dopieszczenia obrotów, bo falują przy długich dźwiękach. Mam nadzieję, że tym razem już na dobre.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wstach1

Cytat: GB w Maj 15, 2021, 20:30
Piękna sztuka.

Bardzo fajnie się prezentuje. Ja do PR99 robię stojak.

Akai wymaga jeszcze dopieszczenia obrotów, bo falują przy długich dźwiękach. Mam nadzieję, że tym razem już na dobre.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz



Twój Revox sen z powiek spędza. A i Akai też ładniejszy. No i to zakładanie taśmy w Revoxie prawie jak za starych szkolnych czasów. A tutaj przeplatanki, że palce można sobie połamać. Chyba podobnie masz w Akai?

Zastanawiam się nad kółkami z Ikea do tego stolika. Jak myślicie?
Pozdrawiam
Włodzimierz

GB

Cytat: wstach1 w Maj 15, 2021, 21:04
Cytat: GB w Maj 15, 2021, 20:30
Piękna sztuka.

Bardzo fajnie się prezentuje. Ja do PR99 robię stojak.

Akai wymaga jeszcze dopieszczenia obrotów, bo falują przy długich dźwiękach. Mam nadzieję, że tym razem już na dobre.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz



Twój Revox sen z powiek spędza. A i Akai też ładniejszy. No i to zakładanie taśmy w Revoxie prawie jak za starych szkolnych czasów. A tutaj przeplatanki, że palce można sobie połamać. Chyba podobnie masz w Akai?

Zastanawiam się nad kółkami z Ikea do tego stolika. Jak myślicie?
Polecam:

https://allegro.pl/oferta/kolko-obrotowe-65-mm-tente-szare-60-kg-10113730118

https://allegro.pl/oferta/kolko-obrotowe-75-mm-tente-biale-z-hamulcem-60-kg-9866648464

https://allegro.pl/oferta/kolka-obrotowe-65mm-tente-z-hamulcem-czarne-50kg-10629433268

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wstach1

#15
odtworzyłem taśmę poprzedniego właściciela.  ??? Trochę się zdziwiłem. Spodziewałem się Pink Floyd, The Beatles... a tam trzy godziny - Regimentsgrub
Das Stabsmusikkorps Der Bundeswehr. :D
Pozdrawiam
Włodzimierz

merlin1973

Cytat: wstach1 w Maj 15, 2021, 21:14Regimentsgrub
Das Stabsmusikkorps Der Bundeswehr.
To masz nową tasmę :)  pewnie codziennie tego nie słuchał inaczej by było z Pink Floyd :)
Pozdrawiam S.CH.

wstach1

Cytat: merlin1973 w Maj 15, 2021, 21:22
Cytat: wstach1 w Maj 15, 2021, 21:14Regimentsgrub
Das Stabsmusikkorps Der Bundeswehr.
To masz nową tasmę :)  pewnie codziennie tego nie słuchał inaczej by było z Pink Floyd :)

Nie no zostawiłem sobie na pamiątkę. ;-)
Pozdrawiam
Włodzimierz

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

wstach1

Merlin, takiego mechanizmu w szpulaku to nie widziałem.
Pozdrawiam
Włodzimierz

wstach1

Po kilku dniach zabawy jestem miło zaskoczony jakością nagrywania nawet na 9,5 cm/s. Całkiem równo nawija taśmę na szpulkę nie ważne czy 18 czy 26.
Pozdrawiam
Włodzimierz

vasa

Cytat: wstach1 w Maj 21, 2021, 20:38Po kilku dniach zabawy jestem miło zaskoczony jakością nagrywania
Piękna maszyna :)
Jak ja bym, jednocześnie, chciał i nie chciał.
Chyba mi poziom estrogenów skoczył  ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

merlin1973

Cytat: wstach1 w Maj 21, 2021, 20:38miło zaskoczony jakością nagrywania nawet na 9,5 cm/s.
U mnie najlepiej nagrywa na tej predkości :)  i taśma tak nie spier.... jak na 19  ;)
Pozdrawiam S.CH.

GB

Fakt, prezentuje się w dechę.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wstach1

Cytat: merlin1973 w Maj 21, 2021, 22:56
Cytat: wstach1 w Maj 21, 2021, 20:38miło zaskoczony jakością nagrywania nawet na 9,5 cm/s.
U mnie najlepiej nagrywa na tej predkości :)  i taśma tak nie spier.... jak na 19  ;)


Coś w tym jest. Dotąd 9,5 traktowałem a raczej myślałem, że będzie bezużyteczne. Jest tak bardziej "miękko" ale niczego nie brakuje.
Pozdrawiam
Włodzimierz