Co kupić do 8 tys. plus

Zaczęty przez christo, Maj 21, 2021, 07:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Mili Państwo, doradźcie.
Mój kolega zapragnął stać się posiadaczem "dorosłego" zestawu stereo. Szuka wzmacniacza i kolumn. Pomieszczenie duże - salon blisko 50 m2. Muzyka - rock klasyczny, trochę jazzu. Wiem, że pragnie lampy (myślałem o jakimś chińskim pp na kt88 lub el34). Może Cayin (używany) lub Yaqin. Nie mam pojęcia jakie do tego dobrać kolumny. Oczywiście będę z nim chodził na odsłuchy ale potrzebuję jakiegoś punktu zaczepienia. Może macie jakieś sprawdzone propozycje.
A jeśli nie lampa to co? Jaki krzem można mieć w tym budżecie i jakie kolumny do tego?
Kolega nie planuje wymieniać sprzętu. Chce kupić coś, co posłuży mu na lata.
Używka (z pewnego źródła) jak najbardziej wchodzi w grę choć zapewne lepiej by było dla niego kupić klocki nowe. Podrzućcie jakieś propozycje zestawów.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

masza19

Niech poluje na Cayina A55TP z drugiej ręki.
Grałem na nim chwilkę i to naprawdę gara jak rasowy, mocny wzmacniacz. Wykonanie bardzo dobre. Jestem pod jego dużym wrażeniem.

EmilioE

Używany LAR IA-30 mkII będzie jak znalazł! I jeszcze na pewno koledze spodobaję się wycieraczki.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

christo

A jakie kolumny? To duże pomieszczenie.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

dyletant

Może do LARa  klipsh Heresy. Parę osób grało na tych kolumnach.
Ostatecznie to chyba powinien posłuchać.

christo

Cytat: dyletant w Maj 21, 2021, 10:42
Może do LARa  klipsh Heresy. Parę osób grało na tych kolumnach.
Ostatecznie to chyba powinien posłuchać.
Jasne że powinien. Tyle że nie da się posłuchać wszystkich kolumn a ja nie bardzo mam pojęcie co do wymagań dla takiego PP (czy kolumny muszą być bardzo efektywne czy nie). LAR + Heresy to zdecydowanie poza budżetem.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Therion

Ja bym szukał starszych, trójdrożnych B&W. Domyslam się, że kolega jeszcze nie ma wyrafinowanego ucha a takie bowersy umią! napompować dźwiękiem spore pomieszczenie. I nie jest to dźwięk tak okrutny jak tanich JBL. Resztę kasy na wzmacniacz.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

christo

Cytat: Therion w Maj 21, 2021, 11:21
Ja bym szukał starszych, trójdrożnych B&W. Domyslam się, że kolega jeszcze nie ma wyrafinowanego ucha a takie bowersy umią! napompować dźwiękiem spore pomieszczenie. I nie jest to dźwięk tak okrutny jak tanich JBL. Resztę kasy na wzmacniacz.
A jak twoje Hyperiony się sprawują? Łódzka firma - jest szansa posłuchać.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

cortes

W tym budżecie z racji wielkości pomieszczenia, ja bym się zastanowił nad paczkami Heco Aurora 1000 (nówki), są do kupienia w dobrej kasie i spiął bym to z piecem Cayina (używka). Wiem, że są tacy co plują na chińczyka ale prawda jest taka, że Cayin wykonany jest solidnie i dźwiękowo również jest b. dobrze (w swojej kasie). Piszę jako posiadacz 3-go piecyka tej marki (Cs 845A).

EmilioE

O, te Heco to dobry trop!
LAR ma 30W, więc nie potrzebuje wysokoskutecznych kolumn.
Poza tym dobrze kontroluje bas, jest on krótki i szybki (na lampach 6CA7), więc znając manierę grania Heco, mogłoby to fajnie zagrać.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

christo

Poczytałem o tych Heco - ciekawy pomysł. Na pewno weźmiemy je na warsztat. :)
Czy miał ktoś kontakt z Yaqinem MS-30L?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

kangie

Christo, jak postęp w pracach?
Urwało się?
Life is too short for boring HiFi.

christo

A tak. Kolega stał się szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Musical Fidelity M3si, który napędza kolumny Pylon Diamond 28. Gra to na prawdę fajnie.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Piterski

Na jakie źródło się kolega zdecydował?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

christo

Głównym źrdłem jest Marantz CD6004. Ma też gramofon (jakiś Technics DD) - powoli rozgląda się za przedwzmacniaczem bo ten na pokładzie MF to słabizna. Rozgląda się też za odtwarzeczem do Tidala. Albo coś na Raspberry albo gotowiec (może IFI Stream).
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910