Koncerty, na których byliście.

Zaczęty przez merlin1973, Listopad 21, 2014, 21:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Tego koncertu nie zapomnę. O ataku na WTC dowiedzieliśmy się w autobusie. Była obawa, że odwołają ale chyba jeszcze wtedy nikt nie miał pojęcia, co się naprawdę stało.

Thom Yorke przed Paranoid Android:

"So who here doesn't know about it? Everybody knows what I'm talking about? You don't know what I'm talking about? You don't know about the aeroplanes in America? Somebody tell him. I'll tell ya. Well, I can't remember it all now. Two jets ... two? Three? Seven? I don't know, I've lost count."
"Four jets." [-Ed O'Brien]
"Four jets. One crashed into the Pentagon, two crashed into the World Trade Center. One got shot out of the sky by the Americans. You're saying it crashed as well? So that's why, um, things are a little bit mute tonight. I'm sorry 'bout that."
-Thom Yorke (Radiohead) in Berlin, Sept. 11, 2001.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Wyciągam za uszy z trzeciej strony działu forum. Może ktoś sobie coś przypomni  ;)
Ja wczoraj byłem na koncercie zespołu DesOrient: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1315.msg100210#msg100210
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

ja regularnie chodze, ale nie chce mi sie klepac, a i to raczej nie byly zespoly z telewizji;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

merlin1973

Wczoraj byłem w Essen  :) półtorej godziny zajebistego czadu ;)
Jak na swój wiek Marian robi nadal swoje :)

https://www.youtube.com/watch?v=g756j1hm60o
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Troszkę jednak na wokalu brakuje ;)

Ale przy okazji zastanowiło mnie jedno... że nasi mieli czelność jeszcze bardziej te bity uprościć i zarobić fortunę na tym :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

brbr

Apocalyptica ,wRock. Inna galactica ;) Szoł pierwszej wody, czy nuty! Jakościowy łomot jaki zrobili, z bębniarzem na dokładkę, wstrząsnął nami i okolicznymi domami. Zostanie to w nas na długo :)

frywolny trucht

Cytat: merlin1973 w Wrzesień 02, 2018, 10:34Wczoraj byłem w Essen   półtorej godziny zajebistego czadu Jak na swój wiek Marian robi nadal swoje 

[wulgaryzm], myślałem, że Sekielski wziął się za śpiewanie ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: merlin1973 w Wrzesień 02, 2018, 10:34Jak na swój wiek Marian robi nadal swoje
Wiek to mu nawet na dobre wyszedł. Ten człowiek zawsze przerażał mnie swoją "urodą" ;) .

merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 02, 2018, 12:27myślałem, że Sekielski wziął się za śpiewanie
Jak byś wypił Bajkał wódy przez 35 lat to też byś .....
Grali i śpiewali bez przerwy:) w międzyczasie tylko Marian wypił 3 kufle piwa.
A tak było takie jebn....cie ,że w domu długo niczego nie posłucham :(
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Tak to dokładnie leciało  ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Ik4Rb6J87Ho
Pozdrawiam S.CH.

Kangie

Cytat: il cattivo w Styczeń 30, 2015, 16:07Jakby ktoś miał ochotę kiedyś wybrać się do Turku, to zapraszam na PW po namiar na bardzo przyjemny hostel. Koszt noclegu przystępny, obsługa mila, a porządne śniadanka wliczone w cenę.
Volvo miało tam kiedyś swoją fabrykę autobusów. O mały włos, a załapałbym się tam na delegację.
Paweł, przeczytałem relację z koncertu na którym byłeś. No, rozprawka pełną gębą ;)

il cattivo

Tak, to były piękne, beztroskie czasy. A teraz sam jestem ojcem... :P

brbr

MATEUSZ GAWĘDA TRIO, lokalnie kameralnie, niebanalnie i obiecująco.

nosferartur

Pierwsze postcovidowe koncerty. Wczoraj w ramach Jazz Middelheim festival: Stefano di Battista ,,Morricone stories" i Anouar Brahem ,,The Astounding Eyes of Rita".

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

#64
Właśnie skończył się jeden z atrakcyjniejszych dla mnie weekendów w tym roku. Rozpoczął się tak:
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

tomasz_pianista

I jak nasza największa gwiazda na żywo?:)
Grupa ratowania poziomu.

nosferartur

Obłęd! Żadna płyta, którą posiadłem nie przybliża się do tego co tam się stało. Zasługuje na miano gwiazdy i hołdy.
Nie mam żadnych zdjęć z koncertu, siedziałem w pierwszym rzędzie, a Orliński nie lubi zamętu z fociami. Nie chciałem robić za głuptasa. Za to śpiewał tylko dla mnie.  8)
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

Miałem wczoraj niewątpliwą przyjemność wysłuchania Wariacji Goldbergowskich Bacha zagranych przez Jeana Rondeau w brukselskim Palais des Beayx-Arts. Był to koncert promujący wydaną przedwczoraj płytę.
Glen Gould na zrealizowanym w połowie lat pięćdziesiątych nagraniu przegonił Wariacje w nieznacznie ponad 38 minut. Na wykonanie Rondeau trzeba zarezerwować grubo ponad półtorej godziny. Wyszedł on z założenia, że długość ma znaczenie. Od czasu Wandy Landowskiej nikt chyba nie grał tego utworu z repetycjami. Już wysłuchanie Arii może objawić cel tego zabiegu.
Płyta jest już w całości na Tidalu warto posłuchać.

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

miniabyr

Zazdroszczę, że mogłeś go na żywo posłuchać ! Ja jestem pod ogromnym wrażeniem, jak on gra. Fakt, jest specyficzny, ale może to właśnie mi w nim się podoba.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Fajnie.  :) A cóż to za fortepian, taki inny?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

nosferartur

To klawesyn, ale też troszeczkę inny... Zbudowano go w Pradze w 2018 i nie jest kopią jakiegoś starego instrumentu jak to jest praktykowane w świecie muzyki dawnej. Jest luźno oparty na konstrukcjach wielu klawesynów niemieckich z czasów Bacha. Brzmi obłędnie!
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

Cytat: miniabyr w Luty 13, 2022, 19:53Ja jestem pod ogromnym wrażeniem, jak on gra. Fakt, jest specyficzny, ale może to właśnie mi w nim się podoba.

Jest coś bardzo atrakcyjnego w grze Rondeau... Pod jego palcami klawesyn staje się instrumentem melancholii. Facet się nie spieszy, pozwala dźwiękom umierać i trwa w żałobie po każdym z nich.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Pboczek

Rozumiem, klawesyn starszy brat fortepianu. Bach chyba na ten instrument pisał swoje utwory.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

nosferartur

#73
Bach napisał wiele utworów z myślą o klawesynie, między innymi Wariacje. Część uznawanych za klawesynowe, takie jak: ,,Das Wohltemperierte Klavier", czy ,,Klavierubung" niekoniecznie. Zostały napisane na instrument klawiszowy (?)
Bach słyszał już pierwsze fortepiany, ale nie był nimi zachwycony, brzmiały nierówno. Przy komponowaniu używał klawikordu, instrumentu podobnie jak fortepian dynamicznego, czyli grającego od cicho do głośno w zależności od siły uderzenia. Klawesyn na to nie pozwala. Warto posłuchać z czym się zmagał.

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.