Serwis gramofonu w Bydgoszczy

Zaczęty przez PatiJ, Czerwiec 04, 2021, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

PatiJ

Cześć
proszę o polecenie kogoś - najlepiej z Bydgoszczy, do zerknięcia na wnętrze mojego gramofonu Yamaha YP-D71 i usunięcie usterki oraz ewentualne nasmarowanie jak trzeba.

Miałem przerwę w słuchaniu czarnych płyt, może z 3 miesiące. Zakupiłem CD i tak wyszło. Teraz jak włączyłem gramofon, to przestał trzymać obroty i miga lampka LOCKED. Dokładnie to dzieje się losowo i z różną częstotliwością. Raz na początku nie łapie, ale jak to zrobi to trzyma, a innym razem w trakcie odsłuchu gubi obroty. Jak dotknę talerz z boku to ponownie łapie obroty. Czasami całą płytę odsłucham i jest OK, także nie dzieje się to zawsze.

pozdrawiam
Szymon




Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

frywolny trucht

Obawiam się, że w Bydgoszczy sami rzeźnicy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

PatiJ

A ja rozkręciłem dziś gramofon. Spodnia decha zdjęta i pokazały się wnętrzności. Podotykałem je trochę, przełącznik prędkości wyjąłem, popryskałem DeoxitD5, poruszałem regulatory prędkości i złożyłem. Odprawiłem rytuał i włączyłem... Druga płyta już i odpukać... trzyma obroty. Zobaczymy co dalej, ale może wytrzyma jeszcze następne 30 lat?
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

GB

Cytat: PatiJ w Lipiec 12, 2021, 16:26
A ja rozkręciłem dziś gramofon. Spodnia decha zdjęta i pokazały się wnętrzności. Podotykałem je trochę, przełącznik prędkości wyjąłem, popryskałem DeoxitD5, poruszałem regulatory prędkości i złożyłem. Odprawiłem rytuał i włączyłem... Druga płyta już i odpukać... trzyma obroty. Zobaczymy co dalej, ale może wytrzyma jeszcze następne 30 lat?
To jest piękne w starych sprzętach, że nie trzeba zaraz wymieniać całej elektroniki.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

thomas_XLR

Cytat: PatiJ w Lipiec 12, 2021, 16:26Podotykałem je trochę, przełącznik prędkości wyjąłem, popryskałem DeoxitD5, poruszałem regulatory prędkości i złożyłem. Odprawiłem rytuał i włączyłem... Druga płyta już i odpukać... trzyma obroty.

Nie było "serwisu w Bydgoszczy" ...... już jest !!!!  :)