Pioneer n 70 ae

Zaczęty przez Azur, Sierpień 04, 2021, 20:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Azur

Witam Szanownych kolegów.
Powoli dojrzałem do słuchania z Tidala. Obecnie gram z komputera przez wejście usb w Marantzu (8005 SACD). Chciałem poprawić i zainteresował mnie powyższy pioneer . I co? Nie ma, jakieś problemy, jest popyt brak brak podaży. Nowy ład. A tu pięknie grają tunerek F91 i kasety z CT91. Aż się prosi postawić powyżej takiego n70. Nie wiecie co z dostępnością - jeszcze będzie czy szukać na rynku wtórnym (ciężko), czy dać spokój. Coś innego? Albo drogie, albo nie budzi zaufania, dużo krzemu, jak w starych komputerach. Reszta toru to ukochane Tannoye stirlingi, niebawem Accu 480 (na razie Marantz PM 8005), Micro DD-7 i takie tam inne starocie.
Może ktoś ma na zbyciu pionerka?

muda44

Nie wiem jak gra E-480 ale mając wybór z 470/370/270 wybrałem ten ostatni z sieciówką AC Gargantua II ...
Planując zakup Accuphase masz możliwość wstawić kartę DAC i do niej coś podpiąć.
Miałem wszystkie odtwarzacze sieciowe Pioneera i mnie nie zachęciły zwłaszcza obsługą .

Azur

No tak, ale wtedy będę dalej musiał traktować komputer jako źródło, zmienię tylko DAC-a na lepszy. Chciałem sobie słuchać Tidala bez włączania komputera, stąd pomysł na tego pioneera. Raczej go chwalili za dźwięk, chociaż generalnie widzę, że jak coś mi się spodoba na Tidalu i tak w końcu słucham z winyla. A poza tym, to lubię tą firmę (sentyment)  ;)
480 jak dobrze pójdzie będzie niebawem, dylemat którego Accuphase wybrać sam się rozwiązał. Znajomy mi odstąpi, praktycznie nowego w cenie okazyjnej. Kiedyś słuchałem 370 u siebie i ten typ grania mi odpowiada.

muda44

A po co komputer? Kup transport plików z wyjściem cyfrowym.

audiokawosz

Ja mam do plików Cocktail Audio X45 . Nie mam żadnego dyskomfortu jak z niego słucham. Polecam to urządzenie.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Azur

Dzięki Koledzy. Też myślałem o tym X45, tylko jako człowiek z bagażem lat boję się trochę nieznanych mi producentów. Transport plików owszem, ale po prostu myślałem o jednym prostym sprzęcie pod kątem Tidala czy tam innego podobnego serwisu. Mniej mi zależy na odtwarzaniu plików z dysku czy CD Docelowo dokupię coś do kompletu z Accu.

EmilioE

Ja mam tego Pioneera i słucham z Deezer. Bardzo dobre, stabilne źródło. ESS 9016 robi wystarczająco dobrą robotę, aby był to pełnoprawny odtwarzacz. Oczywiście CD player ae 70 jest o klasę lepszy, ale przy przełączeniu zęby nie bolą.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Azur

No właśnie, tylko N70 znikły ze sklepów. Na aleg.. jest jakaś niepewna używka, zresztą w cenie wyższej niż sprzedawano nowe. Poszukam, a jak nie trafię to może ten coctail. 

audiokawosz

#8
Mam PD 70 AE który pozamiatał u mnie lectora CDP 707 . Mam i wspomnianego X45 . Szczerze Ci mówię nic nie boli .
A co Pioneera to dział audio zbankrutował. Tak mówią znajomi sprzedawcy.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Azur

Dzięki Kawosz, czytałem Twoje opowieści o x45 i brzmiało to zachęcająco. Spojrzałem na ceny, jest dostępny tylko trochę drożej niż wcześniej  :(  Ale teraz to już norma. Pomyślę na chłodno  :gn:

muda44

Cytat: Azur w Sierpień 06, 2021, 17:47
Dzięki Koledzy. Też myślałem o tym X45, tylko jako człowiek z bagażem lat boję się trochę nieznanych mi producentów. Transport plików owszem, ale po prostu myślałem o jednym prostym sprzęcie pod kątem Tidala czy tam innego podobnego serwisu. Mniej mi zależy na odtwarzaniu plików z dysku czy CD Docelowo dokupię coś do kompletu z Accu.

Dobry kabel cyfrowy kupisz za około 500 a dobre RCA to tysiące. Funkcjonalnie nic się nie zmienia. Mając E480 ja bym wypożyczył kartę i taki transport łącząc na start byle np toslinkiem...