Vinius z Polski rodem.

Zaczęty przez Pboczek, Wrzesień 09, 2021, 19:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Nie wiem co powiedzieć. Podejrzewam, że najtrudniej będzie na koniec przygody odpiąć i odesłać.

Od lat słyszałem, że to jeden z najlepszych na świecie sposobów regulacji siły głosu.

I wg szkoły dzwięku Nelsona Passa - najważniejsze jest wzmocnienie do 1W mocy. Potem to już wzmacnia się co się "spitoliło" na wejściu i nawet elektrownia  2x300W tego nie naprawi.

Kangie

Cytat: masza w Październik 08, 2021, 11:59Jutro pakujemy Viniusa i do Wrocławia.
BTW Będziecie ustawiać sprzęt w hotelu w piątek czy w sobotę z rana?

masza19

Ja się nigdzie nie pakuję  :D

Bardzo się ciesze na to Wasze spotkanie. Kończcie je szybko bo tęsknię za swoimi płytami ;)

jafi

W piątek wieczorem, a w sobotę do południa korekty.
Sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. 8)
Czy w ogóle wyjdzie?
Bo nie jest usprawiedliwieniem, że u nas grało, a tu nie chce...
Także trochę niepewności jest. A może trema?

Myślę pozytywnie. :)

Kangie

#254
Będzie pozytywnie. Kiedy my te wszystkie płyty puścimy? Od nas będą dwie skrzynie z płytami. Na pewno będę chciał zakolejkować swoją LP Salvatore Accardo "Diabolous in Musica" Deutsche Gramophonn z kaprysami Paganiniego.

Sala jest hotelowa. Akustyka wiadomo tzw. "przypadkowa". Jedyny plus w tym, że każdy wystawca ma równe i jednakowe szanse i może zrobić z tym co chce albo nic nie robić. RCM np. zagracał przód sali kartonami, przed nimi stawiał parawan / banner firmowy i dopiero kolumny i stolik i już dźwięk się poprawił. Jednak ostatnim razem jak jeszcze przyjechał Św. P. Piotr vel. Stary Audiofil nie grało z rozmachem. Roger pokazał klasę. Zapytany przez S.A. jak ocenia akustykę sali i czy jest sens w niej grać odpowiedział, że sala jest dobra i tak jakby wziął winę (niezadowolenie klienta) na swoje barki. A wiadomo, że ten sprzęt w przygotowanym pomieszczeniu zagrałby tak, jakby nagle spuścić psa ze smyczy.
Wielu z nas odwiedzających imprezę rozumie ograniczenia niezależne od wystawcy. Oczywiście zawsze znajdą się malkontenci, którzy gadają, że w domu im gra lepiej, że za jasno, że za ciemno, że krew z uszu, że kartonowy bas, że potężny koc, wręcz pierzyna na kolumnach. Ale bywa też i tak, że ciary na ciele są albo łzy z oczu płyną. Miałem tak kiedyś właśnie na płycie Accardo.

jafi

Kangie jesteś lekiem na całe zło (akustyki). ;)

Piterski

Cytat: Kangie w Październik 21, 2021, 10:37Oczywiście zawsze znajdą się malkontenci, którzy gadają, że w domu im gra lepiej,
To jeden z aksjomatów audio.

Wklej przy okazji zdjęcia tej swojej płyty Salvatore Accardo "Diabolous in Musica". Mam tylko jej kopię na CD, poprawianą przez Japończyków. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Cytat: Piterski w Październik 21, 2021, 11:18Wklej przy okazji zdjęcia tej swojej płyty Salvatore Accardo "Diabolous in Musica".

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Cytat: moon w Październik 21, 2021, 11:43o, covery Slayera;)
Tak jest. Nabyłem w "robalu".

masza19

Kangie, jak tam wychodzi u Ciebie regulacja głośności kilometrami nawiniętego druta?  ;D

Kangie

Brak czasu. Zarabiam na chleb. Po powrocie do domu jadę z córą na basen. W środę koncert Marek Napiórkowski Trio, czwartek wizyta u przyszłego pracodawcy.
Po pracowitym "audio weekendzie" brakuje czasu na posłuchanie. Pozostaje słuchanie nocne.

masza19

Dzisiaj pracowałem z domu. Wykorzystując sytuacje, postanowiłem wysłuchać kilku ulubionych płyt z pominięciem Viniusa.
Kurczaczki... ciężko teraz słuchać bez traf.
A niektórzy płaca tyle za kable (ba! nawet dużo więcej) i twierdzą, że wnoszone przez nie zmiany usprawiedliwiają ich cenę... No to jeśli tak, to ja zrobiłem interes życia  ;D bo taką kolosalną różnicę słyszałem tylko przy wymianie kolumn.

GB

Cytat: masza w Październik 25, 2021, 17:13
Dzisiaj pracowałem z domu. Wykorzystując sytuacje, postanowiłem wysłuchać kilku ulubionych płyt z pominięciem Viniusa.
Kurczaczki... ciężko teraz słuchać bez traf.
A niektórzy płaca tyle za kable (ba! nawet dużo więcej) i twierdzą, że wnoszone przez nie zmiany usprawiedliwiają ich cenę... No to jeśli tak, to ja zrobiłem interes życia  ;D bo taką kolosalną różnicę słyszałem tylko przy wymianie kolumn.
Aż taka przepaść?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Tak, a im ciszej słuchasz tym różnica staje się bardziej słyszalna.
Ja nie twierdzę, że Vinius jest genialny bo nie mam porównania (zbyt kosztowne są to urządzenia i za mało popularne aby była możliwość porównania) twierdzę, ze TVC jest genialnym sposobem regulacji głośności. To jest chyba analogicznie jak w przypadku słuchania analogu przez sut.

GB

Cytat: masza w Październik 25, 2021, 18:00
Tak, a im ciszej słuchasz tym różnica staje się bardziej słyszalna.
Ja nie twierdzę, że Vinius jest genialny bo nie mam porównania (zbyt kosztowne są to urządzenia i za mało popularne aby była możliwość porównania) twierdzę, ze TVC jest genialnym sposobem regulacji głośności. To jest chyba analogicznie jak w przypadku słuchania analogu przez sut.
Kuchnia to jest to czego szukam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Gadaj z jafim i zapisuj się w kolejkę po Kangiem do słuchania.
Kupił, nie kupił jak jest możliwość zapoznania się z tym sposobem regulacji wzmocnienia to grzech przepuścić okazję  U+1F44D

GB

Cytat: masza w Październik 25, 2021, 18:48
Gadaj z jafim i zapisuj się w kolejkę po Kangiem do słuchania.
Kupił, nie kupił jak jest możliwość zapoznania się z tym sposobem regulacji wzmocnienia to grzech przepuścić okazję  U+1F44D
Ano sprawdzę.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Cytat: masza w Październik 25, 2021, 17:13bo taką kolosalną różnicę słyszałem tylko przy wymianie kolumn.
Też tak uważam....😀
Chyba nawet wspomniałem masza u Ciebie podczas wizyty dowożącej Viniusa....
U mnie w systemie też takie zmiany się zadziały..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19


Kangie

No, dobra. Mam w końcu chwilę oddechu, to podepnę Viniusa.

masza19

Od wczoraj nie podpiąłeś...?  :o

Kangie

Nie. Uwierz mi, że nie miałem kiedy.

masza19

No to dawaj!
Wyczymie jeszcze z pół godziny zanim mnie zetnie kimono  :)

wiki

Cytat: masza w Październik 25, 2021, 22:16
No to dawaj!
Wyczymie jeszcze z pół godziny zanim mnie zetnie kimono  :)
Kimono to ja dziś zakładałem podczas treningu..... 😋😋😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka