Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Ok. Podam ci adres na priv . Nie musisz się śpieszyć!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

OK. Dam znać jak puszczę go na poczcie.

Piterski

Pawle, powinieneś wysprzątać ten wątek, ile się naszukałem co to za kabel miałeś za te 100 tys  :-\
Znalazłem opis wrażeń innego warszawskiego audiofilia który ściągnął kilka kabli z serii D-TC2.
Kable nie wywarły na nim wrażenia jakiego się spodziewał w stosunku do dobrych opinii o nich ale konkluzja była taka jak twoje przypuszczenia. Tę serię należy łączyć z kondycjonerem Ansuz. No cóż cena za to robi się już kosmiczna.

Obecnie ma w systemie wpięty C2 i z tego co pisze może być naprawdę ciekawie. Zobaczę jakie będą jego dalsze wrażenia. Piszę to jako ciekawostkę w odniesieniu do twoich odsłuchów bo dla mnie to nadal jest abstrakcja by rozważać zakup takich kabli.

Jak by Ci się trafiło coś ciekawego lub Lech miałby jakieś warte sprawdzenia XLR-y to chętnie bym sprawdził je u siebie w systemie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

#6553
Ok pewnie za jakiś czas posprzątam ten bałagan. Dziś wpiąłem  między ramię a phono nowiutki kabel Cardas Iridium. Musi się "ugrzać " ale już teraz pokazał swój pazur .Jest ciekawie za nieduże pieniądze . Trzeba cierpliwie poczekać . CDN  8)
Z użytkowego punktu widzenia ,to jest to najbardziej przyjazny drucik z tych trzech które mam do testu . Najłatwiej  się układa , wręcz "leje" się w rękach . KBL Sound to straszny dyszel w porównaniu do Cardas . Ortofon jest pośrodku - ani za bardzo twardy, ani miękki.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Siedzę sobie od godziny i tylko zmieniam płyty . Świetny kabel ! Trochę jestem zakłopotany ,bo nie spodziewalem się takiej kultury w tym, co do mnie dociera . Ok na razie męczę jazz z końca lat 50' i początku 60' . I pewnie tak pomęczę ten gatunek jeszcze a wieczorem poskrobię klasykę.  U+1F44D -jest tak !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Po pierwsze to fajna firma.. jest legenda i ma stabilną ofertę od kabli tanich do całkiem drogich. To pozwala dopasować możliwości do oczekiwań, chęci do finansów i poszukać optymalnej estetyki. mnie nigdy Cardas nie zawiódł, ale mam łatwo bo mam do dyspozycji tu jakiś wybór i mogę pogrymasić... i nie ukrywam, że to co Paweł piszesz minie cieszy i wcale nie dziwi: to bardzo muzykalny kabelek, nie jest przesadnie analityczny i co być może b. ważne elastyczny - co przy gramofonie jest coś ważne - szczególnie gdy, chcemy uniknąć naprężeń.

Mieliśmy na pokładzie już kilka "dyszli" - przypominam sobie zmagania z kablami Gryphona, szczególnie uciążliwe gdy nie można było ich, na skutek kierunkowych wtyków XLR obrócić... Jednak na starość zaczynam cenić sobie wygodę. To ZAFINO, które mam też bardzo elastyczne. 

miniabyr

Ja mam pierwszy raz przy gramofonie Cardasa i jak dla mnie to stosunek jakość dźwięku /cena jest nie do pobicia. Słucham i nic mi nie przeszkadza ! I to chyba jest najlepsza i najkrótsza recenzja jaką mozna napisać . Oczywiście przedstawię na piśmie co się u mnie dzieje ,ale mam jeszcze dwa inne kable !

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Mierzyłeś pojemność tych kabli? Bo w przypadku IC phono to ma kluczowe znaczenie:)

Fajnie, że uruchomiłeś już staruszka  8) Jakie masz łożysko w swoim Garrardzie?
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

#6558
Łożysko w 301 mam oryginalne -nic nie zostało zmienione . Również cała reszta wygląda zacnie . Co do kabli ,to nie mierzyłem wszystkich  ale Ortofon 6nx-tsw ma 82 pF . KBL Sound 76pF a Cardasa zmierzę jak wypnę z ramienia .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Cytat: miniabyr w Wrzesień 13, 2021, 19:57Łożysko w 301 mam oryginalne -nic nie zostało zmienione .

To wiem, pytam czy to wersja z Oil czy grease bearing:)

I jak Ci gra jazz z lat 50 na gramofonie z lat 50?:)
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

O nie skumałem . Wersja z oil . Jak gra ? Hmm przyzwyczajam się do tego dźwięku . Jeszcze nie umiem powiedzieć czego mi w nim brak, co jest świetne i czego oczekuję . Mój Pioneer pl 70 gra zupełnie inaczej , a Zontek (którego jeszcze nie mam z powrotem ) to zupełnie inny kosmos . Garrard gra dźwiękiem dużym, mięsistym ze sporą ilością basu . Ale nie wiem ile jest w tym brzmieniu Garrard'a, a co wnosi ramię ? Wkładkę SPU R N znam doskonale . Ale tego miksu wszystkiego ze wszystkim jeszcze nie ogarnąłem ! Muszę okablować dziada i wtedy się rozpiszę ma maksa. A jest o czym! 8) ......................wlaśnie leci Sonny Rollins  i jest naprawdę fajnie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Wieści z  kablowego frontu . Gdybym miał wybierać między "tanim" kablem łączącym ramię z phono, to po wczorajszych odsłuchach mam już zdecydowanego faworyta Jednak muszę zaznaczyć, że ze względu na moją niepewność co do brzmienia mojego projektu Garrard, i dokonywanych w nim zmian( aby to brzmienie okiełznać), wynik końcowy będzie  zapewne inny . Jednak w szranki stanęły kable uznanych potentatów w świecie audio czyli Ortofon, Cardas i nasz butikowy KBL Sound . Najbardziej podoba mi się Cardas Iridium. Nie umiem zdefiniować co robi lepiej od Ortofona, jednak  to w moim systemie gra po prostu ładnym ,równym dźwiękiem i ma to coś, co powoduje ,że chce się słuchać muzyki ! Kolejna płyta, następna etc. Ortofon gra  z wycofaną lekko średnicą -to powoduje ,że dźwięk robi się trochę za chłodny i jest mniej angażujący. Na Cardas mam natychmiast tzw. fun . To jest przyjemniejsze ! Jestem bardzo zaskoczony takim obrotem sprawy . Na koniec KBL Sound . Hmmmm u mnie porażka -( . Mam tym modelem kabla uzbrojony cały system (prócz kabli głośnikowych -Kimber) i cieszyłem się ,że między phono a pre liniowym siedzi już Red Corona. Teraz nadarzyła się okazja aby dołożyć na próbę kolejny metr tego kabla . I niestety jestem rozczarowany. Myślałem ,że będzie efekt łał ale był raczej efekt eeeee ale co poszło nie tak ? To się nie chce zgrać i nawet trudno mi to zdefiniować . Dostanę na pociechę do testu coś innego z KBL. No to CDN ...........Lech obiecał ,że da mi spróbować coś z wyższej półki Cardas !

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bacek

A co tam jest za wkładka? Bo to od jej rodzaju najbardziej zależy wpływ kabla phono.

miniabyr

A taka !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: Bacek w Wrzesień 14, 2021, 18:34od jej rodzaju najbardziej zależy wpływ kabla phono.
Ale w sensie MM czy MC?
Czy też jeszcze jakieś inne kwestie?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Bacek

MM jako takie albo MC z step-up.

miniabyr

A phono to Modwright ph150. W weekend przerzucę wkładkę Kuzma cer40 na Garrard i zobaczymy co się stanie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Garrard  puszcza soki ! Jest coraz ciekawiej, a dźwięk pokazuje nowe odcienie. Ten dźwięk jest bardziej dosycony, kolorowy i jest bardziej "tłusty" od tego, co uzyskuje na Pioneer Pl 70. Ale Pioneer produkuje dźwiek bardziej precyzyjny i z rozmachem buduje scenę . Garrard zbija dźwięk w masę i nie jest tak rozdzielczy jak na Pioneer. Nie mam jednoznacznego zwycięzcy w tym starciu! Każdy gra po swojemu i ma swoje mocne strony . Jesli ktoś chce mieć od razu fajny dźwięk i doskonale wyglądający gramofon to Pioneer jest jak znalazł . Jedynie co trzeba zrobić przy Pioneer Pl 70 to wymiana okropnego kabla ,który degraduje dźwięk. Garrard natomiast oferuje ten niesamowity wygląd -oprawiony w plintę oprócz dźwięku wysokiej próby cieszyć będzie oko. A uwierzcie lub nie jest co oglądać . No i kwestia ramienia -tu mamy spore pole do popisu .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

... powoli docieramy z Tobą do miejsca, w którym znajduje się odpowiedź na pytanie:
- po co mu dwa gramofony i na dodatek, ten chyba starszy, ma dwa ramiona!

miniabyr

#6569
He ,he ja dochodzę do wniosku ,że dwa gramofony lub gramofon z dwoma ramionami to problem . Zawsze będzie coś z drugim nie tak, zawsze jedno będzie lepsze. I to ciągłe dążenie, aby to "gorsze" dorównywało temu lepszemu. 8) ......................................jakie fajne lampy są na tym zdjęciu !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: miniabyr w Wrzesień 16, 2021, 17:54jakie fajne lampy są na tym zdjęciu !
Też zwróciłem uwagę, że fajnie doświetlają sprzęt.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: miniabyr w Wrzesień 16, 2021, 17:54He ,he ja dochodzę do wniosku ,że dwa gramofony lub gramofon z dwoma ramionami to problem . Zawsze będzie coś z drugim nie tak, zawsze jedno będzie lepsze. I to ciągłe dążenie, aby to "gorsze" dorównywało temu lepszemu.
Chyba, że pokazują dźwięk całkowicie inaczej, nie lepiej.....
I włączamy w zależności od nastroju, który nam bardziej pasuje..... 😀

PS. Ale to tylko taka dywagacja....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

JanuszParówka

Cytat: miniabyr w Wrzesień 16, 2021, 17:54
He ,he ja dochodzę do wniosku ,że dwa gramofony lub gramofon z dwoma ramionami to problem . Zawsze będzie coś z drugim nie tak, zawsze jedno będzie lepsze. I to ciągłe dążenie, aby to "gorsze" dorównywało temu lepszemu. 8) ......................................jakie fajne lampy są na tym zdjęciu !
Hihi, skądś to znam. ;)

A ja tam sobie słucham...i jestem zadowolony. :)
Nie jestem audiofilem, ja lubię muzykę.

miniabyr

Ja dziś chciałem porównać Pionner ver Garrard i to jest trudne do wykonania .Nawet jeśli przełoży się wkładkę, to pozostaje sprawa okablowania . I tego nie jestem wstanie przeskoczyć. Ale co tam, mam fun z tym Garrard'em  i czekam na finalną plintę - znaczy taką piękną i śliczną  :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: miniabyr w Wrzesień 16, 2021, 18:39Ale co tam, mam fun z tym Garrard'em
I to jest to co najważniejsze..... zabawa w hobby.... 😀
Miniabyr, trzymam kciuki oburącz, a nawet nogami..... 😀😀😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka