Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

marekw 76

Cytat: Piterski w Listopad 29, 2022, 09:35
Z nieprzejściem próby czasu byłbym ostrożny bo jest wielu zwolenników tych kabli i niektóre modele ciężko dostać na rynku wtórnym. Ja od Van der Hula jako interkonektu wolałem Cardasa.

Nie byłem precyzyjny.
Chodzi mi o głośnikowy The Wind MK2.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Tego nie słyszałem, kolega miał w systemie kable głośnikowe tej firmy ale węglowe z końcówkami zaprasowanymi na prasie wysokociśnieniowej. Generalnie są mieszane odczucia i opinie dotyczące Van der Hula ale najbardziej pochlebne opinie są chyba tylko o ich wysokich modelach na bazie węgla.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

No właśnie wiem, że wysokie modele są super. Chciałem posłuchać tych Wind ale one są na metry plus konfekcja więc ciężko wypożyczyć...
A tak ostatnio pomysł przyszedł, że może kabelki jakieś spróbować  >:D
A VDH zawsze chciałem sprawdzić tylko jakoś nie było okazji.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Bartolo miał swego czasu jakieś Vad den Hule, nie pamiętam jaki model. Na pewno je sprzedał to wypożyczyć się od nie go nie uda.
Ten model to miedź posrebrzana coś jak belden, tak więc nie wiem czy Chord nie był by lepszym wyborem.

Tak mi się coś wydaje że Muda coś pisał na temat kabli głośnikowych.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Miałem chord clearway ale kompletnie nie moja bajka.
Teraz używam van damme i Qed Ruby.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Cytat: marekw 76 w Listopad 29, 2022, 10:34
Miałem chord clearway ale kompletnie nie moja bajka.
Teraz używam van damme i Qed Ruby.
W czym Ci nie podszedł?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Generalnie było jakoś tak chudziej i ostrzej
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

No to nie polecę Ci kabli Tellurium, gdzie się na innym forum zachwycają. Ja miałem kable głośnikowe Bartka z LukarNet. Potem przeszedłem na Furutecha i tak zostało.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Tellurium Q Silver jest genialny bo kolega był z nim u mnie i podobało się. Ale było za dużo basu...
I one nie chodzą w mojej wadze  ;)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

#1109
Bo to było tak...
Jakieś dwa i pół może nawet prawie trzy lata temu wpiąłem w system przełącznik na dwa wzmacniacze i jedną parę kolumn, bo tak potrzebowałem aby pogodzić kino domowe i system stereo.
Nie chciałem ciągle włączać wzmacniacza do kina i dodatkowo mam pięć źródeł, więc...
Stwierdziłem, że degradacja dźwięku minimalna więc tak zostawiłem...
W międzyczasie problemy ze zdrowiem i inne życiowe zakręty więc nie kombinowałem.
Sęk w tym, że już od dawna coś mi nie pasowało.
Raz, że przestrzeń nie taka, dwa, że barwa coś nie teges i coś drażni na wyższej średnicy.
Zdrowie się poprawiło, kolumny już też dość dawno zmieniłem a system nie gra jak kiedyś...
Pomyślałem, że to pewnie ten przełącznik ale olałem temat bo przecież degradacja była minimalna 😉
Ale w czwartek wieczorem nie wytrzymałem i wywaliłem świństwo z toru. Zagrało jak kiedyś:
Dynamicznie, przestrzennie i tak jak lubię.
Jednak na wyższej średnicy coś delikatnie drażni i chcę to leciutko ocieplić stąd pomysł na VDH!
Ale może jakieś inne Black cat cable?
IC póki co nie ruszam bo na wszystkich źródłach mam to drażnienie na średnicy.
Zresztą tutaj mam faworyta i jest to Tiglon.

A poza tym, może ktoś chce kupić przełącznik dwa wzmacniacze i jedna para kolumn lub odwrotnie dwie pary kolumn i jeden wzmacniacz?
Urządzenie minimalnie degraduje sygnał 🤘😃
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

patefonik

Cytat: Piterski w Listopad 29, 2022, 09:35Z nieprzejściem próby czasu byłbym ostrożny bo jest wielu zwolenników tych kabli
Ależ zaznaczyłem wyraźnie, że moim zdaniem.
Powtórzę raz jeszcze (co również napisałem) to nie są złe kable.

Ja przeszedłem całą ścieżkę głośnikowych od ClearWater>CS-122>D-352>Magnum>Wind>Revelation>Revolution.
Interkonekt First, second zawsze mi mulił. Zasilający też próbowałem, ale wybrałem velum (ktoś jeszcze pamięta?).
To były świetne kabel na owe czasy (lata 90 i początek obecnego milenium). Głosowałem na nie jako best buy własnymi pieniędzmi, kupując je, a nie inne.
Ale moim zdaniem w obecnych czasach są ciekawsze alternatywy i tylko tyle napisałem. Jak się komuś wpasują w system, pewnie mogą być niezastąpione i najlepsze na świecie.
Osobiście uważam windy mk.2 za najciekawsze, szczególnie w relacji jakość/cena w ofercie kabli głośnikowych VdH, ale to moje zdanie.

marekw 76

Cytat: patefonik w Listopad 29, 2022, 14:22
Cytat: Piterski w Listopad 29, 2022, 09:35Z nieprzejściem próby czasu byłbym ostrożny bo jest wielu zwolenników tych kabli
Ależ zaznaczyłem wyraźnie, że moim zdaniem.
Powtórzę raz jeszcze (co również napisałem) to nie są złe kable.

Ja przeszedłem całą ścieżkę głośnikowych od ClearWater>CS-122>D-352>Magnum>Wind>Revelation>Revolution.
Interkonekt First, second zawsze mi mulił. Zasilający też próbowałem, ale wybrałem velum (ktoś jeszcze pamięta?).
To były świetne kabel na owe czasy (lata 90 i początek obecnego milenium). Głosowałem na nie jako best buy własnymi pieniędzmi, kupując je, a nie inne.
Ale moim zdaniem w obecnych czasach są ciekawsze alternatywy i tylko tyle napisałem. Jak się komuś wpasują w system, pewnie mogą być niezastąpione i najlepsze na świecie.
Osobiście uważam windy mk.2 za najciekawsze, szczególnie w relacji jakość/cena w ofercie kabli głośnikowych VdH, ale to moje zdanie.


I bardzo Ci dziękuję za wnioski.
Korci mnie sprawdzić te windy u siebie tylko, że znowu te straty finansowe w razie czego na odsprzedaży...
Z drugiej strony bardzo rzadko coś sprzedaję dalej.
A CS 122 i Clearwater też bardzo mocno rozważałem.
I czy to prawda, że do tych kabli koniecznością jest konfekcja?
Golasy nie wejdą?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Cytat: Piterski w Listopad 29, 2022, 10:32Ten model to miedź posrebrzana coś jak belden
Poprawka i gruba korekta  facepalm
Belden jest cynowany

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

patefonik

Kurczę gdzieś wcięło mój wpis z wczoraj....
Nie do końca rozumiem twoje pytanie o konfekcję.
Na pewno Revolution i Rebelation wymagają konfekcji bo są rzeczywiście bardzo grube. dodatkowo jeśli dobrze pamiętam, mają emaliowane druciki, taki jakby litz i trzeba to lutownicą ściągać, kupa babraniny.
Co do pozostałych to jak mnie pamięć nie myli w przyzwoite zaciski się mieściły.
Moim zdaniem konfekcja VdH jest za droga, miałem chyba tylko przy magnum. Porządna, ale żadna rewelacja, chociaż możliwość zamiany widełki/banany może się kiedyś przydać.

Clearwatera osobiście nie polecam, mnie się nie podobał, to był krok w bok, jak dla mnie.

Osobiście albo decydowałbym się na windy, albo na d-352 z akcentem na windy.
są jeszcze jakieś nowe modele, ale tych nie znam, bo 20 lat temu ich nie było...

marekw 76

Oj bo ktoś mi powiedział, że VDH są tak grube, że nie mieszczą się w terminalach...
Dziękuję Ci za kolejny wpis.
A CS 122 na który się już prawie zdecydowałem?
Bo tutaj praktycznie nie stracę nic w razie czego na odsprzedaży a przynajmniej poznam sobie dźwięk tych kabli... Czy kombinuję prawidłowo czy jak koń pod górkę?
Bo 352 mają podobno dużo basu a tego to ja na pewno nie potrzebuję.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Ktoś kiedyś pisał nawet chyba w tym wątku, że CS można albo pokochać albo znienawidzić...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

patefonik

122 to był najtańsszy VdH z węglem. Przyzwoity kabel.
Trudno mi teraz oceniać po 20 latach jestem w zupełnie innym miejscu z zupełnie innymi klockami. Na pewno nie ma wstydu, a czy można lepiej za te pieniądze, trudno mi powiedzieć bo to nie jest segment rynku, który mnie teraz interesuje.
Na pewno ma mniej dociążony dźwięk jak pozostałe.
Powtórzę, moim zdaniem best buy to Wind. Potem 352. Tak pamiętam. Droższe były lepsze, ale przyrost jakości w, ględem ceny nie byłjuż liniowy, ale tak jest zawsze. Trzeba płacić coraz więcej za coraz mniejszy postęp.

marekw 76

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź  :np:
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Mam CS 122! Cóż mogę powiedzieć? Słucham od wczoraj i nie mogę przestać.
Zakochałem się! Teraz IC... Znowu VDH? Podobno Wave jest dobrym partnerem dla CS a...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

patefonik

Fajnie, że posunąłeś się do przodu w swoich poszukiwaniach. Ja długo używałem firsta, pierwszą wersję, jeszcze na białych, ceramicznych wtykach. Second był odrobinę bardziej przestrzenny, ale zdecydowanie do słodzony, ocieplony i to mocno. Nie ma prawdziwości firsta.
Innych nie znam.

marekw 76

Sklep namawia mnie na first ultimate MK2 ale to zdecydowanie za dużo na moje taniofilstwo.
Nie dam prawie 2k za druty i już. A używane to też tanio nie ma.
Miałem kiedyś RCA Tiglon na testach i było cudnie ale to też cena jak za firsta...
Teraz mam RCA na beldenie i jest w porządku ale nie idealnie. Wcześniej miałem taki sam na beldenie ale zrobiony przez Arka (Melepeta) i ten był fajniejszy tzn fajniej grał. Niestety był za krótki i zmieniłem na odcinek 2x1m również na amphenolach ale innych i gra słabiej. Mam też Qed Evolution reference ale on jakiś taki niemrawy jest.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

patefonik

Za 2k zdecydowanie wolałbym neotech nemoi 1220. Pod każdym względem.
Jest też tańsza wersja, miedziana 3220,ale tej nie miałem. Opinie nawet tu na forum są zdecydowanie pozytywne...

marekw 76

Barwa, słodycz na średnicy, przestrzeń i scena 3d. Tylko tego potrzebuję 😉😃. Nic ponadto... Ten neotech wygląda ciekawie plus cena nienajgorsza. Trzeba będzie posłuchać.
Dziękuję
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

#1123
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n