denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

marekw 76

Teraz jasne.
Dziękuję. :np:
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Przypomniałem sobie, że jak Denon czyta SACD to świeci takie duże niebieskie "logo"
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Tak masz rację świeci.
Tak samo jak wyświetla hdcd też się świeci ikonka.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

rudy-102

Cytat: harry562 w Listopad 29, 2022, 15:07
Przepraszam (że nie potrafię...) jak odnaleźć użytkownika "Ondrej" na forum ?
To jest jego prywatne imię. Na forum funkcjonuje jako "elektroboy"


https://audiomaniacy.pl/index.php?action=profile;u=719

Piterski

Cytat: artiz_ w Luty 03, 2022, 23:53
Czy ktoś jeszcze ma na sprzedaż 3910 ? Z kolega wyżej się nie dogadaliśmy [emoji106]
Jest ogłoszenie użytkownika forum winyle.net

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/50/471109.php
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Chętnie zrobię przymiarki do zakupu Denona DVD 3910 za w miarę rozsądną kwotę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

jjacek

Tez zrobilem przymiarke i wlasnie odebralem na poczcie....

MuzykalnY

Mam  2 sztuki 3910,obydwa brumią.Ma ktoś z tym problem.

marekw 76

A co Was tak na te przymiarki wzięło?? ;D

Ja mam jeden nie brumi mi nic.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

rudy-102

Miałem w porywach trzy na raz i żaden nie brumił.

harry562

Drodzy forumowicze,
zdobyłem model 3910 z oryginalnym pilotem, wszystko pięknie yno niestety dwa problemy z którymi nie mogę sobie poradzić/ Pierwszy i najważniejszy :
1. Na moim TV LG 65NANO867NA nie mam obrazu po przewodzie HDMI, 4 wejścia i na żadnym nie ma obrazu. Testowałem na 3 przewodach...nic. Nabyłem też ampli Denon AVR 3806 i również po HDMI brak obrazu ...przewody są dobre. Wcześniej miałem kilka miesięcy model DVD 2910 i obraz po HDMI bez problemu na tych samych przewodach. Oczywiście w menu DVD wszystko sprawdziłem na malutkim TV (Toshiba) gdzie widać że jest ok że mam podłączenie pod HDMI. Sygnał video więc idzie tylko nie na nowszy TV. Kupując go pojechałem po niego osobiście i Sprzedający na 75 calowym TV też nie miał z niego obrazu ale jak podłączył do 32 calówki w kuchni po HDMI wszystko było oki. Co począć poradźcie ...
2. Okazuje się że różne modele DVD 3910 mają różne wersje przyłącza Denon Link (kapitalne rozwiązanie). Liczyłem na to że kupię z 3rd a okazało się że w moim kupionym modelu mam wersje SE i po przewodzie Denon Link do ampli Denon AVR 3806 (gdzie jest wersja 3rd) nie mam dźwięku z płyt SACD (wersja Denon Link 3rd słynie z tego rozwiązania). Coś Ktoś może mi napisać w tym temacie ?

Panowie, dajcie znać w tych dwóch tematach bo Horn (polski dystrybutor jest mega słaby w pomocy i mnie olewa, piszę dzwonię i mam wrażenie że w ogóle nie wiedzą o czym mówie ...mega słabo).
Denon DCD1460 / Denon DCD1290 / Onkyo C-S5VL / Denon DCD800NE / Korsun KS99 / Beresford Bushmaster MKII / Arcam CD72 / Arcam Alpha7 / NAD C 515BEE / Onkyo DX-C390 / Hama DIT 2100MSBT / Yamaha RX-V657

Piterski

Nie spotkałem się z takim problemem mając Denona. Wprawdzie mam starą plazmę ale nowsze telewizory powinny być kompatybilne w dół.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

harry562

Dodam jeszcze że mój TV niestety nie ma złącza komponentowego co zapewne rozwiązywałoby (w jakimś stopniu) sprawę
Denon DCD1460 / Denon DCD1290 / Onkyo C-S5VL / Denon DCD800NE / Korsun KS99 / Beresford Bushmaster MKII / Arcam CD72 / Arcam Alpha7 / NAD C 515BEE / Onkyo DX-C390 / Hama DIT 2100MSBT / Yamaha RX-V657

Piterski

Poszukaj instrukcji do TV i do Denona i przejrzyj dokładnie, pamiętam że w Denonie było bardzo dużo różnych opcji do włączenia wyłączenia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

harry562

Posiadam na szczęście instrukcję polską do 3910 w pdf. więc przejrzę ją od A do Z ...ale jeśli na starszym lcd po podłączeniu przez hdmi od razu mam obraz i przełączając kabel hdmi na mój LG 65NANO867NA mam czarny ekran, od razu też zawiesza płytę (np. DVD-Audio) w działaniu i trzeba całkowicie dvd wyłączyć, nic nie da się zrobić. Obawiam się że nie wiem jakie ustawienie miałbym zmienić.
Denon DCD1460 / Denon DCD1290 / Onkyo C-S5VL / Denon DCD800NE / Korsun KS99 / Beresford Bushmaster MKII / Arcam CD72 / Arcam Alpha7 / NAD C 515BEE / Onkyo DX-C390 / Hama DIT 2100MSBT / Yamaha RX-V657

Piterski

Postarać się przywrócić do ustawień fabrycznych we wszystkich możliwych zakładkach i sprawdzić czy czegoś poprzedni użytkownik w środku nie po odłączał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Sprawdź w jakim standardzie masz wejścia HDMI w starym i nowym TV i czy kabel masz w tym nowym standardzie. Przyszło mi bowiem do głowy że może inaczej są poprowadzone sygnały innymi pinami i stąd ten problem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Spróbuj przełączyć telewizor na obraz 1080i albo nawet na 720p i spróbuj z jakimś starszym kablem HDMI.
Ja kiedyś miałem podobny problem z PS3 po zmianie telewizorów...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

jjacek

Dopiero teraz zmobilizowalem sie i... jest gotowy  do odsuchu .Wszystko wyglada bardzo dobrze nie ma zadnego brumienia ...widocznie mialem wiecej szczescia przy zakupie.

GB

Ładnie.

________________
Pozdrawiam GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Jjacek, zlampizowany ten Denon?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jjacek

Ja nic o tym nie wiem...

wiki

Bo to lampy miały tam w nim szumieć....
Więc jak nie masz lamp wstawionych to nie ma szumu.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Co teraz warto kupić z CD SACD?  - dalej na początek tego Denona czy coś już w podobnej cenie znajdziemy ciekawszego?
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i kupiłem i ja. 🤩🤩🤩
Trochę tego i trochę tamtego też.