Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Dziś 20:00
TVP Kultura

Platoon
Reżyser Oliver Stone

Świetne role aktorskie:
Tom Berenger
Willem Dafoe
Charlie Sheen
Forest Whitaker

Film, który warto obejrzeć.
Dla mnie, najlepszy film o Wietnamie....
Polecam.... 🎥🎥🎥
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Nie wiem jak Wy ale ja oglądam.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Dziś wieczorem obejrzałem kolejny dobry film.... 🎥🎥🎥

The Last Of Mohicans
Reż. Michael Mann
Świetna rola Daniela Day-Lewisa.....👍

I przepiękna muzyka..... 🎼🎵🎶

Polecam..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Tutaj polecamy dobre produkcje, a ja polecam nie oglądać "Gang Zielonej Rękawiczki". Polskie przedsięwzięcie i obsada firmowane przez Netflix. Serial z króciutkimi odcinkami. Jak do tego doszło, że dotrwałem do końca? Nie wiem. To będzie największa wtopa jakościowa Netflixa, a knują drugi sezon ( sądząc po zakończeniu pierwszego sezonu). Chyba napiszę do nich, żeby sobie darowali. Po prostu głupia, infantylna masakra.

https://www.youtube.com/watch?v=vfr0wkoeb_E
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wyścig na najbardziej debilną polską produkcję trwa w najlepsze. "Ostatnia wieczerza". Netflix. 2022. Biedny Olaf Lubaszenko. Na co mu przyszło na stare lata...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

czy to cos jak Imię Róży?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

miniabyr

To horror dla oglądających. Widziałem i jestem  zawiedziony. Choć nie mogę odmówić temu filmowi klimatu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Cytat: moon w Październik 28, 2022, 10:22
czy to cos jak Imię Róży?;)

Taaa. Bardzo blisko.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kefas

Na NETFLIX od dzisiaj ,,Na zachodzie bez zmian'' podobno dobry wieczorem się zobaczy

moon

Muszę jednak obejrzeć ten film z Olafem, znajomi polecają,
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Człowiek traci czas na oglądanie głupot, żeby inni nie musieli. Ryzykuje, że dostanie raka, a tu mu powiedzą, że sami muszą obejrzeć :)

Wydaje mi się, że w tym wątku nie było naprawdę grubego filmu. "Metropolis" z 1927 roku. Film niemy, plansze opisowe po angielsku. Jest na YT.
To co mnie zafascynowało to podkręcenie fragmentu do jakości współczesnej, współczesny podkład muzyczny. Ale czad ( kopie zachowały się poniszczone i teraz, po obróbce, widać dopiero o co kaman, nasi pradziadowie brali dobre prochy.

https://www.youtube.com/watch?v=Be955EMr13o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Dobra rozrywka ta "Ostatnia wieczerza"
.

.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Od kilku tygodni próbuje się wbić w amazonową wersję władcy pierścieni. I nie mogę. Po pierwszych czterech odcinkach ziewam.
Na razie kiepsko. Nie polecam.

frywolny trucht

Nadejszła wiekopomna chwila. Od dziś na Netflix  5 sezon "The Crown".

https://www.youtube.com/watch?v=FkEyN_wtMlQ
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

o, Dolores Umbridge;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jjacek


frywolny trucht

Obejrzałem więc 5 sezon The Crown. Dwa wieczory. Czekałem jednak na jakąś opinię, kogoś bardziej wiarygodnego ode mnie, by zasygnalizować, że mi się nie podobało i oto jest. Tomasz Raczek:

https://www.youtube.com/watch?v=h46T3gbwrgk
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

1899. Netflix. 8 odcinków.

Dla mnie bomba. Film zakręcony, traktujący finalnie o granicach ludzkiego umysłu, o czym dowiadujemy się bliżej końca. Można lubić taką tematykę, można nie lubić. Mam pewne skojarzenia z "Wyspą Tajmnic" z Di Caprio, ale tego typu filmów ostatnio sporo sie kręci. W sensie- to oni sa źli, a na końcu sie okazuje, że sam to wymyśliłem, żyję w ułudzie i to ja jestem zły. Tak oględnie sygnalizuję, mam nadzieję, że nie za dużo :)

1899 wyróżnia to, że jest wyrafinowaną, misterną bombonierką podaną w nieprawdopodobnie klimatyczny sposób. Mniam.
Dobrze jest zobaczyć po filmie making off.  Kopara opada, a wyjaśnienia twórców całkiem sporo tłumaczą.Dlaczego tak, a nie inaczej, co chcieli osiągnąc, na co zwrócić uwagę widza, jakies ukryte przesłania- te sprawy.

Podsumowując- moim zdaniem arcydzieło. Tak- widziałem krytykę, widziałem, że ktoś z nudów wyłączył po drugim odcinku. Nic to.

https://www.youtube.com/watch?v=4q3puq5GkdA
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kefas

No miałem się zabrać za ten serial tylko czasu brak ale jak polecasz to trzeba go znaleźć.

100icki

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 08, 2022, 10:04wyrafinowaną, misterną bombonierką podaną w nieprawdopodobnie klimatyczny sposób
jak to na pedflix - sceny z sodomitami są wyjątkowo wyrafinowane
Che molto guadagna chi putana perde

frywolny trucht

A nie. Pod tym względem nuda. Gdybyż Netflix pokusił się o pokazanie gierek miłosnych naszych księży i zabawę w przenosiny z parafii na parafię. To byłoby coś. W 1899 taaaka nuuuda. Żeby chociaż jakiś papież się przyglądał pobłażliwie. Nic.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

Wczoraj wieczorem późnym zacząłem 1899.
Póki co jest bardzo dobrze. Trzy odcinki walnąłem  :pij:
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

PatiJ

To ja od siebie mogę polecić 2 seriale, które ostatnio przychylnie mogę ocenić.

Pierwszy na HBO "Biały Lotos", zwłaszcza 2 sezon. Właśnie wczoraj był ostatni odcinek /1 co tydzień/. Niezła satyra społeczna, naprawdę fajnie się ogląda.

Drugi dla wielbicieli sci-fi, na Amazonie "Peryferal". Świetne kino z dobrym pomysłem i realizacją.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

jjacek

Cytat: PatiJ w Grudzień 13, 2022, 11:09


Drugi dla wielbicieli sci-fi, na Amazonie "Peryferal". Świetne kino z dobrym pomysłem i realizacją.

Dzieki za  te rekomendacje...jestem dopiero po 2 odcinku  .Dobrze sie zapowiada ..intrygujace!

jjacek

Avatar 2
3h12min....Według Jamesa Camerona osoby, które mają zamiar obejrzeć film Avatar: Istota wody w kinie, na szczęście nie muszą martwić się o to, że jeśli wyjdą do toalety w trakcie seansu, to ominą jakiś ważny fragment. W wywiadzie dla The Hollywood Reporter reżyser znalazł rozwiązanie da tych, którzy będą musieli wyjść podczas seansu do toalety, a nie chcieliby niczego przegapić:

Można wyjść [do toalety] kiedy się chce. Po prostu później trzeba przyjść na film jeszcze raz, by obejrzeć to, co się straciło. ;D